Olej Fuchs - czy ktoś stosował ??
Autor Wiadomość
Dawid111 Offline
Młody
**




Liczba postów: 29
Dołączył: Jan 2022
Reputacja: 0
#1
Olej Fuchs - czy ktoś stosował ??
Witam. Nadchodzi zmiana oleju w mojej rn19 i dotychczas lałem Motula 7100 10w40. Przeglądając oleje motocyklowe w internecie natrafiłem na olej Fuchs Silkolene Pro 4 10w40 XP. Parametry tego oleju są bardzo fajne tylko potrzebuję informacji jak sprawuje się w motocyklu. Jeśli ktoś z was używa tego oleju to proszę o jakąś opinie oraz ewentualne efekty po zmianie oleju. Pozdrawiam
2022-04-21, 12:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#2
RE: Olej Fuchs - czy ktoś stosował ??
Motul 7100 10w40 to naprawdę bardzo dobry olej, nie wiem czy ma gorsze parametry od Fuchsa?
Słyszałem, że Fuchs to bardzo dobry olej, tylko, że z tymi olejami to można sagę spisać i też będzie mało.
Lać dobry syntetyczny olej, wymieniać na czas i nikomu się krzywda nie stanie (chyba,że ktoś pałuje na gorącym oleju i zrywa film) Red_icon_wink
Ja też kupiłem na nowy sezon inny olej i zobaczę jak się spisze ENEOS GP4T Ultra Racing 10W-40 Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2022-04-21, 04:39 PM przez żaba.)
2022-04-21, 04:38 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dawid111 Offline
Młody
**




Liczba postów: 29
Dołączył: Jan 2022
Reputacja: 0
#3
RE: Olej Fuchs - czy ktoś stosował ??
(2022-04-21, 04:38 PM)żaba napisał(a): Motul 7100 10w40 to naprawdę bardzo dobry olej, nie wiem czy ma gorsze parametry od Fuchsa?
Słyszałem, że Fuchs to bardzo dobry olej, tylko, że z tymi olejami to można sagę spisać i też będzie mało.
Lać dobry syntetyczny olej, wymieniać na czas i nikomu się krzywda nie stanie (chyba,że ktoś pałuje na gorącym oleju i zrywa film) Red_icon_wink
Ja też kupiłem na nowy sezon inny olej i zobaczę jak się spisze ENEOS GP4T Ultra Racing 10W-40 Red_icon_wink

No właśnie z tym gorącym olejem to tak na prawdę latem nie wiemy kiedy rzeczywiście jest za gorąco na mocne odkręcanie. Do tej pory jeździłem na Motulu, odkręcałem w upały i nic złego się nie działo. Jak porównywałem lepkość Motula i Fuchsa w temperaturze 100 stopni to wyglądało to tak : Motul 13,5 mm/s natomiast fuchs 15,3 mm/s wiec różnica jest całkiem spora.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2022-04-21, 06:59 PM przez Dawid111.)
2022-04-21, 06:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#4
RE: Olej Fuchs - czy ktoś stosował ??
(2022-04-21, 06:58 PM)Dawid111 napisał(a): No właśnie z tym gorącym olejem to tak na prawdę latem nie wiemy kiedy rzeczywiście jest za gorąco na mocne odkręcanie.

Najlepiej zamontować czujnik temperatury oleju. Ogólnie jeśli chodzi o testy olejowe, to nie chce już się wypowiadać, nie jestem inżynierem w tej dziedzinie Red_icon_wink Jeśli jesteś zadowolony z 7100 to po co zmieniać? ;Red_icon_wink
Choć z drugiej strony chyba kumam o co może Tobie chodzić, możemy mieć  takie samo podejście Red_icon_wink


Piotr Tester robił testy i zajebiście wyszedł olej Fuchs o który pytasz  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...edit#gid=0
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2022-04-21, 07:55 PM przez żaba.)
2022-04-21, 07:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dawid111 Offline
Młody
**




Liczba postów: 29
Dołączył: Jan 2022
Reputacja: 0
#5
RE: Olej Fuchs - czy ktoś stosował ??
Chodzi o to żeby silnik miał się jak najlepiej Red_icon_cheesygrin
Ogłądałem filmiki z tych testów, które według mnie są najbardziej miarodajne i rzeczywiście ten olej wypadł rewelacyjnie, stąd moje zainteresowanie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2022-04-21, 08:40 PM przez Dawid111.)
2022-04-21, 08:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#6
RE: Olej Fuchs - czy ktoś stosował ??
No przecież o to chodzi żeby pałować na gorącym oleju hehe chyba że ktoś lubi na zimnym

2022-04-22, 09:39 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#7
RE: Olej Fuchs - czy ktoś stosował ??
Kafel "gorącym" tzn do 140 stopni, powyżej tej temperatury można się czasem zdziwić.
Optymalna temperatura oleju to 90-130 stopni Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2022-04-22, 12:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#8
RE: Olej Fuchs - czy ktoś stosował ??
a kto by na to patrzył  Red_icon_cheesygrin

2022-04-23, 10:31 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#9
RE: Olej Fuchs - czy ktoś stosował ??
Dla ciekawostki powiem wam że wczoraj przyjechał do warsztatu gość z ekipy żużlowej z czewy .... Opowiadał jaki zrobił hałas w InterMotors. Od zawsze cała ekipa jeździła na MOTOREX ... więc jak zawsze kupili olej, wlali i NA JEDNYM TRENINGU zabili 5 silników !!!! Oczywiście piece na stół i sekcja .. okazało się że zatarte więc do IM i afrea ... Po paru dniach odpowiedź że MOTOREX ze względu na wymogi EKOOSZOŁOMÓW zmienił jeden z dodatków do oleju żeby ew. wybuchy wulkanów nie zakończyły egzystencji Muszki Owocówki i Żabki Rechotki Plamistej gdzieś na końcu półwyspu którego nazwę nawet ciężko zapamiętać .. Ot, taka mała dygresja w sprawie oleju :/ ...
2022-04-24, 12:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dawid111 Offline
Młody
**




Liczba postów: 29
Dołączył: Jan 2022
Reputacja: 0
#10
RE: Olej Fuchs - czy ktoś stosował ??
Chyba jednak zostanę przy Motulu 7100 Red_icon_cheesygrin
2022-04-24, 01:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#11
RE: Olej Fuchs - czy ktoś stosował ??
(2022-04-24, 12:36 PM)A.S. napisał(a): Dla ciekawostki powiem wam że wczoraj przyjechał do warsztatu gość z ekipy żużlowej z czewy .... Opowiadał jaki zrobił hałas w InterMotors. Od zawsze cała ekipa jeździła na MOTOREX ... więc jak zawsze kupili olej, wlali i NA JEDNYM TRENINGU zabili 5 silników !!!!  Oczywiście piece na stół i sekcja .. okazało się że zatarte więc do IM i afrea ... Po paru dniach odpowiedź że MOTOREX ze względu na wymogi EKOOSZOŁOMÓW zmienił jeden z dodatków do oleju żeby ew. wybuchy wulkanów nie zakończyły egzystencji Muszki Owocówki i Żabki Rechotki Plamistej gdzieś na końcu półwyspu którego nazwę nawet ciężko zapamiętać .. Ot, taka mała dygresja w sprawie oleju :/ ...

to i tak dobrze że się przyznali....
kto w branży moto nie siedzi ten nie wie co to kaizen, dobrze to już było .....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2022-04-24, 09:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->