Kosz sprzęgłowy RN19
Autor Wiadomość
RatManek Offline
Młody
**




Liczba postów: 55
Dołączył: Mar 2017
Reputacja: 0
#1
Kosz sprzęgłowy RN19
Hejo,
zamierzam wziąć się za naprawę kosza sprzęgłowego w mojej RN19 - trzęsie mi między 3-4tys obr., tzn, sam nie będę go naprawiał, ale muszę go wyjąć, wysłać i zamontować z powrotem.

Pytanie, czy jako bardziej amator niż fachowiec mam możliwość coś spierdzielić? Na YT nie wygląda to skomplikowanie, wydaje mi się ze dam rade, ale czy jest coś na co muszę zwrócić szczególną uwagę?

Mam jeszcze jedno pytanie, jakich narzędzi będę potrzebował? Nie chciałbym, aby podczas samego rozkręcania nagle zabrakło mi jakiegoś niestandardowego klucza/śrubokręta, którego będę szukał po sklepach 2 dni lub co gorsza zamawiał z internetu i czekał tydzień. 

Jak sprawa ma się z uszczelkami i oringami? Na pewno nowa uszczelka na kapę, ale czy gdzieś jeszcze?

Od razu sprawdzę jak wyglądają tarczki i przekładki - czasem mam wrażenie że trochę się ślizga, szczególnie przy odkręceniu na 2jce.

Ha! kolejne pytanie! czy jak mam juz około 37tys przebiegu to sprawdzać zaworki ssące czy już raczej by to wyszło - w przenośni i dosłownie - ? Red_icon_smile

Pozdrawiam
Łukasz
2017-04-04, 02:23 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
#2
RE: Kosz sprzęgłowy RN19
Zawory raczej by wyszly juz, ale sprawdzic nie zawadzi. Co do kosza to gdzie go chcesz naprawiac i dlaczego?
Sam wymienisz, sciagnij serwisowke. Z "nietypowych" narzedzi to klucz udarowy. Uszczelka tylko na dekiel ale jak stara zejdzie dobrze to nie ma potrzeby nowej. Jest watek o koszu "naprawa kosza sprzeglowego" poczytaj duzo Ci powie.
2017-04-04, 06:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kris86 Offline
Stary :P
***

WG
R1 RN12

Liczba postów: 336
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 3
#3
RE: Kosz sprzęgłowy RN19
Jeśli nie rzęzi i nie wydaje innych objawów, możesz nie być do końca zadowolony z naprawy. Bo też zależy jak trzęsie. Dla jednego będzie trzęsło, a dla innego będzie czuć wibracje. Klucze ampule, 10 i 32 nasadowa klucz udarowy i przy składaniu klucz dynamometryczny, Suwmiarką pomierzysz całe sprzęgło. Tylko jak kolega mówi ściągnij serwisówkę, wtedy będziesz wszystko wiedział co i jak. I nie pomyl kolejności tarczek.

2017-04-04, 06:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
RatManek Offline
Młody
**




Liczba postów: 55
Dołączył: Mar 2017
Reputacja: 0
#4
RE: Kosz sprzęgłowy RN19
Serwisówke pobrałem, troche się już zagłębiałem w te tajniki czarnej magii.

Kosz chciałem naprawić właśnie u kolegi z forum z tematu "naprawa kosza sprzeglowego" - był link do aukcji z allegro. już nawet dzwoniłem i mam adres Red_icon_wink

No właśnie czuć wibracje między 3 a 4 tyś, może i nawet do 5tyś, jak gwałtownie odkręce niezależnie od biegu. W sumie robię to, bo boje się strzelać z klamy żeby mi nie wypluło wydechem czegoś.

Na postoju przy wciskaniu i puszczaniu sprzęgła dźwięki raczej "standardowe" bez jęków i brzdęków, choć raz słyszałem małe dzwonienie ale po lekkim dodaniu gazu , dosłownie 200rpm, dźwięk zniknął na zawsze.

Czy bez pneumata nie dam rady odkręcić? W sumie to tylko tego mi brakuje.
2017-04-04, 09:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
#5
RE: Kosz sprzęgłowy RN19
Jak czyms zablokujesz kosz to odkrecisz. Ja robilem u niego kosz ze zgledu na wibracje i nic nie dalo. Moze i gdzies sie zmiejszyly ale pojawily sie przy schodzeniu z obrotow przy 3-5 tys. Ale powiem Ci ze kazdy przypadek jest inny i moze twoje wibracje znikną ale odobiscie juz teraz bym wolal nowy kosz kombinowac, tylko nie jestem przekonany czy nowy kosz je wyeliminuje i na jak długo.
2017-04-04, 09:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
RatManek Offline
Młody
**




Liczba postów: 55
Dołączył: Mar 2017
Reputacja: 0
#6
RE: Kosz sprzęgłowy RN19
Przy schodzeniu nie wibruje... hmmm... nie ułatwiłeś mi :/
A kiedy to robiłeś? Dawno temu?
2017-04-04, 09:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
#7
RE: Kosz sprzęgłowy RN19
Mi tez przy schodzeniu nie wibrowalo a po regeneracji zaczelo. Robilem to na jesieni.
2017-04-05, 06:36 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kris86 Offline
Stary :P
***

WG
R1 RN12

Liczba postów: 336
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 3
#8
RE: Kosz sprzęgłowy RN19
Czyli tak samo jak u mnie. Regeneracja praktycznie nic nie pomogła... Może delikatnie zmniejszyły się wibracje. Ja też teraz to już inwestuje w nowy kosz, ale też nie jestem przekonany czy owe wibracje są od niego, czy od czegoś innego. Może całe sprzęgło jest delikatnie nie wyważone?

2017-04-05, 06:45 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
#9
RE: Kosz sprzęgłowy RN19
Trzeba by podmienic od kogos kto nie ma wibracji i by wyszło. Chyba ze wszyscy maja Red_icon_cheesygrin
2017-04-05, 06:56 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
RatManek Offline
Młody
**




Liczba postów: 55
Dołączył: Mar 2017
Reputacja: 0
#10
RE: Kosz sprzęgłowy RN19
W takim razie narazie zrobie decat, wywale exup i sprawdze zawory, a z tym koszem się wstrzymam... chociaż kurde chciałem przy okazji zobaczyć tarczki :/

Zostaje mi jakieś 800 do zainwestowania.. co polecacie dokupić ciekawego? PC ? jest sens?
2017-04-05, 09:11 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Lukaniu94 Offline
Użytkownik
***

Świętokrzyskie
RN 12 GOLD

Liczba postów: 206
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
#11
RE: Kosz sprzęgłowy RN19
Może QS? Jest kolega na forum który robi to Red_icon_smile W następnym tygodniu będę testował to wypowiem się więcej na ten temat Red_icon_smile
2017-04-05, 11:42 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kris86 Offline
Stary :P
***

WG
R1 RN12

Liczba postów: 336
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 3
#12
RE: Kosz sprzęgłowy RN19
To ściągnij pokrywę, w razie czego zamów uszczelkę np athena, odkręć ten mniejszy kosz i po wyjęciu spokojnie pomierzysz tarczki. Roboty na max godz.

2017-04-05, 05:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
RatManek Offline
Młody
**




Liczba postów: 55
Dołączył: Mar 2017
Reputacja: 0
#13
RE: Kosz sprzęgłowy RN19
ale olej trzeba zlać, no nie?
2017-04-05, 06:51 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
#14
RE: Kosz sprzęgłowy RN19
Nie trzebs, olej masz duzo niżej w misce.
2017-04-05, 07:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kris86 Offline
Stary :P
***

WG
R1 RN12

Liczba postów: 336
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 3
#15
RE: Kosz sprzęgłowy RN19
Dokładnie. Czysta szmatka, zabezpiecz poniżej samego kosza żeby nic nie wpadło i działaj.

2017-04-05, 07:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->