Licznik do RN09 wersja EU - USA różnica??
Autor Wiadomość
daahool Offline
Kandō 感動
***

Pleszew / Fabianów
RN 22

Liczba postów: 340
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 1
#1
Exclamation  Licznik do RN09 wersja EU - USA różnica??
W mojej Rłanie RN09 mam uszkodzony wyświetlacz i chcę kupic inny sprawny. Tylko ,że mój zegar wyświetla temp w stopniach Fahrenheita. Czyli generalnie wersja mojej dzidy pochodzi z USA. Niestety większość dostępnych liczników pochodzi z wersji europejskich w których tem. wyświetlana jest w stopniach Celcjusza. I tu następuje moje pytanie czy zegar z wersji EU bedzie działał w moto z USA ??? Proszę o pomoc...
2011-01-12, 07:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
piotrpit Offline
Fortapian-R1
***

Mogilno
RN 09

Liczba postów: 480
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 3
#2
RE: Licznik do RN09 wersja EU - USA różnica??
Witaj czytałem na innym forum odnośnie zmiany temperatury na stopnie celciusza i natknąłem się na coś takiego

"Co do zmiany wyświetlania temperatury z F na C:

Z tego co wiem (informacje od kierownika serwisu na Polskę Yamahy) to trzeba by wymienić komputer. A żeby było śmieszniej to niestety musi on iść w parze z wymianą zegarów. Zegar na rynek EU współpracuje tylko z kompem EU i analogicznie zegary z USA tylko z kompem USA więc gra nie warta świeczki. To informacje z przed dwóch lat kiedy to miałem ten sam problem (moto z USA)."

Z tego wynika że zegary wersji EU nie będą działały w twoim moto. Co masz uszkodzone w swoich zegarach bo mam ten sam model i poszukuję samej obudowy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-01-12, 10:15 PM przez piotrpit.)
2011-01-12, 10:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
daahool Offline
Kandō 感動
***

Pleszew / Fabianów
RN 22

Liczba postów: 340
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 1
#3
RE: Licznik do RN09 wersja EU - USA różnica??
uszkodzony jest wyświetlacz poprostu nie wyświetla wszystkich kresek w rezultacie cyfry prędkościomierza są słabo czytelne. Obrotomierz śmiga idealnie i wszystkie kontrolki tez działają. Najciekawsze jest to ,ze obudowa licznika jest nietkneta...
2011-01-12, 11:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
piotrpit Offline
Fortapian-R1
***

Mogilno
RN 09

Liczba postów: 480
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 3
#4
RE: Licznik do RN09 wersja EU - USA różnica??
A nie chciałbyś sprzedać obudowy? Ewentualnie ile byś chciał za obudowę u mnie popękało szkło, a raczej plastik i potrzebuję górną część obudowy. Za nie duże pieniądze bym kupił.
2011-01-13, 01:06 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#5
RE: Licznik do RN09 wersja EU - USA różnica??
to o tym koledze pisałem Tobie Piotrze Red_icon_smile ,teraz kolega dołączył do nas więc resztę zostawiam Tobie Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2011-01-13, 10:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
piotrpit Offline
Fortapian-R1
***

Mogilno
RN 09

Liczba postów: 480
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 3
#6
RE: Licznik do RN09 wersja EU - USA różnica??
a dzięki żaba za informację teraz tylko zależy od tego co kolega zadecyduje
2011-01-13, 10:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
daahool Offline
Kandō 感動
***

Pleszew / Fabianów
RN 22

Liczba postów: 340
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 1
#7
RE: Licznik do RN09 wersja EU - USA różnica??
już wszydtko obczaiłem Red_icon_smile nie ma żadnej różnicy między licznikiem z temperaturą w "F" a "C" komputer i tak pobiera informacje z czujnika temp. z głowicy ,a licznik tylko interpretuje po swojemu odczyt. Dzięki Mariusz za pożyczenie licznika Red_icon_smile Jeśli chodzi o tą obudowe to zaczynam szukać licznika jak kupie inny to nie ma problemu dogadamy się Red_icon_smile Chyba ,że uda mi się dostać sam wyświetlacz. W każdym razie dam znac Red_icon_smile)
2011-01-13, 10:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
piotrpit Offline
Fortapian-R1
***

Mogilno
RN 09

Liczba postów: 480
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 3
#8
RE: Licznik do RN09 wersja EU - USA różnica??
Fajnie że wersja EU działa może to być dla mnie cenna informacja na przyszłość, to ja w takim razie czekam aż uda ci się kupić licznik.
2011-01-14, 01:26 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
daahool Offline
Kandō 感動
***

Pleszew / Fabianów
RN 22

Liczba postów: 340
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 1
#9
RE: Licznik do RN09 wersja EU - USA różnica??
wiec tak kupilem rozwalony licznik za 50 zł z całym wyświetlaczem i dzisiaj znajomy elektronik przelutował mi ten wyświetlacz do mojego licznika. I jest gitara Red_icon_smile) licznik zajebiście śmiga. wiec niestety nie zrobimy interesu z ta szybka :/
I jeszcze jedną sprawę rozgryzłem z tym licznikiem licznik z wersji USA i EU są identyczne !! Różnią się tylko wyświetlaczami . Jak wlutujesz wyświetlacz z licznika EU do USA to będzie działał tylko ,że temp będzie wyświetlana w celcjuszach Red_icon_smile Więc to czy licznik wyświetla w C czy też w F to zależy od tego jaki się ma wlutowany wyświetlacz Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-01-18, 09:35 PM przez daahool.)
2011-01-18, 09:32 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
piotrpit Offline
Fortapian-R1
***

Mogilno
RN 09

Liczba postów: 480
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 3
#10
RE: Licznik do RN09 wersja EU - USA różnica??
No proszę ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, szkoda że nie kupię od ciebie tej obudowy ale dobrze że udało ci się załatwić to tak tanio.
2011-01-19, 02:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->