Jaki kombinezon polecacie
Autor Wiadomość
Balbina Offline
Użytkownik
***

Szczecin
Yzf R6,kawaZx7r

Liczba postów: 238
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 3
RE: Jaki kombinezon polecacie
Bo za dlugie? Znam osoby co skracaly. Moze lepiej skracac niz wydluzac. Na mnie wszystko znowu jest za krotkie jak mniej wiecej pasuje rozmiarem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-03-14, 09:20 AM przez Balbina.)
2016-03-14, 09:20 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
dodziu Offline
Konkretny
****




Liczba postów: 801
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 2
RE: Jaki kombinezon polecacie
Tak za długie są. Zobaczymy czy jeszcze gdzieś poszukamy. Ale dzięki bo może faktycznie dałoby radę skrócić
2016-03-14, 01:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tomierłan Offline
Konkretny
****

Śląsk SRC
Blue RN22 10'

Liczba postów: 591
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 1
RE: Jaki kombinezon polecacie
BalbinaBo za dlugie? Znam osoby co skracaly. Moze lepiej skracac niz wydluzac. Na mnie wszystko znowu jest za krotkie jak mniej wiecej pasuje rozmiarem.

Zaprezentuj się w kombinezonie Balbina, nie to żebym był jakimś zboczeńcem, chcę też żonie kupić Red_icon_smile
2016-03-14, 05:26 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
vens Offline
Młody
**




Liczba postów: 81
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
RE: Jaki kombinezon polecacie
Polecam również firmę Ixspid z Włocławka ,również szyją pod wymiar.
2016-03-14, 06:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Balbina Offline
Użytkownik
***

Szczecin
Yzf R6,kawaZx7r

Liczba postów: 238
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 3
RE: Jaki kombinezon polecacie
Tomierłan - spoko, rozumiem Red_icon_smile Tylko nie bardzo mam co pokazać bo obecny jest na mnie dobry dlugoscia ale za duzy, a taki pasujacy na wymiar to dopiero musze kupic. Moge zapytac ile Twoja zona ma wzrostu i wagi? Ja 58kg i 173cm.
2016-03-14, 07:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
lukasz540 Offline
Młody
**




Liczba postów: 15
Dołączył: Jul 2016
Reputacja: 0
RE: Jaki kombinezon polecacie
Poszukuję dwuczęsciowego kombi i wstępnie wybór padł na Alpinestars Atem. Kłopot zaczął się kiedy zorientowałem się, że kombi kupony w komplecie (kurtka + spodnie) posiada bardzo małą ilość skóry perforowanej, natomiast ten sam model w wersji oferowanej oddzielnie kurtka i oddzielnie spodnie ma dużo większą część swojej powierzchni wentylowaną perforacją. Z jednej strony zależy mi na dobrej wentylacji latem, z drugiej szukam kurtki całosezonowej.

Moje pytanie brzmi następująco - czy miał ktoś do czynienia osobiście lub słyszał o modelu Atem? W jakich temperaturach da się w niej jeździć?
Kurtka nie posiada żadnego dodatkowego demontowanego ocieplenia, dlatego zastanawiam się czy wersja lepiej wentylowana nadawać się będzie do jazdy wiosną/jesienią. Zależy mi na dobrej wentylacji latem, ale kurtka musi też sprawdzać się w chłodniejsze dni (do 10-12 st. C).

P.S.
Zwykle jeżdżę w bieliźnie termicznej, jednak obawiam się, że przy ta dużej ilości perforowanej powierzchni "przeciąg" podczas jazdy w chłodniejsze dni będzie na tyle duży, że wykluczy jazdę wiosną czy jesienią.
2016-08-11, 08:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
k1kristo Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 368
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
RE: Jaki kombinezon polecacie
IMiałem do czynienia z kurtka atem + spodnie track. Ogolnie to raz jak przejechałem późnym wieczorem 6 km przy około 10 stopniach Celsjusza myslalem, ze zamarznę. Nie szło wytrzymać. Pod spodem miałem zwykła koszulkę. Teraz mam atem jednoczęściowy. W sumie zmarzłem w tym roku z 2-3 razy jak było 15 stopni, ale to w kwietniu gdy pogoda nie rozpieszczała. Ogolnie perforacja jest spoko. Pod kombinezonem mam brubeck cooler. Dobrze wentyluje w cieplejsze dni i w sumie jeżdzę tylko jak jest ciepło wiec jak dla mnie to duży plus. Na chlodniejsze sie raczej nie nadaje

Edit: dla mnie cieplejszy dzien to 22+ stopnie a chłodniejszy to poniżej 15-16.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-08-11, 08:45 PM przez k1kristo.)
2016-08-11, 08:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
lukasz540 Offline
Młody
**




Liczba postów: 15
Dołączył: Jul 2016
Reputacja: 0
RE: Jaki kombinezon polecacie
Dużą różnicę czujesz pomiędzy kombi Atem (mała ilość perforacji), a kurtką Atem (duża ilość perforacji)?
2016-08-11, 08:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
andreRLE Offline
Użytkownik
***

Leżajsk / Rzeszów
RN19

Liczba postów: 283
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
RE: Jaki kombinezon polecacie
Mam atema tegoroczny model i powiem krótko, na mega upały i tak nie ma rady, a na zimne wieczory polecam grubo-tkaną bieliznę termoaktywną

Odważni nie żyją wiecznie. Ostrożni nie żyją w ogóle.
2016-08-12, 11:15 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
k1kristo Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 368
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
RE: Jaki kombinezon polecacie
Ja miałem kurtkę osobno kupiona. Kurtka atem a kurtka z 2pc kombi atem jest inna. Sama kurtka jest bardziej perforowana niż kurtka z kombinezonu 2pc. Sama kurtka atem jest perforowana tak jak góra w moim atem 1pc. Nie wiem czy zrozumiałeś co napisałem ;p
2016-08-12, 01:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
lukasz540 Offline
Młody
**




Liczba postów: 15
Dołączył: Jul 2016
Reputacja: 0
RE: Jaki kombinezon polecacie
Większą ilość perforacji zauważyłem już w samym katalogu. Poza tym obie kurtki widziałem dzisiaj w Inter Motors i mimo wszystko zdecydowałem się na wersję z lepszą wentylacją. Dzięki za pomoc, bo jednak mocno mi przy wyborze pomogliście.
2016-08-12, 06:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->