Sportowy wydech - regeneracja
Autor Wiadomość
gruch Offline
Użytkownik
***

Leśnica (Opolska)
R1 RN09

Liczba postów: 315
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 2
#1
Sportowy wydech - regeneracja
Witam, mam w moim motocylu wydech firmy Shark.
Jako, że czekam na częsci do motocykla, to postanowiłem odświeżyć niektóre rzeczy. Zabrałem się za wydech. Po jego wykręceniu usłyszałem, ze bebechy latają.

Zerwałem nity i "otworzyłem". Bebechy się wysypały.

Wydech składa się z dziurkowanej rury, która jest owinięta obejmą metalową, aby zaśłonić dziurki, a obejma jest osłonięta jakimś tworzywem - chyba włókno szklane

Tymi latającymi bebechami okazały się pokruszona obejma, która zakrywała dziurki w rurze, a także przepalone włókno szklane.

Pytanie - w jaki sposób zregenerować wydech?
Załatwić nową obejmę i włókno szklane? Czy wyrzucić włókno, wyrzucić obejmę i złożyć, zostawiając całkowity przelot? Red_icon_smile Myślałem też o lekkim skróceniu wydechu.
2012-07-02, 06:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#2
RE: Sportowy wydech - regeneracja
na Twoim miejscu zregenerowałbym do tego jak to wyglądało chociaż w połowie bo taki przelot bez niczego to tylko głośniej będzie, czyli przede wszystkim nowe włókno szklane, a ta obejma to zwykła blaszka? w seryjnym rura jest owinięta dość sporą ilością miedzi ale to żeby temperaturę ograniczyć. No i jeśli chcesz to zostaw tą rure co miałeś do tego owiń ją podobną ilością waty szklanej albo 1 warstwe więcej i dopiero skróć. Powinien być większy bas no i samo skrócenie też zrobi dużą różnicę chociaż osobiście nie wole zostawić ori niż coś ciąć bo może wyjść gorzej niż zakładaliśmy.
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2012-07-02, 08:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
gruch Offline
Użytkownik
***

Leśnica (Opolska)
R1 RN09

Liczba postów: 315
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 2
#3
RE: Sportowy wydech - regeneracja
na zaprzyjaźnionym forum dostałem link do czegoś takiego: http://www.aandrmotorsport.com/direction...tions.html
Ta obejma pokrywa całą długość rury dziurkowanej, trudno powiedzieć, z czego jest - najprawdopodobniej z miedzi/stali nierdzewnej.
Rurę dziurkowaną muszę zostawić, bo jest zintegrowana z obudową wydechu.
Zrobię tak, jak napisałeś. Zamiast tej obejmy, zastosuję watę miedzianą (taką, jak w linku), a na to włókno szklane. Skrócę go, ale nie aż tak bardzo, gdzieś tak 5 cm.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-07-02, 08:51 PM przez gruch.)
2012-07-02, 08:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Marki Offline
Los Ami:)
****

Krasnystaw


Liczba postów: 820
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 1
#4
RE: Sportowy wydech - regeneracja
to nie jest z niczego z tego co napisales,pracuje w branzy metalowej a to huj wie co to jest za przeproszeniem
2012-07-02, 09:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#5
RE: Sportowy wydech - regeneracja
mam wkłady do swojej rn12 od nich Red_icon_wink

no i moim zdaniem zrobisz dobrze tylko pamiętaj żeby nite dobre wybrać żeby później się znowu nie bawić w rozwiercanie i wkładanie nowych większych
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2012-07-02, 09:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
gruch Offline
Użytkownik
***

Leśnica (Opolska)
R1 RN09

Liczba postów: 315
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 2
#6
RE: Sportowy wydech - regeneracja
Ok. Wielkie dzięki panowie. Moje ostatnie pytanie - gdzie można kupić watę miedzianą i włókno szklane?
Bo domyślam się, że np. są różne grubości włókien itd.

Może coś takiego?
http://allegro.pl/wata-tlumiaca-do-tlumi...93212.html

Pozdrawiam,
Michał
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-07-02, 10:46 PM przez gruch.)
2012-07-02, 10:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#7
RE: Sportowy wydech - regeneracja
Najlepiej kup gotowy repack kit do swojego tlumika (kupowalem kiedys oryginalny kit do Microna - cos kolo 300zl, Akrapovic tez sprzedaje podobne, razem z nitami itd). Owin dokladnie ta perforowana, dziurkowana rure - jak masz do tego siatke dodatkowa to jeszcze lepiej, i tak zeby wata scisle przylegala - mozesz uzyc do tego drutu np- jak bedzie luzno repack nawiniety to Ci "wate" szybko wydmucha i robota bez sensu. Uzywaj rekawic i po pierwszym odpaleniu nie wsadzaj nosa w tlumik ani nie stoj z tylu bo bedzie bardzo nieprzyjemnie jak drobiny wyleca... Swedzi jak cholera.

Wypelnienie w tlumiku lepiej miec niz samo brzeczaco-ryczacae puste poszycie (wysoka temperature i wplyw na sam silnik pomijam).

Wata do tlumikow to raczej nie jest wlokno szklane a to z linku wyzej jest do pierdzirurek ... w skuterach Red_icon_smile i duzo pewnie bys tego potrzebowal. Nity z kwasowki.
2012-07-02, 11:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
gruch Offline
Użytkownik
***

Leśnica (Opolska)
R1 RN09

Liczba postów: 315
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 2
#8
RE: Sportowy wydech - regeneracja
cos takiego? http://allegro.pl/leovince-wygluszenie-w...46139.html

zamiast miedzi, moze byc cos takiego? http://allegro.pl/siatka-stalowa-bardzo-...23040.html

do owiniecia welny zastosuje tasme teflonową, tak jak w tutorialu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-07-03, 01:28 AM przez gruch.)
2012-07-03, 01:25 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->