nauka jazdy kat a
Autor Wiadomość
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#1
nauka jazdy kat a
witam
robie prawko kat a ,i jezdzę motocyklem suzuki gn250,i hondą cbf i z moich uwag na jakim biegu robić te nieszczęsne osiem
dodam jak jest ciepły suzuki idealnie robie na 2biegu bez gazu
,ale gdy zimny dostane co robić...
honda jak zimna gasnie,ale nawet jak rozgrzana tez manetka krece na 2 ale łatwiej operowac gazem i wykonywac manewry.
prosze o porade jak robic manewry na ww motocyklach,jakie półapki moga byc ,najczęstsze błedy z góry dziękóje..
2012-09-28, 05:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Siwybt Offline
Młody
**

Jastrzębie Zdrój


Liczba postów: 42
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 0
#2
RE: nauka jazdy kat a
ucz sie na 1 biegu i bez sprzegla na lekim gazie i bd git Red_icon_smile
2012-09-28, 05:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#3
RE: nauka jazdy kat a
jak jakieś klekoty to niestety ale trzeba się bawić, pamiętaj że jak pójdziesz zdawać egzamin do WORD'u to też nie dostaniesz super sprzętu więc musisz szybko wyczuć jak się prowadzi i jak jest wyregulowany na wolnych obrotach. Ja na nauce po 10 minutach robiłem 8 i był tak ustawiony, że tylko lewa ręka była potrzebna do skręcania kierownicą.

No i tak jak kolega wyżej. 1 starczy w zupełności
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-09-28, 07:22 PM przez malikowy.)
2012-09-28, 07:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
komandosnr1 Offline
Użytkownik
***

Radomsko
YZF r1 rn12 2004r

Liczba postów: 315
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 5
#4
RE: nauka jazdy kat a
No cóż jak dostajesz zimny sprzet to po prostu go rozgrzej, niech sobie pochodzi chwile aby załapał temp. Co do ósemki to na drugim biegu i bez gazu tak jak to robisz suzuki, każde dodanie i ujęcie gazu wybije cię z toru jazdy i będzie dupa, jeżeli honda jak mówisz rozgrzana i też gaśnie to może spróbuj dodać troszke gazu, tak minimalnie abyś nie miał dużej prędkości jak na ósemkę i też powinno być git, ważne abyś nie szarpał gazem bo to tylko pogorszy sprawe. mam nadzieje ze w jakimś stopniu ci pomogłemRed_icon_smile
A to gdzie masz instruktora? on jest od tego jak dupa od sr... Red_icon_cheesygrin powinien ci wszystko wytłumaczyć.
Proste drogi są dla szybkich motocykli... kręte drogi są dla szybkich kierowców... ja wole kręte Red_icon_smile
2012-09-28, 07:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
darqvader Offline
Wariat
*****

Piotrków Trybunalski
Czas na R6.

Liczba postów: 1,225
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 4
#5
RE: nauka jazdy kat a
Znając życie i ośrodki szkolenia kierowców instruktor zapewne zapytał się tylko czy był kontakt z motocyklem. Jeśli tak to kazał kręcić do usranej śmierci ósemki i slalom jeśli nie dorzucił dwa zdania od siebie.
_________________________________________________________________

No speed, no fun.
2012-09-28, 09:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#6
RE: nauka jazdy kat a
Wlasnie o to chodzi, ze wiekszosc instruktorow to stare dziadki ktorzy kariere motocyklisty zakonczyli na WSK a potem przeskoczyli w male Fiaty.. Zapytasz takiego "speca" o przeciwskret to jape otworzy i nie wie o czym mowa.

Sproboj 8ki robic balansujac cialem choc teraz i tak takie wymiary maja ze nie powinno byc problemu ze zrobieniem paru szlaczkow, chyba ze trafi Ci sie jakis zarzniety padalec z zakatowanym sprzeglem i rozregulowanymi gaznikami.

A tak przy okazji - dalej wymagaja zeby lapy wystawiac i glowe odwracac czy juz sie nauczyli w koncu do czego sa kierunkowskazy? Wczoraj rozmawialem z kumplem ktory prowadzi motocyklowa szkole jazdy w Bialym - od przyszlego roku egzaminy na A maja byc jeszcze trudniejsze wiec warto sie pospieszyc ze zdawaniem jak ktos moze..
2012-09-28, 09:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kubaski1989 Offline
użytkownik
**

Borkowo(mazowieckie)
GSX-R 600 k7

Liczba postów: 67
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 0
#7
RE: nauka jazdy kat a
Ósemki pokonywałem na 1 biegu czy to na nauce czy na egzaminie. Zawsze można pomóc sobie sprzęgłem. W moim wypadku zdawałem egzamin jako 3 z grupy i motocykl YAMAHA YBR 250 był dobrze rozgrzany. Chłop zawsze starał się rozgrzać motocykl przed egzaminowaniem. Podczas nauki miałem mniejsze ósemki niż na egzaminie, więc te zrobiłem bez problemów. Potem nawet na 500 kręciłem ósemki. Trzeba ćwiczyć i wszystko się udaRed_icon_smile Ja włączałem kierunkowskazy i obracałem głową. Prawko zdawałem w 2009 roku.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-09-28, 10:02 PM przez kubaski1989.)
2012-09-28, 09:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ninjakomando Offline
uliczny madafaka :)
***

Grajewo/Ełk/Londyn


Liczba postów: 137
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
#8
RE: nauka jazdy kat a
ja tam zawsze ósemkę na drugim biegu robiłem, bez gazu. ćwiczyłem też to http://www.youtube.com/watch?v=uSsNDULV3LA jak instruktora nie było bo chodził na obiad Red_icon_smile to akurat mój kolega ale na zmiane katowaliśmy tego gn-a Red_icon_smile
RN04 + SPIDI+SIDI+SUOMY 1R Red_icon_smile
2012-09-29, 02:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Suchy Offline
®1
****

Wawa
R1 rn09

Liczba postów: 931
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 5
#9
RE: nauka jazdy kat a
Ninja. widz wam nie szło za bardzo : PPP!
Też wheelie nakurwialem i szczelalem : )))
LwG!
2012-09-29, 03:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#10
RE: nauka jazdy kat a
ja na 1 biegu robiłem 8 na lajcie z delikatnym operowaniem gazem. jak się wczułem to nawet w tym małym kółeczku się wyrabiałem (w połowie ósemki)

2012-09-29, 03:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#11
RE: nauka jazdy kat a
Często jest tak, że przy lekkim dotknięciu gazu moto może szarpnąć co strasznie wybija z rytmu, dlatego polecam dodawać gazu na pół sprzęgle i wszystko powinno być ok Red_icon_smile...
2012-09-30, 07:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#12
RE: nauka jazdy kat a
dzis zdałem prawko na a ,za 2 razem za 1 udupił mnie za najechanie na linie pod podjazdem na wzniesienie .,,,i co teraz zdane,patrze na stronie kierowca pl stan jak tworzy sie prawko i zapłate za nie w starostwie przy odbiorze 85 zł bodaj ze.czy tak.....
az wstyd ale 15 lat smigałem bez kat a,i dwa mandaty zapłaciłem.i nowe zmiany zmusiły zrobić kat a a warto...
2012-11-21, 06:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
darqvader Offline
Wariat
*****

Piotrków Trybunalski
Czas na R6.

Liczba postów: 1,225
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 4
#13
RE: nauka jazdy kat a
15 lat bez prawka na moto? Nieźle Red_icon_cheesygrin Grunt że już masz Red_icon_wink Gratulacje zdanego egzaminu Red_icon_wink
_________________________________________________________________

No speed, no fun.
2012-11-21, 06:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#14
RE: nauka jazdy kat a
15 ?! czemu Cię zmiany zmusiły? przecież taryfikator się nie zmieni, a kategorie A jak masz skończone 24 lata możesz sobie od razu zrobić
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2012-11-21, 06:26 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#15
RE: nauka jazdy kat a
tak załosne,az strach myslec w razie wypadku ,a trafiło mi sie 2 razy raz pozbirac graty tylko a raz dostałem nawet 1500zł ale róbcie jednak kat...
2012-11-21, 06:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
pele1213 Offline
AmatoR
***

Gotówka (Lubelskie)
....Rn20....

Liczba postów: 196
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
#16
RE: nauka jazdy kat a
Dokładnie bez prawka lipa. Nie daj Boże będziesz miał kolizje na drodze publicznej i nie ważne czyja będzie wina i tak to Ty dostaniesz po dupie za brak prawka.
2013-10-27, 12:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->