stukneła czterdziestka.
Autor Wiadomość
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#1
Wink  stukneła czterdziestka.
witam wszystkich
posiadam rn12,która nakreciła juz ponad 40000km ,i tu pytanie zwiazane ztym przebiegiem,czemu sie baczniej przyjzec,dodam ze serwis robiony jest regularnie na czas
ostatnio robione
olej płyny 2tys km temu
zawory
swiece irydowe
exup,filtr k-n,
nierobone synchro czy juz czas,czy wymieniać rozrzad wydaje mi sie zeniesłychac go,jak sprawdzic czy jest ok naciąg
i naczym polega diagnostyka ecu,sprawdzenie map,itp niewywala błędów wiec niewarto 150zł w aso czy sie myle.naco zwrócic uwage przy takim przebiegu motor działa ok wiadomo jak w r1 słychac sprzegło i juz .prosiłbym o jakies podpowiedzi z życia wziete bo w manualu niema zawiele.
oraz czy takim przyrzadem sprawdze cisnienie na cylindrach.wychodzi mi ok 0,4,0,5 kpa czy robie cos zle.pozdrawiam
p.s niemoge dodac załocznika z foto ,miernika cisnienia,ma on wymienne gumki co wkładam w cylinder,wystaje taki cycek jak od zaworu powietrza,ma skale od 0,4kpa do 1,6 kpa.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-05-06, 01:57 PM przez srubar1.)
2012-05-06, 01:48 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marcinpsk Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 260
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 3
#2
RE: stukneła czterdziestka.
Cisnienie w cylindrach sprawdzasz na zimnym czy na cieplym ?
Naciagu lancuszka rozrzadu nie sprawdzisz bo jest napinny hydraulicznie opoprzez napinacz, ktory jest w wysowany za pomoca cisnienia oleju panujacego w ukladzie.
2012-05-06, 05:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#3
RE: stukneła czterdziestka.
sprawdzałem na zimnym silniku ,tak
2012-05-06, 06:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marcinpsk Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 260
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 3
#4
RE: stukneła czterdziestka.
Takie rzeczy sie robi , gdy silnik osiagnie temperature robocza, ze wzgledu na rozszerzalnosc cieplna tlokow. Wowczas nastepuje najlepsze przyleganie pierscieni do scianek i najlepsza kompresja.
2012-05-06, 08:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->