Oczko poziomu oleju
Autor Wiadomość
Dawid111 Offline
Młody
**




Liczba postów: 29
Dołączył: Jan 2022
Reputacja: 0
#1
Oczko poziomu oleju
Witam wszystkich,
Mam mały problem, mianowicie zaczelo się pocić z oczka poziomu oleju w RN19. Jak wyglada wymiana tego oczka ? Skomplikowana sprawa ? Na co zwrocic uwage ? Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam
2023-03-30, 09:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#2
RE: Oczko poziomu oleju
Owiewki boki + pług, luzowanie albo odkręcenie chłodnicy ( więc i spuszczenie płynu ), kolektory wydechowe + miska olejowa ... to trzeba rozebrać ... Reszta to zabawa z oczkiem ( nie wiem czy jest dostępne nowe uszczelnienie czy oczko całe czy wcale :/ ) ... Potem nowa uszczelka miski, klucz dynamo na 10 nm i składanie reszty ...
Może da się wyczyścić albo czymś uszczelnić ale ciekawa jest przyczyna tego .. zwykle oczko wypycha ciśnienie którego odma nie może już ( bo jest zbyt wysokie przez przedmuchy na pierścieniach, albo jest zatkana ) odprowadzić do airboxa ..
No chyba że po glebie jest uszkodzenie oczka ..
2023-04-04, 08:45 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dawid111 Offline
Młody
**




Liczba postów: 29
Dołączył: Jan 2022
Reputacja: 0
#3
RE: Oczko poziomu oleju
(2023-04-04, 08:45 AM)A.S. napisał(a): Owiewki boki + pług, luzowanie albo odkręcenie chłodnicy ( więc i spuszczenie płynu ), kolektory wydechowe + miska olejowa ... to trzeba rozebrać ... Reszta to zabawa z oczkiem ( nie wiem czy jest dostępne nowe uszczelnienie czy oczko całe czy wcale :/ ) ... Potem nowa uszczelka miski, klucz dynamo na 10 nm i składanie reszty ...
Może da się wyczyścić albo czymś uszczelnić ale ciekawa jest przyczyna tego .. zwykle oczko wypycha ciśnienie którego odma nie może już ( bo jest zbyt wysokie przez przedmuchy na pierścieniach, albo jest zatkana ) odprowadzić do airboxa ..
No chyba że po glebie jest uszkodzenie
Po glebie raczej nie. Nowe oczko juz mam zamówione, słyszałem ze wymienia sie je od strony zewnętrznej na wcisk ale powiem szczeże, ze teraz mnie zaskoczyłeś ? silnik jest w dobrej kondycji z pewnym przebiegiem, oleju nie bierze wiec ewentualnie ta odma moze byc zatkana..
2023-04-04, 01:55 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#4
RE: Oczko poziomu oleju
A choroba wie Red_icon_wink ... nigdy tego nie wymieniałem .. Raz się spotkałem z tym że ciekło ( przez przedmuchy ) ... Jeśli od środka no to jak wyżej jeśli z zewnątrz no to bajka Red_icon_wink .. W sobotę będę w warsztacie i mam tam silnik rozebrany to zobaczę żeby mieć pewność ..
2023-04-07, 12:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->