Kurtka na nowy sezon
Autor Wiadomość
tarial Offline
Banned




Liczba postów: 8
Dołączył: Jul 2021
#1
Kurtka na nowy sezon
Witam, szukam informacji na temat stroju tekstylnego do turystyki. Zasilam Wasze szeregi, to będzie mój pierwszy sezon na małej pierdziawce.
Jednak bezpieczeństwo ma dla mnie duże znaczenie, moim faworytem jest komplet Rebelhorn Hardy 2. Zależy mi na dobrej jakości, 3 warstwach (membrana + podpinka wypinana). Dobrej jakości wentylacji. Co polecacie z własnych doświadczeń ?
Stroju ze skóry nie chcę, preferuję turystykę, pierdziawka w stylu enduro.
Pozdrawiam Wszystkich, życząc bezpiecznego i udanego sezonu !
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2022-03-21, 10:02 AM przez tarial.)
2022-03-21, 10:02 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
starm Offline
Banned




Liczba postów: 9
Dołączył: Feb 2022
#2
RE: Kurtka na nowy sezon
Przerabiałem podobne problemy pierw bardziej "sportowy tekstyl" następnie przyszedł czas na 3w1, w poprzednim sezonie najwięcej przejeździłem w jeansach motocyklowych jakiś Revit (bez koca kevlarowego bo jeansy z kocem to jest dramat) i skórzana kurtka Held. A w zimne dni powrót do 3w1 ale w tym roku szukam też czegoś nowego. Z moich spostrzeżeń to skoro to pierwszy sezon to nie kupowałbym ultra drogiego stroju bo też na początku łatwiej nawet o drobnego szlifa czy coś wiec po co masz zbierać się z asfaltu szczęśliwy że nic Ci nie jest i równoczesnie wkur!@# że rozwaliłeś kurtkę za ogrom gotówki.
Przez to na początek kupił bym kurtę z poliamidu (cordura,tactel itd) fakt są trochę sztywniejsze ale za to bardziej wytrzymałe i jak nie kupujesz jakieś z laminowanym goretexem no to kupisz dość tanio coś bez problemu.
Przeważnie będą to 3 warstwowe kurtki według mnie warstwa ociepliny od razu do kosza nawet tego nie przymierzam dopasowuję kurtkę do siebie maks maks z podpinką tak że jak jestem bez podpinki nadal ochraniacze leżały dobrze.
2022-03-21, 11:11 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#3
RE: Kurtka na nowy sezon
Polecam firmę Modeka. Miałem kilka lat. Trwałe , wygodne, funkcjonalne, dobrze wyglądały i bezpieczne. Zmieniłem bo mi się znudziły na Ixona i też spoko ale tamte były lepsze do turystyki. Wiadomo chciałem coś bardziej sportowego do R1 na chłodniejsze dni a z Alpinestarsa czy innym marek były dla mnie niewygodne. Tak samo ze skórą ciężko mi było wygodne znaleźć dopiero Shima mi podpasowała a wcześniej Tschul też w miare

2022-03-21, 12:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
starm Offline
Banned




Liczba postów: 9
Dołączył: Feb 2022
#4
RE: Kurtka na nowy sezon
Tak z konkretów to niezła jest ta https://moto-tour.com.pl/pl/products/kur...27235.html
2022-03-22, 01:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#5
RE: Kurtka na nowy sezon
to raczej nie taka co kolega szuka. bierz tego Rebelhorna jak Ci pasi i już

2022-03-23, 11:46 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
dukat Offline
Młody
**

Ząbki
RN 22/XVS 1100

Liczba postów: 76
Dołączył: Sep 2017
Reputacja: 0
#6
RE: Kurtka na nowy sezon
Mam kombi. REBELHORN REBEL ale zawiódł mnie co chodzi o wykończenie przy prędkościach powyzej 200 pojawiają się nitki w miejscu odblasku z przodu kurtki i za każdym razem muszę je przypalac zapalniczką bo wygląda to słabo:)
2022-03-25, 06:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->