Problem z nowym Łańcuchem napędowym
Autor Wiadomość
dziadzio20 Offline
Młody
**

Rzeszów
RN09

Liczba postów: 65
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
#1
Problem z nowym Łańcuchem napędowym
Witam, zmieniłem napęd na nowy ponieważ w poprzednim rozpadła się jedna rolka i łańcuch nie równo się naciągał, ale po zmianie na nowy napęd Did zvmx i zębatki sunstar problem się powtarza naciąga go dalej nie równomiernie czyli napina i popuszcza podczas kręcenia kołem. Gdzie leży problem przejrzałem i wszystko i nie widzę nigdzie problemu. Czyżby wadliwy nowy łańcuch miał ktoś taki problem ? Na starym wiadomo napinało ponieważ rozpadła się rolka ale nowy że tak robi to dziwne, spotkał się ktoś z takim problemem?
2022-05-19, 08:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
xckamil Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 6
Dołączył: Jan 2022
Reputacja: 0
#2
RE: Problem z nowym Łańcuchem napędowym
U mnie podobny problem. Nowy łańcuch, nowe zębatki a naciąg po obrocie kołem różny. Może nie tak strasznie jak na poprzednim zużytym łańcuchu ale jednak, nierówny naciąg na nowym jest zauważalny.
2022-05-20, 02:46 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
dziadzio20 Offline
Młody
**

Rzeszów
RN09

Liczba postów: 65
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
#3
RE: Problem z nowym Łańcuchem napędowym
A gdzie kupowałeś ten napęd ? Ja w skyseba moto może mają jakąś wadliwą partię. Dzisiaj jeszcze będę patrzył na to u mnie też ten skok nie jest jakiś straszny ale jest zauważalny ale co za tym idzie nie idzie ustawić prawidłowego naciągu. Jeszcze spróbuję dzisiaj założyć na próbę stare zębatki żeby je wykluczyć.
2022-05-20, 08:39 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Grzegorz86 Offline
Wariat
*****

Wrocław
RN12

Liczba postów: 1,216
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 2
#4
RE: Problem z nowym Łańcuchem napędowym
Może wałek wychodzący ze skrzyni się wykrzywił... choć nie wyobrażam sobie żeby to możliwe było no i pewnie byś zauważył. Dziwna sytuacja, daj znać co się udało ustalić.
2022-05-20, 09:26 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#5
RE: Problem z nowym Łańcuchem napędowym
u mnie też tak było/jest . ale to nie jest normalne że łancuch się nierówno wyciąga? jak go traktowalem na kolo z 1 z gazu to sie w roznych miejscach powyciagał. powinien równo po całości?

2022-05-20, 12:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#6
RE: Problem z nowym Łańcuchem napędowym
Teraz mamy takie czasy że WSZYSTKO trzeba sprawdzać ...
Skrzywiony wałek ze skrzyni może być ale nie na tyle żeby to powodowało poważna różnicę - prędzej by simering umarł i olej leciał ...
Trzeba sprawdzić osiowość zębatki tylnej - nowe nie dość że biją na boki to jeszcze góra-dół i to powoduje największą różnicę .. Nie dam rady tu wstawić tego filmu ale mamy nagrane jaki szajs sprzedają - nowe z pudełka i gówno zwykłe ..
Rozwaliło nam łańcuch nowy na LeMans ( pękł w 2 miejscach ) oczywiście wszyscy od razu ŁAŃCUCH z dupy !!!! A potem w warsztacie na tokarni okazało się że zębatki tylko do śmieci się nadają :/ ( te takie aluminiowe - chyba Polskie - takie łączone na nitach że środek złoty a zęby czarne ) ... aaaa wiem .. SUPERSPROX ... SYF JEDEN :/
2022-05-20, 01:44 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
nerVousBEAST Offline
Użytkownik
***

Śląsk, Orzesze
R1 RN23

Liczba postów: 306
Dołączył: Jun 2018
Reputacja: 3
#7
RE: Problem z nowym Łańcuchem napędowym
O luju Asior!!!!
Pamietasz jak po wrzuceniu u mnie zvmx i supersprox Ci dzwonilem, ze po dojechaniu do domu tez mi cos zaczelo szarpac moto? Teraz jest lepiej.... ale i tak naciag trza zrobic i zobaczyć czy tez tak dziwnie ciągnie
2022-05-20, 01:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
dziadzio20 Offline
Młody
**

Rzeszów
RN09

Liczba postów: 65
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
#8
RE: Problem z nowym Łańcuchem napędowym
Jest lekkie odchylenie na tylnej zębatce ale czy ono by robiło taką różnice, ciężko powiedzieć, fakt zębatka wyglądała trochę słabo jak na nową te zęby były z takimi zadziorami na końcu, wałek sprawdzałem wszytko wygląda dobrze nie ma luzów i by ciekł olej jak by go skrzywiło, po przejechaniu 200km zauważyłem że jak by to się trochę ułożyło choć nie jest jeszcze idealnie.
2022-05-20, 05:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#9
RE: Problem z nowym Łańcuchem napędowym
W zeszłym roku studiowałem temat dość mocno, bo od 190 km/godz moto dostawało wibracji.
Najprościej jest zmierzyć łańcuch - duża suwmiarka i mierzyć.
W manualu z RC8 jest taka procedura sprawdzania łańcucha -napiąć dłonią łańcuch (siłą 15 kg) i mierzyć rozstaw odległość ogniw, co 18 ogniw.
Maksymalny wymiar nie powinien przekraczać 272 mm.

Ale już pomijając ten wymiar ... mierzyłem u siebie najpierw co 10, a później zagęściłem i co co 5 ogniw odcinki po 18 ogniw. Pozwala to na jednoznaczne i dość precyzyjne określenie ewentualnego miejscowego wyciągnięcia łańcucha ... czy jest wyciągnięty miejscowo, czy nie.
Jeśli łańcuch będzie OK i wymiary praktycznie identyczne, to trzeba szukać mimośrody którejś z zębatek/wałka.
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2022-05-20, 07:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
niebieski708 Offline
Użytkownik
***

Płock
R1 rn12

Liczba postów: 403
Dołączył: Nov 2017
Reputacja: 0
#10
RE: Problem z nowym Łańcuchem napędowym
Mam identyczny objaw na łańcuchu. Kupiony nowy did i odrazu nie równo wyciągnięty… Zębatka tył też lekko na boki bije… chyba trzeba zmienić markę łańcucha…
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2022-05-22, 05:31 AM przez niebieski708.)
2022-05-22, 05:30 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szrama86 Offline
Użytkownik
***

Opole
R1 RN19

Liczba postów: 121
Dołączył: Feb 2021
Reputacja: 0
#11
RE: Problem z nowym Łańcuchem napędowym
(2022-05-22, 05:30 AM)niebieski708 napisał(a): Kupiony nowy did i odrazu nie równo wyciągnięty… Zębatka tył też lekko na boki bije… chyba trzeba zmienić markę łańcucha…

Kurde, koledzy trochę mnie nastraszyliście. Dopiero co kupiłem nowy z DiD-a. Aż taka porażka z tymi łańcuchami teraz? Kiedyś był to wyznacznik jakości, ale teraz widzę że coś się popsuło. I albo wyprodukowali jakąś dużą partię felernych jak kiedyś K&N flitry oleju. Albo faktycznie jakość poszła w dół i to ostro. Zamontuję swój i Wam napiszę co i jak u mnie. Czyli pozostaje jeszcze firma RK lub Regina? Czy jakiś inny polecacie jeszcze?
2022-05-22, 06:24 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
niebieski708 Offline
Użytkownik
***

Płock
R1 rn12

Liczba postów: 403
Dołączył: Nov 2017
Reputacja: 0
#12
RE: Problem z nowym Łańcuchem napędowym
Ja będę szedł w RK ?
2022-05-22, 07:03 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Reynald Offline
Młody
**




Liczba postów: 26
Dołączył: Jan 2022
Reputacja: 0
#13
RE: Problem z nowym Łańcuchem napędowym
Panowie, ja całe życie stosuję DID, ewentualnie Regina, RK w tym w offroadzie i raczej nie miałem takich problemów. Może napinacie zbyt mocno łańcuch, smarowanie też jest ważne, nawet tych na uszczelnieniu.
2022-05-22, 08:45 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
niebieski708 Offline
Użytkownik
***

Płock
R1 rn12

Liczba postów: 403
Dołączył: Nov 2017
Reputacja: 0
#14
RE: Problem z nowym Łańcuchem napędowym
Tyle że mi się nasiliła wibracja po zmianie napędu. Cały czas myślałem że to wina kosza sprzęgłowego, ale po zmianie na kilka innych „połączyłem kropki” i wyszło że łańcuch. W tygodniu kupię i wymienię… zobaczymy jak będzie.
(2022-05-22, 08:45 AM)Reynald napisał(a): Panowie, ja całe życie stosuję DID, ewentualnie Regina, RK w tym w offroadzie i raczej nie miałem takich problemów. Może napinacie zbyt mocno łańcuch, smarowanie też jest ważne, nawet tych na uszczelnieniu.
Ja miałem to od początku zmiany napędu, nie po jakimś czasie  Red_icon_sad
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2022-05-22, 10:02 AM przez niebieski708.)
2022-05-22, 10:01 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MissieeQ Offline
Użytkownik
***

Warmińsko-Mazurskie
RN22 2013

Liczba postów: 163
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
#15
RE: Problem z nowym Łańcuchem napędowym
Ja u siebie mam DIDa 530ZVM-X + zębatki sunstara i nie mam tego problemu. Komplet kupiony w tamtym roku, a założony tego roku przed sezonem. Red_icon_smile

Nie wydaje mi się żeby była to wina łańcucha ale może się mylę. Red_icon_cheesygrin
2022-05-23, 01:09 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
niebieski708 Offline
Użytkownik
***

Płock
R1 rn12

Liczba postów: 403
Dołączył: Nov 2017
Reputacja: 0
#16
RE: Problem z nowym Łańcuchem napędowym
U mnie po zmianie napędu, problem zniknął.
2022-06-19, 05:54 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->