Wypadek / Kolizja - co dalej?
Autor Wiadomość
ROCES Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 214
Dołączył: May 2015
Reputacja: 1
#21
RE: Wypadek / Kolizja - co dalej?
Żaba ale ja od początku mówiłem, że motocykl jest do odbudowania bo nie był jakoś mocno zgruzowany. Gdyby nie miał nalatane 63000 to pewnie sam bym go naprawił ale nie chciałem wkładać kasy, a za rok szukać nowego silnika. Poza tym te pierwsze posty pisałem na gorąco po wypadku gdzie nie mogłem chodzić i nawet kucnąć żeby sprawdzić wszystko dokładnie. Generalnie chodzi mi o wpisy na aukcji "nieuszkodzony" oraz "w stanie bardzo dobrym, nie wymaga żadnych inwestycji". Tylko dlaczego nie ma żadnego zdjęcia z tyłu poza tym na zdjęciu z boku widać, że nie ma tylnej lampy.
Ja jestem pedantem jakich mało dlatego musiałbym włożyć kupę kasy w ten motocykl bo wymieniłbym i pomalował każda najmniejszą śrubkę i plastik dlatego, że muszę mieć motocykl idealny. Kiedy przeliczyłem ile musiałbym wydać to przestało mi się to opłacać z racji tego, że ma spory przebieg.
Za taką kasę myślę, że warto ale trzeba by zrobić rewizję silnika i sprawdzić wszystko ale myślę, że szybko się sprzeda bo to chyba najtańsza Rn12 w tej chwili dodatkowo z takimi kominami.

PS. byłem u ortopedy i szlag trafił wszystkie moje plany. Rezonans pokazał uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej lewego kolana i płyn w kilku miejscach stawu  Red_icon_cry, lekarz i fizjo stwierdzili, że nie ma sensu tego operować bo i tak pęknie tym bardziej, że prowadzę sportowy tryb życia. Miałem wstąpić do wojska, a teraz to mogę sobie na fujarce zagrać jedynie. Przed nosem przeszła mi też rekrutacja do Straży Pożarnej gdzie od 5 lat starałem się dostać, a była to ostatnia możliwość ze względu na granicę wieku. Porobiłem nawet kursy i prawo jazdy kat C specjalnie pod tę okazję. Jak powiedział lekarz kolano prawdopodobnie będę to odczuwał do końca życia. Działam dalej...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2022-06-12, 08:03 PM przez ROCES.)
2022-06-12, 07:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#22
RE: Wypadek / Kolizja - co dalej?
Roces chyba źle mnie zrozumiałeś Red_icon_wink Absolutnie w tym poście nie było ataku na Twoją osobę, doskonale Cię rozumiem bo sam do pedantów należę Red_icon_cheesygrin
Tutaj chodziło o to, o czym na forum piszemy od lat, mirek handlarz, moto igła, a ludzie kupują te gruzy a potem płacz, jakie to motocykle chujowe (nie piszę tutaj, że Twój chujowy) tylko ogólnie Red_icon_wink
Wszystko można naprawić, kwestia tylko czy się opłaca...

Współczuję uszkodzonego kolana i życzę DUŻO DUŻO zdrówka...Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2022-06-13, 08:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
nerVousBEAST Offline
Użytkownik
***

Śląsk, Orzesze
R1 RN23

Liczba postów: 306
Dołączył: Jun 2018
Reputacja: 3
#23
RE: Wypadek / Kolizja - co dalej?
żaba pozwól, ze Cie poprawie
Wszystko mozna naprawic pytanie tylko czy robi to ktos ze sztuka czy na sztukę czyli na pale byle bylo na sprzedaż, a noz ktos kupi i sie nie rozdupcy na 1 winklu...
2022-06-14, 05:51 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#24
RE: Wypadek / Kolizja - co dalej?
(2022-06-14, 05:51 AM)nerVousBEAST napisał(a): żaba pozwól, ze Cie poprawie
Wszystko mozna naprawic pytanie tylko czy robi to ktos ze sztuka czy na sztukę czyli na pale byle bylo na sprzedaż, a noz ktos kupi i sie nie rozdupcy na 1 winklu...

Oczywiście też tak można to tłumaczyć... Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2022-06-14, 07:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ROCES Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 214
Dołączył: May 2015
Reputacja: 1
#25
RE: Wypadek / Kolizja - co dalej?
Żaba nie ma problemu poprostu chciałem wyjaśnić jak to wyglądało z mojego punktu widzenia. Widzę, że ogłoszenie zniknęło więc prawdopodobnie poszła do ludzi... wiecie co jest najgorsze? Podczas uderzenia tylna felga na rancie w 2 miejscach się skrzywiła więc wiadomo, że uderzenie było dosyć mocne. W tych miejscach gdzie było wykrzywienie wylazły guzy z boku opony... Mam nadzieje, że osoba, która kupiła motocykl to zobaczy i wymieni tę oponę. Mam nadzieje, że sprzedający pokazał to kupującemu ale widząc, że nic nie zrobił z motocyklem, a osłonę łańcucha skleił zamiast kupić drugą za 50zł to szczerze wątpię...

Oto co udało mi się wywnioskować po zdjęciach z auckji, żeby nie było to jest to moja opinia na podstawie zdjęć bo nie widziałem moto na żywo:

1. Nakładka zbiornika pekła na przednim mocowaniu, urwało się jedno mocowanie pod spodem, a naklejka została ta sama więc jeżeli ktoś to naprawił to nie wiem jakim cudem pomalował bez zerwania naklejki (pod naklejką został klej po GO PRO dlatego tymczasowo chciałem to zakryć).
2. Zbiornik - pod lewą osłoną schodzi lakier, pod siedzeniem był wgięty razem z mocowaniem bo kiedy motocykl dostał w tył wszystko wygieło się ku górze dlatego też poszło mocowanie z przodu baku. Tankpad jest mój dlatego albo ktoś to jakoś wyprostował bez malowania albo zostało jak było.
3. Zadupek był porysowany i miał wyłamane te "haczyki", które się zazębiają z drugim plastikiem, lekko pękniety z prawej strony.
4. Wypełnienie zadupka było połamane bo sety się powyrywały ale na zdjęciach nie widać bo nie ma zdjęcia z tyłu.
5. Wszystkie sety były krzywe, tylne lewe wyrwane, sety kierowcy wyginałem przy odbiorze motocykla przez kupującego bo nie mogłem luzu wbić żeby odpalić motocykl. Na tylnych setach nie zdjęli nawet tych opasek fluo, które założyłem.
6. Po zdjęciu z boku widać, że nie ma tylnej lampy.
7. Tylny błotnik pękł na mocowaniu z osłoną łańcucha i widać na zdjęciu, że jest to sklejone.. serio? kleić coś co można kupić za 50zł w idelnym stanie?
8. Tylna felga była lekko wgnieciona w 2 miejscach na rancie ale nie widzę tego na zdjęciu, za to widzę, że zostały usunięte wszystkie ciężarki od wyważania felgi. Opona w miejscach wgnieceń miała guzy, a widzę że jest ta sama więc...
9. Kierunkowskazy zostały te same - lewy przedni nie działa bo się rozsypał wewnątrz.
10.Inne drobnostki typu porysowane lusterko, prawy crashpad, prawa dolna owiewka, z czachy przy prawej lampie odprysnęła farba itp

Nie są to wady, które dyskwalifikują motocykl ale nie jest to motocykl bezkolizyjny i bez wkładu no chyba ,że ktoś ma to w dupie jak wygląda.
Pozdrawiam
2022-06-14, 08:01 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->