Regulator, alternator ??
Autor Wiadomość
Ironek Offline
Młody
**




Liczba postów: 16
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#1
Regulator, alternator ??
Hej,

Potrzebuje porady, pacjent to RN01. Zauważyłem że przy włączonych światłach przygasa mi licznik a gdy włączę kierunkowskaz to licznik pulsuje. Dodatkowo ostatnio padł mi aku i coś mnie tkneło... Zmierzyłem napięcia aku i na wolnych obrotach bez obciążenia miałem 14V-14,1V. Przy włączonych światłach napięcie wynosi 12,8V do 12,5V przy włączeniu dodatkowo kierunkowskazu( przy 5 tyś ). Zmierzyłem też wyjścia na wtyczce ( tej która dochodzi do regulatora ) i wyszło mi na wolnych obrotach między 1 a 3 kablem 16V i tak samo między 2 a 3 ( zapomniałem zmierzyć między 1 a 2 ). Przy 5 tyś obrotów wyszło po po około 70V. Dodatkowo jeszcze przytopiona jest kostka(załącznik) i tutaj moje pytanie co mogło paść alternator czy regulator? Mi się wydaje że reg ale nie wiem czy coś jeszcze mogę sprawdzić.


Załączone pliki Obrazki
   
2012-09-08, 06:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
fabus Offline
Młody
**




Liczba postów: 33
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
#2
RE: Regulator, alternator ??
Możliwe że ani jedno ani drugie tylko np. zwarcie w obwodzie kierunkowskazów (teoretycznie powinien bezpiecznik wyskoczyć, ale ktoś mógł już wcześniej grzebać i włożył zbyt mocny). Zmierz jeszcze napięcie na wyjściu regulatora bez obciążenia jeżeli będzie grubo powyżej 14V to coś nie tak z regulatorem.
2012-09-08, 09:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ryba Offline
Użytkownik
***


zx10rx2 636rn01

Liczba postów: 466
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
#3
RE: Regulator, alternator ??
moim zdaniem regulator ci padł... odradzam tanie zamienniki z allegro.
2012-09-08, 10:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Ironek Offline
Młody
**




Liczba postów: 16
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#4
RE: Regulator, alternator ??
Wyjście z regulatora to ta sama kostka gdzie jest czerwony i czarny przewód?czy istnieje jeszcze jedna? W larssonie widziałem że są regle wiec tam będę uderzać.
2012-09-09, 09:20 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
waldi1 Offline
Użytkownik
***

Warszawa
RN12

Liczba postów: 122
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#5
RE: Regulator, alternator ??
Witam,

Ja ostanio mierzyłem u siebie i wyszło mi jakies 14,4 V w prawie całym zakresie obrotów.

Pozdrawiam,
Waldemar
2012-09-11, 08:46 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->