Witam witam . Białe R1
Autor Wiadomość
raftor Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 2
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#1
Witam witam . Białe R1
Witam wszystkich forumowiczów

Zalogowałem sie tu gdyz postanwiłem kupic pierwszy motor wiec chciałem sie dowiedziec czegoc na temat maszyny ktora mnie interesuje i nie widze dla niej alternatywy w kwocie jaka chce przeznaczyc na moto , wydaje mi sie ze dobrze trafiłem.

przeczytałem juz temat "R1 na pierwszy moto"

Coś o mnie

Rafał
lat 20

Chciałbym abyście poduneli mi jakies linki do tematów na forum ktore powinieniem przeczytac zeby wiedziec najwazniejszcze rzeczy o R1 ,
jakie modele wychodziły ?
kiedy byly lifty?
na co zwrócic uwage przy kupnie sprzetu?
jaki warto kupic?

Prosił bym tez bez wpisów typu ze R1 na pierwsze moto sie nie nadaje czy cos w tym stylu , podejmuje swiadomą decyzje , mam poukładane w głowie i wiem czym grozi brak rozsądku na takiej maszynie po za tym wzbudza ona we mnie respekt

Marzenie białe R1 Red_icon_wink
2012-07-20, 08:05 AM
Szukaj
staszekli Offline
Młody
**

Tarnów
RN09

Liczba postów: 46
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#2
RE: Witam witam . Białe R1
Ja mam 26 lat i trzy miesiące temu kupiłem R1 RN09. Od 7 lat nie miałem motocykla a wcześniej jeździłem Simsonem Sr50. R1 zrobiłem do tej pory 2000 km i myślę że już się z nią oswoiłem ale jak z każdym moto na początku trzeba ostrożnie. Co prawda nie latam na gumie, tylko czasami przypadkiem przy gwałtownym przyspieszaniu na 1 biegu, ale szybko puszczam manetkę i jest ok. Na naukę while jeszcze za wcześnie. Jak masz poukładane w głowie i będziesz jeździł rozważnie moim zdaniem spokojnie możesz kupić R1. Zakładam że wcześniej już jeździłeś jakimś motoRed_icon_smile? Jestem też przekonany że tak czy inaczej po zakupie R1 zaskoczy Cię parę razy ale zawsze można się wybronićRed_icon_tongue. Ja kupiłem RN09 nie dlatego ze to jest litra tylko dlatego że to jest najładniejsze moto jakie kiedykolwiek wyprodukowali;P. Wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Nie wiem czy kiedykolwiek go sprzedamRed_icon_tongue

Powodzenia życzę Red_icon_wink
2012-07-20, 08:50 AM
Szukaj
gruch Offline
Użytkownik
***

Leśnica (Opolska)
R1 RN09

Liczba postów: 315
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 2
#3
RE: Witam witam . Białe R1
Witaj kolego. Ja miałem taki sam dylemat jak Ty.
Sprawa jest bardzo prosta. Nie słuchaj nikogo, tym sam oceń siebie. Jeżeli nie masz siana w głowie, a nastolatki na chodniku nie spowodują odkręcenia manetki do 'max', to mysle, ze mozesz sprobowac.

Najwazniejsze, zeby sie nie przeliczyc i przynajmniej na poczatku jezdzic ostroznie, zeby sie oswoic.
Ja stosowalem sie do tej zasady i jak widac - jescze zyje Red_icon_tongue.

R1 kupilem po zrobieniu prawa jazdy. Wczesniej jezdzilem sobie chyba NSR125, ale nie swoją Red_icon_smile

Co do modeli, masz mnostwo informacji w internecie. Ale tak ogolnie:

rn01 - pierwszy model r1
rn04 - ulepszona rn04, ale niestety dokladnie nie wiem co zostalo zmienione wzgledem poprzednika
rn09 - dopracowana rn04 z wtryskiem. Oprocz problemow z alternatorem (palenie uzwojen), to jest to niezniszczalny motocyk i podobno jedna z nabardziej udanych R1. Polecam Red_icon_smile
rn12 - nigdy nie mialem okazji go "zbadac", ale wydaje sie byc juz calkowicie nowa konstrukcja. Wizualnie chyba najladniejsza R1 Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-07-20, 12:17 PM przez gruch.)
2012-07-20, 12:16 PM
Szukaj
Soviet Offline
Młody wilk
***

Olsztyn
RN09

Liczba postów: 134
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#4
RE: Witam witam . Białe R1
też tak myślę rn12 to piękna maszyna Red_icon_smile
2012-07-20, 12:28 PM
Szukaj
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#5
RE: Witam witam . Białe R1
wg. listy grucha to każda następna ma więcej mocy
rn09 ma lepszy dół w stosunku do rn12 więc do gumowania jak znalazł
rn12 słąbszy dół i moc zaczyna się od 7tysięcy, ma tak zmienioną geometrię że opiera się nawet większej mocy i trudniej go oderwać przy przyspieszaniu ale prowadzenie bajka, pomimo to do postawienia na gumie na 2 biegu wystarczy szarpnięcie manetą przy 7 tysiącach i w górę, wrażliwe na ustawienie EXUP więc o to należy dbać i w miarę możliwości odpowiednio serwisować. Nawet z oryginalnym wydechem jest dużo głośniejszy od rn09, normalne jest hałasujące sprzęgło konkretnie sprężynki ale zawsze cichnie po zaciśnięciu klamki także jak będziesz oglądać to się tym mocno nie sugeruj chyba że będzie się ślizgać to wtedy już wymiana, ja w swojej przez 9 tysięcy kilometrów wymieniłem tylko olej dwa razy, napęd i oponę. Nic więcej się nie psuło i nie było problemów.
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2012-07-20, 12:48 PM
Szukaj
markizz Offline
Użytkownik
***

Warszawa
Yamaha R1 rn12

Liczba postów: 245
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#6
RE: Witam witam . Białe R1
Witam!
co do rn12 i pewnie innych modeli także to trzeba uważać na zaśniedziałe kostki (łączniki przewodów) czasem potrafią zrobić psikusa Red_icon_tongue
2012-07-20, 01:14 PM
Szukaj
PiotrXYZ Offline
OFF ROAD
****

okolice Warszawy


Liczba postów: 527
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
#7
RE: Witam witam . Białe R1
Siemanko Red_icon_smile
2012-07-20, 02:19 PM
Szukaj
Suchy Offline
®1
****

Wawa
R1 rn09

Liczba postów: 931
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 5
#8
RE: Witam witam . Białe R1
Siema.
A ja powiem jak zawsze... `nie kupujcie r1 na pierwsze moto!`. Głupota, głupota i jeszcze raz głupota.

"mam poukładane w głowie i wiem czym grozi brak rozsądku"
hahaha. pierdolenie, pierdolenie, pierdolenie. Sorry... ale czytanie takich rzeczy wywołuje u Mnie śmiech. Ja nie wiem wgl. jakim cudem ludzie wpadaja na pomysły żeby kupowac sobie litra na pierwsze moto ;O?!

Zero ogarnięcia maszyny, zero techniki, w awaryjnych sytułacjach napierdalają rozbiajają sie aż miło :/.
Nie lepiej kupić łagodną 600? Ogarnąć chociażby jebane przeciwskręty? Awaryjne hamowania? Hamowanie skrzynią itp itd? A potem zastanowić się nad czymś poważniejszym?

taaaak, tak. nie jestem dobrym przykładem, mam 21 lat (w grudniu bd. 22 Red_icon_cheesygrin)... i posiadam R1. Niby tylko 2 lata różnicy- ale biorąc pod uwage że na moto jeżdze od kilku lat to już jest lata świetlne różnicy jeżeli r1 ma byc Twoim pierwszym moto.


ps. STASZEKLI- jeżeli ogarniasz po 2000km R1 to brawooo Red_icon_cheesygrin! Atakuj do MOTO GP w takim razie... z doktorem bd. popierdalał : ). Bo talent jesteś ze łojojojo : )
LwG!
2012-07-20, 02:28 PM
Szukaj
gruch Offline
Użytkownik
***

Leśnica (Opolska)
R1 RN09

Liczba postów: 315
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 2
#9
RE: Witam witam . Białe R1
Znów zaczyna się temat rzeka.
Ja dodam tylko jedną rzecz od siebie.
Suchy - mówisz o 600tce. A czy to nie R6 oddaje moc bardzo nieliniowo (czyt: w takim sposób, że początkującego może zaskoczyć/przestraszyć), w porównaniu do R1?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-07-20, 08:45 PM przez gruch.)
2012-07-20, 07:05 PM
Szukaj
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#10
RE: Witam witam . Białe R1
Witaj.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2012-07-20, 07:36 PM
Strona WWW Szukaj
darqvader Offline
Wariat
*****

Piotrków Trybunalski
Czas na R6.

Liczba postów: 1,225
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 4
#11
RE: Witam witam . Białe R1
Witaj na forum.
_________________________________________________________________

No speed, no fun.
2012-07-20, 08:16 PM
Szukaj
Suchy Offline
®1
****

Wawa
R1 rn09

Liczba postów: 931
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 5
#12
RE: Witam witam . Białe R1
gruch... napisałem `lagodna 600`. Mówiąc to mialem mówiąc maksymalnie gsxf'a ; ).

A co do R6 to tak... masz rację, ale i tak wolałbym żeby zaskoczyła Mnie R6 która może wybaczyć błąd, a nie R1 które nie ma zwyczaju wybaczać niczego Red_icon_smile.

gsxf, bandit, hornet to maksymalnie co bym polecał na pierwsze.
cbr'y są już mocne nawet... chociaz łagodne.

temat rzeka...
LwG!
2012-07-20, 08:24 PM
Szukaj
Ziutek Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 462
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
#13
RE: Witam witam . Białe R1
A juz tam Red_icon_tongue ja smigalem 125 cbr i przesiadlem sie na R1 rn09. Mam 20 lat i ogarnelem. Spokojnie na poczatku jezdzilem ze zostawalem w tyle (co mi nie przeszkadzalo bo mialem swoje tempo) a teraz to ja zostawiam w tyle niektorych Red_icon_smile trzeba cierpliwosci i duzo jazdy (spokojnej) aby oswoic sie z maszyna. Jak hamuje jak srkeca przy roznych predkosciach. Z czasem bedzie to latwiejsze i przyjemniejsze Red_icon_smile wszystko sie da Red_icon_wink
2012-07-21, 05:32 PM
Szukaj
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#14
RE: Witam witam . Białe R1
Najgorsze jest pozniej chodzenie po lekarzach, przychodniach i szpitalach leczac obita dupe w najlepszym przypadku. Prawie kazdy tu to patrze z gazem w reku urodzony i nic ponizej litra na 1 czy 2gie moto hehe.
2012-07-21, 06:21 PM
Szukaj
staszekli Offline
Młody
**

Tarnów
RN09

Liczba postów: 46
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#15
RE: Witam witam . Białe R1
ps. STASZEKLI- jeżeli ogarniasz po 2000km R1 to brawooo Red_icon_cheesygrin! Atakuj do MOTO GP w takim razie... z doktorem bd. popierdalał : ). Bo talent jesteś ze łojojojo : )
[/quote]

Suchy Jesteś takim cwaniaczkiem? Morze tobie potrzeba więcej czasu by nauczyć się jeździć na moto? Jestem ciekaw ile uczyłeś się jeździć na rowerze o ile w ogóle umiesz . Jak widzisz dużo osób zaczynało od R1 i radzą sobie dobrze a zapewne niektórzy lepiej od Ciebie. Nie napisałem że jestem najlepszy tylko że wczułem się w moto na tyle dobrze by móc jeździć bezpiecznie. Nie jestem szaleńcem który przy dwustu wchodzi w zakręty jeszcze w terenie zabudowanym. Nie kupiłem też R1 tylko po to by jeździć cały czas na maxa. Zresztą napisałem dlaczego wybrałem ten motocykl ale zapewne jesteś po podstawówce wiec nie bardzo umiesz czytać... Tak się składa ze jazdę mam we krwi. Jestem zawodowym kierowcą i radze sobie z każdym pojazdem na który mam prawo jazdy, a mam wszystkie kategorie. Kończe już bo szkoda słów..... i tak większości nie zrozumiesz. Porozmawiamy jak dorośniesz.
2012-07-21, 08:34 PM
Szukaj
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#16
RE: Witam witam . Białe R1
spokojnie staszekil Red_icon_wink witam na forum, a Suchy jeszcze młody to i energia go rozpiera Red_icon_tongue
sam kupiłem R1 na pierwsze moto i odczuwam duży postęp w stosunku do tego jak zaczynałem, a jak jeżdżę po 9 tysiącach km w tym sezonie. Na początku wejście w zakręt przy 120 było niezłym wyzwaniem bo nie wiedziałem na ile opony mi pozwolą, a teraz w ten sam zakręt przy 200 mogę wejść i wiem że jest zapas.
ps. jeśli jeździsz większość po mieście to uważaj na zdradzieckie studzienki, mi dają teraz dużo radości przy przyspieszaniu fajne wrażenie obrotu koła i wyrwanie w przód ale mogą być zdradzieckie przy hamowaniu Red_icon_wink
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-07-21, 09:35 PM przez malikowy.)
2012-07-21, 09:32 PM
Szukaj
Suchy Offline
®1
****

Wawa
R1 rn09

Liczba postów: 931
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 5
#17
RE: Witam witam . Białe R1
[quote='staszekli' pid='20164' dateline='1342899286']
ps. STASZEKLI- jeżeli ogarniasz po 2000km R1 to brawooo Red_icon_cheesygrin! Atakuj do MOTO GP w takim razie... z doktorem bd. popierdalał : ). Bo talent jesteś ze łojojojo : )


Staszekli, nie wiem ile Ty masz lat Red_icon_wink (tak jak coś Ja 28.12 skoncze 22lata)- ale wypowiedź na poziomie przejściówki gimnazjum- liceum Red_icon_smile.

Czytać jak widać umiem : ).
Rowerem kiedyś umiałem, dawno nie jezdzilem... ale chyba umiem dalej Red_icon_tongue.

Dobra, taka rozmowa nie ma sensu ; ) kazdy ma swoje zdanie i każdy może sie wypowiedzieć Red_icon_smile. Ale mysle ze 90% motocyklistów powinno sie zgodzić ze mną ;P. 4% nie jest pewna, 5% kupuje litra na 1 moto i nie ogarnia, a 1% to malikowy Red_icon_tonguePP! ktory kupuje litra na pierwszy- ale on może Red_icon_cheesygrin hahaha.

pozdro ;*


ps. łydyydydydyyd i marchewa Red_icon_cheesygrin

ide na kole polatać Red_icon_cheesygrin lol.
[Obrazek: coolest-best-latest-new-fun-tech-gadgets...814820.jpg]
LwG!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-07-22, 12:40 AM przez Suchy.)
2012-07-22, 12:39 AM
Szukaj
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#18
RE: Witam witam . Białe R1
Suchy proszę nie pisz po pijaku. Nie wiem co takiego pozwala mi kupić 1000cc na pierwsze moto, ale niestety z moim zakupem motocykla w ogóle wiąże się bardzo smutna historia na naprawdę dłuższą rozmowę w gronie zamkniętym i jak sam przyznałem nie ogarniałem motocykla od samego początku i nawet ktoś kto jeździł wcześniej 600cc też powie że nie ogarniał bo wszystko jest inaczej. Po pewnym czasie zacząłem śledzić filmiki na YT ze szkół jak wchodzić w zakręt i jak się w nim motocykl może zachować także i Tobie Staszekli radzę może nie jest to praktyka prawdziwa ale na pewno lepsze niż samo słuchanie.
Nie róbmy już chłopakowi offtopu, to jest jego temat w powitalni, a Ty go tylko karcisz co post..
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2012-07-22, 03:37 AM
Szukaj
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#19
RE: Witam witam . Białe R1
Zieew.. Wyluzujcie malolaty z tymi przechwalkami, gdziekolwiek gosc z doswiadczeniem na 125ccm czy starszej 600tce was objedzie i wstydu narobi przed ziomkami. Nie siada sie za sterami Boeinga 747 po kursie szybowcowym nawet jak ktos 30 lat TIRem przejezdzil i uwaza ze ma "niesmiertelnosc mode-on" plus przepis na przezycie bo sie udalo. Drogi to nie gierki z PC, tyle w temacie Red_icon_smile
2012-07-22, 08:55 AM
Szukaj
raftor Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 2
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#20
RE: Witam witam . Białe R1
Dziekuje za miłe przyjecie i kilka wskazówek , co do dyskusji czy R1 na 1 moto jest dobre to mnie raczej nie interesuje Red_icon_wink chce i tyle zycie jest mi miłe mam tez auto a dozej mocy ktore tez na wiele pozwala ale nie mam w sobie potrzeby deptania po miescie 120 , jesli chce poszalec to robie to w bezpieczny sposob

R1 dla mnie to najpiękniejsze moto jakie jest na rynku do tego japoniec , naczytałem sie tez dozo pozytywnych opini o niezawodności wybór padnie pewnie na rn09 bardzo mi sie podoba , a i w perspektywie odsprzedaży łatwiej pognac r1 niz r6

zakup planuje na wrzesien albo dopiero po zimie , nie spieszę sie z zakupem a sprzęt chciałbym kupić na max 1 lub jak sie wkręcę w moto to na 2

pozdrawiam panowie
2012-07-22, 04:58 PM
Szukaj


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->