puknty karne
Autor Wiadomość
yamaharaptor Offline
Młody
**

Parczew
Raptor R1

Liczba postów: 79
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#1
puknty karne
siema mam pytanie bo tak sie zdazylo ze mialem 16 pkt i dostalem mandat kolejne 8 pkt ktorego nie przyjelem. czy istnieje jakis sposob by je zatrzymac ? czy jesli sprawa odbedzie sie w momencie gdy zejda mi juz te stare punty zatrzymam prawko ? czy da cos odwlekanie sprawy ? czy jesli pojechal bym na zbijanie punktow to moge je jakos zatrzymac ? ale niestety dopiero za 2 miesiace mija termin jak bede mial rok czasu prawko..
2012-08-04, 06:37 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Maniek Offline
Użytkownik
***

Koszalin
RN19

Liczba postów: 404
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#2
RE: puknty karne
No to ładnie zaszalałeśRed_icon_smile a tak na poważnie to mojemu kumplowi odwlekanie nie pomogło bo miał chyba 18 punktów i miał dostać 4 ale odmówił przyjęcia bo to też był pierwszy rok, brakowało mu miesiąca żeby mieć limit 24 pkt. Niestety prawko zostało mu zabrane, ponieważ liczyła się data popełnienia wykroczenia. Tylko to było 6 lat temu. Może spróbuj z tym kursem anulującym, aczkolwiek nie wiem czy można anulować pkt w pierwszym roku posiadania prawka, możliwe że można, ale tu nie pomogę bo nie posiadam wiadomości na ten temat.
Red_icon_cheesygrin
2012-08-04, 07:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
yamaharaptor Offline
Młody
**

Parczew
Raptor R1

Liczba postów: 79
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#3
RE: puknty karne
mozna po pierwszym roku zbijac punkty wiec juz za 2 miesiace bym mogl a sprawe mozna przeciagnac az to zrobie... ciezko bedzie bez prawka a juz nie mowie o zdawaniu kolejny raz.. tym bardziej ze dwie kategorie. dobrze ze sie nie namowilem na wiecej..
2012-08-04, 07:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Marki Offline
Los Ami:)
****

Krasnystaw


Liczba postów: 820
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 1
#4
RE: puknty karne
ja niestety tak,miałem zabrane prawko i tez 2 kategorie wiec powodzenia zeby nie zabrali
2012-08-04, 07:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#5
RE: puknty karne
Chyba jednak bedziesz musial zbierac kase na ponowne egzaminy, ktore dodatkowo latwiejsze nie beda, watpie zeby odwlekanie cos Ci dalo. W sadzie na taryfe ulgowa bym nie liczyl a adwokat tani nie bedzie jesli sie zdecydujesz na jakiegos. Przedobrzyles, zdarza sie.. Za to skuterem 50tka bedziesz mogl latac z dowodem osobistym, na pocieszenie. To i tak lepsze niz zakaz prowadzenia pojazdow mechanicznych na terytorium RP Red_icon_wink
2012-08-04, 08:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Suchy Offline
®1
****

Wawa
R1 rn09

Liczba postów: 931
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 5
#6
RE: puknty karne
(2012-08-04, 08:05 PM)marider napisał(a): Za to skuterem 50tka bedziesz mogl latac z dowodem osobistym, na pocieszenie



Red_icon_cheesygrin
LwG!
2012-08-05, 02:10 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Pawlor Offline
Użytkownik
***

Gdańsk


Liczba postów: 214
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#7
RE: puknty karne
Yamaharaptor nie da rady.
Masz lipę, że nie masz roku prawo jazdy. Tak nawet z tymi 8 punktami co dostałeś teraz to prawko byś zatrzymał.
Teraz jedynie do czasu sprawy sądowej je zatrzymasz, bo niestety starych tez nie zbijesz. A te nowe punkty to za prędkość czy jak? Mogłeś jakoś gadać i szukać mniejszego mandatu z mniejsza ilością punktów.
... w trakcie zarabiania na rn22 ;]
2012-08-05, 04:26 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
godlefas Offline
MaR1usZ
****

łuuu tu tu tut tuuuu
ODWYK

Liczba postów: 997
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 2
#8
RE: puknty karne
jak wiesz że naskrobałeś, to po co się zatrzymywać ? Red_icon_smile
___________________________________________________________


—√\~—√\~ - YAMAHA - √\~—√\~
2012-08-05, 08:21 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szymek Offline
Szymek
*****

CTR
Banan

Liczba postów: 1,733
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 9
#9
RE: puknty karne
(2012-08-05, 08:21 AM)godlefas napisał(a): jak wiesz że naskrobałeś, to po co się zatrzymywać ? Red_icon_smile

trzeba mieć jaja i ponieść konsekwencje swoich czynów a nie się chować po krzakach Red_icon_smile
2012-08-05, 10:39 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#10
RE: puknty karne
godlefas: zeby pozniej panowie policjanci na innym motocykliscie sobie nie odbili ze im poprzedni spieprzyl? Tak, ja wiem, kazdy mysli o swoich wlasnych 4 literach ale nastepni maja pozniej przej....

Suchy: sam latam teraz po miescie skuterem Yamaha Jog RR (50tka w replice Lorenzo, 2009), po tuningu Stage6 - sportowe sprzeglo+wariator+tlumik leci na spokojnie 80km/h zamykajac licznik hiehie a siedzi sie jak na krzesle co odciaza kolano, z czego i moj rehabilitant sie cieszy, nie tylko ja Red_icon_cheesygrin. Autem jeszcze nie pojezdze przez pare tygodni, tam trzeba pedaly naciskac, a w skucie wszystko mam pod reka Red_icon_wink.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-08-05, 10:47 AM przez marider.)
2012-08-05, 10:47 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Suchy Offline
®1
****

Wawa
R1 rn09

Liczba postów: 931
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 5
#11
RE: puknty karne
haha ; DDD!

Marider, paczaj na to:
http://www.youtube.com/watch?v=wbqJK_AajAI
LwG!
2012-08-05, 11:09 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#12
RE: puknty karne
Zebys wiedzial, lekkie to i przyspieszenie ma calkiem calkiem (silnik w Aerox'ie jest ten sam co w Jog'urcie) wiec spod swiatel start skutem jest OK. Ale zeby to wszystko dobrze zestroic, to juz trzeba troche sie pobawic. Skuta kupilem jakos w listopadzie myslac juz czym tu smigac na rehabilitacje i wiosna i latem wiec cala zime siedzialem i dumalem co i jak z niego wycisnac zeby to mialo rece i nogi. Zabawa jest, nie powiem, a z braku mozliwosci jazdy motocyklem to i taka 50tka jest fajna, a miny kolesi w samochodach na miescie - bezcenne Red_icon_cheesygrin
2012-08-05, 11:18 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
yamaharaptor Offline
Młody
**

Parczew
Raptor R1

Liczba postów: 79
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#13
RE: puknty karne
niestety akurat tym razem jechalem samochodem a nie bardzo bylo czym uciekac Red_icon_tongue dogadac sie tez probowalem i nie szlo.. nawet chcialem zeby na druga osobe przypisal to nie zgodzil sie. bylem na policji przyjelem juz mandat, zostalo mi z pol roku jazdy i potem nowy egzamin.. :/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-08-06, 10:09 AM przez yamaharaptor.)
2012-08-06, 10:08 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
brabus Offline
Młody
**




Liczba postów: 28
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#14
RE: puknty karne
A to nie jest tak, że można mieć te 24pkt??? Bo ja sobie z 14pkt jeżdżę i myślałem, że ew10 jeszcze mogę dostać....
2012-08-06, 03:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Maniek Offline
Użytkownik
***

Koszalin
RN19

Liczba postów: 404
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#15
RE: puknty karne
Co do skutera to po zabraniu prawka się musi dowiedzieć, może być tak, że dostanie zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi na rok czasu, a wtedy i 50ccm odpada.
Red_icon_cheesygrin
2012-08-06, 06:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Pawlor Offline
Użytkownik
***

Gdańsk


Liczba postów: 214
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#16
RE: puknty karne
(2012-08-06, 03:24 PM)brabus napisał(a): A to nie jest tak, że można mieć te 24pkt??? Bo ja sobie z 14pkt jeżdżę i myślałem, że ew10 jeszcze mogę dostać....

Przepisy Prawa o ruchu drogowego określają maksymalną liczbę punktów, których przekroczenie spowoduje zatrzymanie prawa jazdy oraz skierowanie na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji. Taka sytuacja będzie miała miejsce po przekroczeniu 24 punktów. Po przekroczeniu 20 punktów takie sankcje spotkają kierowcę, który limit przekroczył w okresie roku od otrzymania prawa jazdy.
... w trakcie zarabiania na rn22 ;]
2012-08-06, 08:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BeMisz Offline
Administrator
*******

Warszawa
brak

Liczba postów: 1,421
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#17
RE: puknty karne
Trochę słabo, bo dość często sie zdarza, że jak sprawa trafia do sądu, bo kierowca NIE PRZYJĄŁ mandatu, to wyrok jest bez punktów.... Czyli mogło Ci sie upiec, ale skoro już przyjales, to lipa... Red_icon_sad

Pzdr!
2012-08-11, 08:25 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Pawlor Offline
Użytkownik
***

Gdańsk


Liczba postów: 214
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#18
RE: puknty karne
(2012-08-11, 08:25 PM)BeMisz napisał(a): Trochę słabo, bo dość często sie zdarza, że jak sprawa trafia do sądu, bo kierowca NIE PRZYJĄŁ mandatu, to wyrok jest bez punktów.... Czyli mogło Ci sie upiec, ale skoro już przyjales, to lipa... Red_icon_sad

Pzdr!

Jeżeli sąd przyzna winę kierowcy to punkty są w każdym przypadku więc upiec się nie mogło Red_icon_wink
... w trakcie zarabiania na rn22 ;]
2012-08-11, 11:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Own3r Offline
SzerszeŃ
***

Stalowa Wola / Lbn
RN04 2000r.

Liczba postów: 324
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#19
RE: puknty karne
Sory za odświeżenie, ale wolę odświeżyć niż podobny założyć ;p
to tak czy jak dostałem pkt za prowadzenie auta to te pkt sumują mi się na obie kategorie czy tylko na kat B ? a na A osobno ?
I jak przyszła by taka sytuacji że mam 24pkt za prowadzenie auta to zabierają mi również prawko na motocykl ?
Pytam bo słyszałem że osobno jest naliczane, ale na moim mandacie nic nie widnieje że prowadziłem wtedy auto czy cokolwiek związanego z kat. B.
Wolę się upewnić czy tak jest czy nie....
2013-01-20, 01:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#20
RE: puknty karne
punkty masz jedne i dotyczą całego prawa jazdy ,jak zabiorą za punkty to stracisz wszystkie kategorie ,tak to działa niestety ,zdarza się ale to rzadko jeśli ktoś jest zawodowym kierowcą tira ,że zabierają na wszystko oprócz C+E bo utrzymuje tą pracą rodzinę i sąd nie raz bierze to pod uwagę
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2013-01-20, 01:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->