Yoshi 3/4 w rn22-czy konieczne programowanie
Autor Wiadomość
brabus Offline
Młody
**




Liczba postów: 28
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#1
Yoshi 3/4 w rn22-czy konieczne programowanie
Zamówiłem zestaw Yoshimury 3/4 do RN22 i dzisiaj usłyszałem, że jak założę zestaw mogę uzyskać gorsze parametry i tak zwaną dziurę przy odkręcaniu, która będzie przeszkadzała. Czy rzeczywiście tak sie stanie i potrzebna jest hamownia/przeprogramowanie komputera???
Jak przerobiłem tłumiki w Kawie i wyciąłem kat jakoś nie zauważyłem różnicy ale kto wie gość może miał rację.................
2012-08-12, 07:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#2
RE: Yoshi 3/4 w rn22-czy konieczne programowanie
Po takich modach zawsze powinno sie zestroic moto, żeby uniknąć falowania obrotów itp. Źle zestrojone/ nie zestrojone akcesoria mogą pogorszyć prace silnika. Jezeli chcesz wyskrobać jak najwiecej z tych puszek to powinieneś sie udać żeby to ładnie zlepili Red_icon_smile
2012-08-12, 07:37 PM
Odpowiedz cytując ten post
brabus Offline
Młody
**




Liczba postów: 28
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#3
RE: Yoshi 3/4 w rn22-czy konieczne programowanie
Ech teraz pytanie gdzie, gdybym wiedział nie wiem czy bym zamówił kominy... Czy ew. skoro to jest zestaw podłączę same kominy do oryginalnego Y pipe???? Widzę, że tam jakimiś sprężynkami się łączy zestaw
2012-08-12, 07:43 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#4
RE: Yoshi 3/4 w rn22-czy konieczne programowanie
Spokojnie połączysz. Myśle, ze nie musisz odrazu lecieć na hamowanie. Wystarczy, ze jacyś mechanicy Ci to odpowiednio zestroją Red_icon_smile jak będziesz inwestowal w pełny układ i jakiś PC lub Bazazza to wtedy hamownia mile widziana Red_icon_wink
2012-08-12, 07:51 PM
Odpowiedz cytując ten post
brabus Offline
Młody
**




Liczba postów: 28
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#5
RE: Yoshi 3/4 w rn22-czy konieczne programowanie
Czyli zakładać 3/4 i się nie pierdzielić? I o jakim strojeniu mówimy?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-08-12, 07:56 PM przez brabus.)
2012-08-12, 07:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#6
RE: Yoshi 3/4 w rn22-czy konieczne programowanie
Jak w swojej poprzedniej rn12 wymienilem 3/4 Leo vince z filtrem K&n i strasznie falowalo mi na niskich obrotach i dziwnie sie zbierała. Oddalem do ASO, chłopaki podlubali i był git Red_icon_smile dokładnie co zrobili to nie wiem, wydaje mi sie, ze zaprogramowali odpowiednio kompa. Zakładaj bez obaw, bedziesz napewno zadowolony, myśle ze w ASO nie zapłacisz dużo za wymianę a oni już sobie z reszta poradzą
2012-08-12, 08:00 PM
Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#7
RE: Yoshi 3/4 w rn22-czy konieczne programowanie
Na krotka mete jak polatasz na 3/4 ukladu bez PC V czy Bazzaz'a to nic sie nie stanie, gorzej jak bedziesz dlugo jezdzil nie dostrojona R1 bo np mieszanke bedziesz mial na pelnym przelocie za uboga i po roku dwoch moze cos sie zaczac dziac z silnikiem, ale nie musi. Ja do mojej RN22 dla swietego spokoju dokupilem PC V i Autotune, ale sprzedalem i teraz nie mam nic bo sie zastanawiam nad Bazzaz'em lub reflashem Red_icon_tongue

brabus - kupiles same koncowki czy ten zestaw Yoshi z dcatem ktory Ci podeslalem? To i to na spokojnie zamontujesz, mi to zajmuje mniej niz 45 minut Red_icon_smile Zajrzyj w moj topic z wykresami z hamowni, zobaczysz na czym polegaja te dziury w R1kach..

Najprostsza a zarazem najtansza opcja odnosnie dobrania odpowiedniej mapy i wgrania jej bezposrednio do komputera bez potrzeby kupowania PC 3/ PC V czy innych zabawek -

Wyrwac swoje ECU z motocykla i wyslac tutaj: http://moto.allegro.pl/r1-2009-odblokowa...59982.html . Zapewniam ze gosc wie co robi i tez ma RN22, w sumie to sobie gadamy juz chyba ze 3 lata na temat R1ek (zawodowo zajmuje sie wtryskami oraz silnikami a motocykle to pasja, poza tym wyklada to i owo za granica w tych tematach, w koncu po cos sie te tytuly naukowe robi a PhD dobrze sie prezentuje Red_icon_wink ).

Ja swoje ECU do przestrojenia pod 3/4 Akrapovica wyslalem Mu w piatek, przesylke powrotna powinienem dostac za tydzien zeby ozywic potwora jeszcze bardziej po tym zabiegu choc bardzo mi sie teraz nie spieszy - na razie rehabilitacja kolanka jest wazniejsza niz R1 ktora sobie stoi i czeka Red_icon_smile Podsumowujac - odblokowana R1 bedzie jechala znacznie lepiej, ja mam wersje europejska, nie wiem jak Ty ale chcialbym na hamowni zobaczyc 170KM na kole po tym zabiegu co jest calkiem mozliwe do osiagniecia skoro bez modyfikacji komputera i na samym PC V mialem niemal 164,7 KM i 105,6Nm Red_icon_smile.

Aha, pisalem to juz w innym watku - RN19 tez sa poblokowane nawet jak sa cale w oryginale, restrykcje nakladane sa na komputer i w wersji USA i w Europejskiej Red_icon_tongue i ta sama procedure mozna zrobic dla starszych R1 2007-2008. XoXo - chcesz miec pare kuni wiecej? Atakuj Red_icon_cheesygrin
XoXo - jedyne co mogli Ci zrobic to podciagnac wolne obroty zeby falowania nie bylo przez podlaczenie takiego pizdryka z Yamahy ktory maja, przeciez w ASO nie maja pojecia o tuningu i dla nich ustawienie Power Commandera to juz zapewne czarna magia i nie lada sztuka aczkolwiek zamontowac go to jeszcze jakos rade dadza Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-08-23, 10:19 PM przez marider.)
2012-08-12, 08:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
brabus Offline
Młody
**




Liczba postów: 28
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#8
RE: Yoshi 3/4 w rn22-czy konieczne programowanie
Kupiłem ten zestaw z decatem, a czy jak pojadę do dealera Yamahy to właśnie coś poradzą? Najbardziej mi zalezy na tym żeby nie pogorszyć czasem zachowania motocykla no i własnie żeby nie zaszkodzić silnikowi. Wzrost mocy na dzień dzisiejszy mnie nie interesuje bo i tak to co jest mnie przerasta.....
2012-08-12, 08:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#9
RE: Yoshi 3/4 w rn22-czy konieczne programowanie
Nie ma co gdybac zanim nic nie zostalo zrobione. W ASO conajwyzej Ci to zamontuja (co pewnie zajmie im caly dzien hehe) ale na spokojnie mozesz je sobie sam zalozyc w garazu (nie zapomnij wkrecic sondy o2 w y-pipe). Jak zalozysz tlumiki, odpalisz, to bedziesz slyszal i widzial jak sie R1 zachowuje, przejedz sie i zobacz. Mozesz nawet filmik zrobic przed i po wymianie i wrzucic na YT. U mnie nic sie nie dzialo po wstawieniu sportowych tlumikow do mojej R1 (mialem Beowulfy, PipeWerXy i Yoshimury TRC-D a teraz Akrapy) a motocykl jezdzi tak samo jak na oryginalach tyle ze ma dzwiek o niebo lepszy, wezszy tyl, nizsza temperature i lepiej jeszcze na manete reaguje. Jak dla mnie - same plusy po zmianie tlumikow, no moze poza cena ale to jest do przelkniecia. Cos za cos Red_icon_wink
2012-08-12, 08:38 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
brabus Offline
Młody
**




Liczba postów: 28
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#10
RE: Yoshi 3/4 w rn22-czy konieczne programowanie
A zakładałeś razem z Ypipe zawsze?

Tak jeszcze myslę, że gdyby coś koniecznie trzeba było nowego wgrywać napisali by w instrukcji. Zawsze myślałem, że komputer potrafi się dostosować z mieszanką wg potrzeby.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-08-12, 08:49 PM przez brabus.)
2012-08-12, 08:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#11
RE: Yoshi 3/4 w rn22-czy konieczne programowanie
Nie, na poczatku same tlumiki, do TRC-D dokupilem pozniej stalowy y-pipe MJS w czarnym ceramicznym pokryciu za $220, a do nastepnych Akrapow dokupilem tytanowy y-pipe zeby wszystko bylo w komplecie (koszt prawie 350 funtow ale warto bylo). Jak dostaniesz juz te R77 to je wstaw do moto i zobacz jak bedzie R1 reagowala na gaz pod obciazeniem jak juz ja przegonisz (poki sie nie oswoisz z tym silnikiem to polecam poki co jazde na mode B, pozniej STD a na koncu A, i to nie w kazdej sytuacji a potrafi zaskoczyc..).
Oczywiscie ze dostosowuje ale na tyle na ile pozwalaja na to fabryczne mapy i oprogramowanie w ECU. Wystarczy wrzucic sprzet na hamownie i popatrzec jak wyglada AFR po zmianie tlumikow, dlatego zalecane jest dostrajanie map wlasnie z uzyciem Power Commandera czy innych systemow optymalizujacych sklad mieszanki paliwo-powietrzej. Modyfikowanie map w fabrycznym kompie to calkiem nowa technologia dopiero niedawno wypuszczona na rynek, do tej pory robily to tylko teamy fabryczne gdzie ta zabawa byla owiana tajemnica co i jak sie robi oraz po co i jakie sa rezultaty.

Zakladaj te tlumiki do R1 jak przyjda i nie wnikaj w teorie, dla przecietnego zjadacza chleba wazne sa namacalne rezultaty Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-08-23, 10:20 PM przez marider.)
2012-08-12, 08:51 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
brabus Offline
Młody
**




Liczba postów: 28
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#12
RE: Yoshi 3/4 w rn22-czy konieczne programowanie
B odpada, STD jest w sam raz a na A po prostu nie próbowałem jeszcze. Tylko więcej KM nie potrzebuję bo na nasze piękne drogi i tak jest ogień. Na ściganie jestem za stary, za dużo kalkuluje, mam dzieci itdRed_icon_smile Dzisiaj w Czechach np. jakiś chujek skręcił w lewo bez kierunku a ja akurat go wyprzedzałem. Dobrze, że robił to wolno i szlaczkiem go wyprzedziłem jakoś. Więc tak naprawdę kominy zakładam dla dźwięku i tylko chcę uniknąć pogorszenia parametrów.
2012-08-12, 09:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
brabus Offline
Młody
**




Liczba postów: 28
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#13
RE: Yoshi 3/4 w rn22-czy konieczne programowanie
Rozmawiałem z mechanikiem, który zajmuje się od lat moto i powiedział mi, że jak się nie rusza sondy lambda to nie powinno być żadnych negatywnych zmian a wręcz przeciwnie-tylko może być lepiej. Właściwie gdzie się sonda znajduje???
2012-08-13, 11:45 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#14
RE: Yoshi 3/4 w rn22-czy konieczne programowanie
sonda jest wkręcana w ypipe przed katalizatorem, otwór po prawej stronie http://img01.allegroimg.pl/photos/orygin...2496308423
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2012-08-13, 12:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
brabus Offline
Młody
**




Liczba postów: 28
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#15
RE: Yoshi 3/4 w rn22-czy konieczne programowanie
No właśnie, więc powinno być ok. Sonda puści info do sterownika i zostanie dobrana odpowiednia mieszanka paliwo/powietrze. Jestem ciekaw jak będzie ze spalaniem.
2012-08-13, 12:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->