Autor Wiadomość
cmoku90
Unregistered




 
#1
RN04
Wita, jestem nowy na forum posiadam R1 Rn04 z 2002 przynajmniej tak mam w dokumentach Red_icon_wink ale myślę ze doradzicie mi w czym jest problem.... a mianowicie, przed uruchomieniem silnika po przekręceniu kluczyka słychać taki jakby szum pod bakiem jakby pompa paliwowa wcześniej był taki jeden krótki sygnał a teraz takie właśnie szumy dodam że wcześniej zaczeło mi pokazywać błąd exup na obrotomierzu, jeszcze przed uruchomieniem po samym przekreceniu kluczyka pompuje mi caly czas paliwo , wczesniej napompowało raz i tyle a teraz bez włączania silnika co chwile... a po włączeniu jak jest zimny i sie przygazuje to wkręca sie gdzieś tak do około 5-6 tys. na chwile przystaje z takim jakby szczalem minimalnym z tłumika i idzie dalej. Dobrze opisałem problemy przed startem teraz podczas jazdy Red_icon_bggrin a właściwie jest tylko jeden jak jadę wolno np. z 70-80 km/h i mam 5 czy 6 bieg daje gazu, niby dobrze przyśpiesza ale jak przekręce manetke na maxa to słychac taki jakby głuche buczenie(nie wiem jak to napisać). To by było chyba na tyle, dodam jeszcze że nie ma jakiś większy problemów z przyśpieszaniem chociaż nie ma tego pierdolnięcia jak własnie przed tym "buczeniem" ale 299 leci dalej ;p Z góry dziękuje za pomoc. Red_icon_wink
2011-02-03, 09:11 PM
Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#2
RE: RN04
a więc tak to mój 200 post Icon_rock więc szok dla mnie Red_icon_mad3 jesteś nowy więc sprawy się mają tak,ja ponoć jestem tu jak to mnie jedna nasza wisienka nazwała znawcą więc powinienem Tobie odpowiedzieć Icon_hug hehe dobra tyle wstępu z okazji tego dwusetnego postu,moim zdaniem pierwsze co powinieneś sprawdzić to pompę paliwa która jest w zbiorniku,jest tam takie sitko które wyłapuje tak zwany syf sprawdź czy nie jest już zawalone brudem lub nie dostała się tam żadna inna rzec (w moim przypadku był to kawał papieru po lakierniku Red_icon_surprised) więc warto tam sprawdzićRed_icon_cheesygrin wydaję mi się że to problem pompy z tego co piszesz ,ale jeśli tam jest ok to chyba na ten czas nic mi nie przychodzi do głowy sprawdź i daj cynka czy jest ok Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2011-02-04, 07:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
cmoku90
Unregistered




 
#3
RE: RN04
Okey, dzięki jutro to sprawdze bo to całkiem możliwe gdzyż raz brakło mi paliwa i nalałem z takiej bańki co było paliwo do kosiarki więc całkiem możliwe że coś tam było.. A twoim zdaniem te "buczenie" na niskich obrotach na wysokim biegu podczas przyspieszania to dlatego że nie dostaje wystarczającej ilości paliwa czy może dostaje też za dużo i go zalewa bo jak mam nizszy bieg to do odcięcia idzie jak żyleta, może to być spowodowane gaźnikami? dzieki za odpowiedz Red_icon_smile
2011-02-04, 07:26 PM
Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#4
RE: RN04
buczenie może być spowodowane pompą ,podejrzewam że jeśli jest zapchana powoduje ów buczenie idąc dalej tym tropem może się nie wyrabiać dlatego może na wyższym biegu robi się ten brak mocy,sprawdź najpierw to potem można myśleć dalej Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2011-02-04, 08:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
cmoku90
Unregistered




 
#5
RE: RN04
rozebrałem to, wszystko wyczyściłem i to nie jest pompa paliwa tylko ten sliniczek exup tak jakby buczy przez chwile i przestaje.... I teraz moje pytanie to czy musze sie tym jakos specjalnie przejmować i kupic nowy czy normalnie to olac bo to nic nie znaczy??
2011-02-06, 07:05 PM
Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#6
RE: RN04
a więc tak do exupa wchodzą dwie linki które w miarę dodawania gazu otwierają przepustnice w ów exupie jest tam silniczek więc podejrzewam,że może już z powodu swojego wieku Red_icon_smile gdzieś się to się już tam zabrudziło i się chwilke blokuje ,jedyne co mógłby Tobie doradzić to dwie rzeczy spróbuj rozebrać i wyczyść tą przepustnice w exupie druga rzecz to jeśli masz sportowy wydech to po prostu wypierdol exupa znaczy się odłącz wszystko od niego, sprężyną zblokuj by przepustnica była cały czas otwarta i gotoweRed_icon_smile efekt ogień z dupy idzie hehehe powodzenia
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2011-02-08, 06:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
cmoku90
Unregistered




 
#7
RE: RN04
Tak, to napewno exup te takie brzdękanie to naciąg tych linek w xeupie za każdym razem jak włańczam i wyłańczas jak sie naciągają te linki to tak jakby szczela...
2011-02-09, 08:36 PM
Odpowiedz cytując ten post
ditu Offline
Ditu
***

Warszawa
RN041

Liczba postów: 164
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
#8
RE: RN04
(2011-02-08, 06:27 PM)żaba napisał(a): jeśli masz sportowy wydech to po prostu wypierdol exupa znaczy się odłącz wszystko od niego, sprężyną zblokuj by przepustnica była cały czas otwarta i gotoweRed_icon_smile efekt ogień z dupy idzie hehehe powodzenia

Popieram tylko obrotka trochę wkur... ale idzie się przyzwyczaić chyba że jest jakiś sposób na oszukanie tego chu..... stwa.
A ogień idzie Red_icon_cheesygrinRed_icon_cheesygrin i ładnie dudni
2011-02-14, 03:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
cmoku90
Unregistered




 
#9
RE: RN04
mam sportowy tłumik, Heh ogień to już tereaz idzie na odcięciu;p
2011-02-16, 02:09 PM
Odpowiedz cytując ten post
zloty777 Offline
Młody
**

Wa-wa
R1 2003

Liczba postów: 32
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
#10
RE: RN04
Witam
Hm zastanawiam się czy takie modyfikacje są dobre dla naszych moto...
Nie powiem że dźwięk i ten ogień mogą robić wrażenie Red_icon_wink
Pozdrawiam
2011-04-01, 06:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->