zimowy serwis
Autor Wiadomość
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#1
zimowy serwis
witam
z racij ze juz nadchodzą zimne dni postanowiłem zdiagnozować bolączki mojego erłana,by nienudzić śie zimą.
i tu pare pytan
jak sprawdzić naciąg łańcucha rozrządu,ewentualny luz ,wiem po ślizgach,odchodzeniu od zębatki cos wiecej.
jak sprawdzić napinacz.czy długość tej sprężyny ,większą ,mniejsza,mam kilka napinaczy który wybrać nie wiem.
w czym umyć tarcze sprzęgła z ewentualnego brudu działa ok wiec zmiana nie,tylko mycie i ponowne namoczenie
czy warto kupić zebatke tył superprox stelath metalowo alu,ładny dizajn a ajak to w realu,ile wytrzyma koszt ok 200zł,a stal połowe tansza czy warto
oraz poszukuje
mocowanie amorka to górne dokrecane do ramy
mocowanie wydechu to obok kołyski zawieszenia
naped did 2 x ring do rn12
osłone łańcucha
dzieki
2012-10-01, 08:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#2
RE: zimowy serwis
śruba o mocowanie wydechu przy wahaczu chodzi Ci to gdzie kolektor jest przykręcany do stelaża tylnego? bo z tego co wiem to jest jedyne ruchome mocowanie, kolektory mają swoje mocowanie na stałe i jest łączone śrubą tak samo jak puszki wydechów do stelaża, a katalizator jest nasuwany na kolektor i mocowany właśnie takim ramieniem składającym się z dwóch elementów do stelaża. - coś takiego mam jedno na zbyciu
co do zębatki to już tylko od Ciebie zależy, ta supersproxa i mnie interesowała ale tam gdzie wymieniałem łańcuch jej nie mieli bo bym kupił, co do wytrzymałości to myślę, że nie ma się co martwić. Góra na której pracuje łańcuch jest stalowa więc zużyje się jak każda inna, środek aluminiowy w celu zmniejszenia wagi no i supersprox raczej nie robi złych zębatek
osłone łańcucha też prawdopodobnie będę miał tyle, że porysowana, mogę podesłać zdjęcia jak wygląda jeśli byłbyś zainteresowany
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2012-10-01, 08:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#3
RE: zimowy serwis
Ja się właśnie na dniach bede zaopatrywał w supersprox stealth w kolorze złotym. Pytałem sporej ilości osob i firm (mających w swojej ofercie sunstara, JT i inne) każdy jak jeden mąż mowili, że to są najbardziej wytrzymałe zębatki i najczęściej one brane są na tor.
2012-10-01, 09:07 PM
Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#4
RE: zimowy serwis
Afam i Renthal tez sa OK, w dodatku bardzo lekkie.
sruba- jak chcesz mocowanie Ohlinsa w miejsce oryginalnego patyczka to mam jedno do rn12-19 z mojej ex 19 ale sam amor Ohlinsa musisz sobie dokupic, moze byc model sd1211 lub kazdy podobny o przesuwie 68mm.
2012-10-01, 09:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#5
RE: zimowy serwis
tak morzesz podesłac osłonke ,tak to ruchome mocowanie tylko ze nie przy kacie lecz pod miska co jest urwałem pod krawężnikiem ,moge w zamian oddac jekies silnikowe jak ci potrza cewko fajki ,termostat i inne .
2012-10-02, 11:30 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#6
RE: zimowy serwis
pod miską chyba nie ma ruchomego mocowania ale tego niestety nie mam :/
osłonki zrobię Ci zdjęcia i jakoś dziś podeślę żebyś sobie zobaczył, wyczyszczę ją nawet ze smaru tylko podaj adres mailowy do siebie to dostaniesz w lepszej jakości.
A ten termostat sprawny na 100%?
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2012-10-02, 11:52 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#7
RE: zimowy serwis
tak sprawny 1 odnoge jedynie skleiłem,pozatym ok jest,adres e mail sruba291@wp.pl
2012-10-03, 06:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->