Projekt r1 rn12 2024
Autor Wiadomość
Rafau Offline
Młody
**




Liczba postów: 34
Dołączył: Aug 2023
Reputacja: 0
#1
Projekt r1 rn12 2024
To jest ten moment. Lecę z projektem r1
Pierwszy mój w polsce.
Etap 1. Rozbiurka całościową na części.
Etap 2. Serwis pieca , luzy, rozrzad, pair wylatuje i wchodzi emulator
Swiece, cewki, sruby tytan gdzie trzeba, przewody wodne silikonowe, ine przewody też:-). Wiazka odbudowana w nowych oplotach. Wydech z wywalonym exup i emulator wstawiony, qs od healtech oraz TC , PC V , autotune i ignition module bo nie chce hamowni. Wydech w owijce i sonda szerokopasmową dodana. Wszystkie lozyska.
Felgi, rama, wachacz i zadupek do malowania proszkowego i nakładki carbon wchodzą, amor skretu nowy. Zawias tyl i przod do regeneracji.
Nowe oponki, Wydech toce, Ledy kierunki, przod tyl( już jest) większość owiewkach carbon reszta w candy red. Nowe tarcze przod i tyl. Przewody w oplocie. Siedzenie do tapicera. Tylna kanapa out i tylko jedno miejscówka. Wskaznik biegu i led dla TC od healtech. Przelacznik map dla PC V i dla trybu TC. Crash pady wszędzie. Nowy lancuch i zębatki. Sety Nowe osłony pokryw silnika nowy rolgaz i pewnie coś tam jeszcze.
Tak się podjaralem ze zamiast cycków żonie wpakuje w to w h...j kasy tylko poto żeby mieć zabawę. I tak tego nie odzyskam ale kto mi zabroni.
Etap 3. Złożyć I następny projekt planować.


Załączone pliki Obrazki
   
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2023-11-09, 12:04 PM przez Rafau. Powód edycji: literówka )
2023-11-09, 11:19 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Rafau Offline
Młody
**




Liczba postów: 34
Dołączył: Aug 2023
Reputacja: 0
#2
RE: Projekt r1 rn12 2024


Załączone pliki Obrazki
   
2023-11-09, 11:22 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,665
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#3
RE: Projekt r1 rn12 2024
Super. Powodzenia i wstawiaj kolejne posty.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2023-11-09, 07:26 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#4
RE: Projekt r1 rn12 2024
wszystko git ino wyjeb z projektu qs od heltech, jak nie chcesz znowu pieca wyciągać na skrzynie lub na nowy silnik,
jak masz piec na stole otwórz dół sprawdź pompę wodną zregeneruj, sprawdź rotory olejowe i daj fote, i weź je wymień na nowe.
ile to ma nalotu? sprawdź szczelność zaworów na ciśnieniu są do tego zabawki, i pytanie bo jak masz piec na stole to ja bym panewy nowe wsadził i miał spokojną głowę.

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2023-11-10, 07:54 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Rafau Offline
Młody
**




Liczba postów: 34
Dołączył: Aug 2023
Reputacja: 0
#5
RE: Projekt r1 rn12 2024
Chciałem heatexh'a ale dynojet też był opcją bo do PC i Ignioton module idealnie by się nadal.
Nalatane ma 43 tyś. Więc pompę napewno zobaczę.
Pierwotnie Chciałem robić panewki i pierscienie ale potem stwierdziłem że jednak tylko pompę zobaczę, zrobię rozrzad i luzy.

Mówisz żeby jednak zrobić całość??

P.s. mam urządzenie do sprawdzania szczelności ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2023-11-11, 07:27 AM przez Rafau.)
2023-11-11, 07:25 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Rafau Offline
Młody
**




Liczba postów: 34
Dołączył: Aug 2023
Reputacja: 0
#6
RE: Projekt r1 rn12 2024
Miało być healtech nie heatexh'a WTF??

#SIMON. JESZCZE NIE WIEM bo muszę zacząć otwierać silnik ale zastanawiam się nad tym serwisem dołu silnika. Olej był wymieniany co 5 tyś i tak sobie myślę czy to ruszać. Oczywiście był to plan od początku żeby robić silnik ale tak sobie myślę że to tyle czasu zajmie bo tylko raz w tygodniu nad tym siedzę że jeśli wszystko jest w tolerancji to bym to zostawił.

Ale z drugiej strony to najlepszy moment żeby zrobić wszystko porządnie.
Teraz to nie będę wróżył bo nawet nie otwarłem pieca. Ale pamiętam jak robiłem kosz sprzegla i lancuch pompy przy okazji ściągałem miskę i powiem szczerze że w środku wszystko czyściutkie było. Zawsze olej lany od Yamahy.

Qrde korci remoncik pieca ale co byś ty zrobił znając te silniki?
2023-11-11, 02:33 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MissieeQ Offline
Użytkownik
***

Warmińsko-Mazurskie
RN22 2013

Liczba postów: 163
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
#7
RE: Projekt r1 rn12 2024
Trochę nalatane ma, a nie masz pewności kto jak tym jeździł, no i wątpię, że drugi raz się tego podejmiesz także lepszej okazji do kompletnego remontu nie będziesz miał, a głowa będzie już spokojna i maszyna pewna. Red_icon_wink
2023-11-11, 05:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Rafau Offline
Młody
**




Liczba postów: 34
Dołączył: Aug 2023
Reputacja: 0
#8
RE: Projekt r1 rn12 2024
Masz rację. Patrzę ile uszczelek i innych pierdol będę musiał włożyć nowych. Ale to prawda będzie już z głowy na długo.
2023-11-11, 09:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Rafau Offline
Młody
**




Liczba postów: 34
Dołączył: Aug 2023
Reputacja: 0
#9
RE: Projekt r1 rn12 2024
Pytanie. Czy dajecie głowice do planowania. Widzę że nie każdy tak robi. Ja zawsze dawałem do planowania. Pytanie czy jeśli nie wyjdzie na pomiarze jej zadna krzywizna to czy byście mimo to ja dali do szlifu. I czy honujecie gładź cyli lndra.
R1 jeszcze nie robiłem. W cbr 1100 było to w serwisowce tu nie ma slowa o tym.
2023-11-12, 09:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#10
RE: Projekt r1 rn12 2024
Mi mechanik powiedział że jak jest dobra powierzchnia głowicy to nie trzeba planować

2023-11-13, 07:09 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Rafau Offline
Młody
**




Liczba postów: 34
Dołączył: Aug 2023
Reputacja: 0
#11
RE: Projekt r1 rn12 2024
(2023-11-13, 07:09 PM)Kafel napisał(a): Mi mechanik powiedział że jak jest dobra powierzchnia głowicy to nie trzeba planować


To już jest jakiś trop. Dzięki za info
2023-11-14, 07:20 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#12
RE: Projekt r1 rn12 2024
Głowice się PLANUJE >> tak samo jak CYLINDRY .... tylko trzeba umieć to zrobić i nie robić tego u kowala Mietka tylko ludzi którzy robią wyścigowe silniki ... Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby rozdzielić głowicę i cylindry i składać to potem ?? A czym robić powierzchnię ?????? Papierem toaletowy ? To chyba tacy sami mechanicy jak ci co kosze sprzęgłowe skręcają na śruby :/ ...
Głowica odkształca się od samego odkręcania !! Ile razy potem wysyłam zdjęcia jak jest porysowane wszystko bo jakiś ginekolog rozebrał, przejechał włókniną i skręcił .. dwa albo i jeden sezon i wodę ciągnie jak smok ... A najgorsze jest to że potem odkształcenia już są takie że w dupie sobie można powierzchnie robić a nie na głowicy i problemów w ujjj ..

Chcesz odświeżyć silnik to zrób chociaż panewki i resztę pierdół .. chcesz zrobić nowy piec to całość rób ale cylindry i tłoki najpierw do przemierzenia razem z wałem i potem decyzja czy to zostawiać czy np. cylindry NOWE razem z tłokami i pierścieniami a to koszty większe niż ten trupek więc ... :/ ....
Tak czy inaczej najpierw dobrze jest zmierzyć kompresję a potem rozbierać moto 8-) .....
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2023-11-15, 06:54 PM przez A.S..)
2023-11-15, 06:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Rafau Offline
Młody
**




Liczba postów: 34
Dołączył: Aug 2023
Reputacja: 0
#13
RE: Projekt r1 rn12 2024
(2023-11-15, 06:53 PM)A.S. napisał(a): Głowice się PLANUJE >> tak samo jak CYLINDRY .... tylko trzeba umieć to zrobić i nie robić tego u kowala Mietka tylko ludzi którzy robią wyścigowe silniki ... Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby rozdzielić głowicę i cylindry i składać to potem ?? A czym robić powierzchnię ?????? Papierem toaletowy ? To chyba tacy sami mechanicy jak ci co kosze sprzęgłowe skręcają na śruby :/ ...
Głowica odkształca się od samego odkręcania !! Ile razy potem wysyłam zdjęcia jak jest porysowane wszystko bo jakiś ginekolog rozebrał, przejechał włókniną i skręcił .. dwa albo i jeden sezon i wodę ciągnie jak smok ... A najgorsze jest to że potem odkształcenia już są takie że w dupie sobie można powierzchnie robić a nie na głowicy i problemów w ujjj ..

Chcesz odświeżyć silnik to zrób chociaż panewki i resztę pierdół .. chcesz zrobić nowy piec to całość rób ale cylindry i tłoki najpierw do przemierzenia razem z wałem i potem decyzja czy to zostawiać czy np. cylindry NOWE razem z tłokami i pierścieniami a to koszty większe niż ten trupek więc ... :/ ....
Tak czy inaczej najpierw dobrze jest zmierzyć kompresję a potem rozbierać moto 8-) .....


Jestem tego samego zdania. Testy i tak mu zrobię szczelności, jak nic nie wyjdzie to tylko dół robię.

Po temacie , dzięki za utwierdzenie w przekonaniu.
Kompresja nie była sprawdzana choć i nie było powodów wskazujących na jej brak.
Moto rozebrane bo nie pierwsze moto robię jako projekt.

Rozpisałeś się z pasją także szacun i dzięki za radę, wiem już w jakim kierunku idę.
2023-11-16, 11:59 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->