Rn22 wyciek plynu chłodniczego
Autor Wiadomość
Maniek RN22 Offline
Młody
**

Legnica
Yzf R1 rn22

Liczba postów: 22
Dołączył: Sep 2021
Reputacja: 0
#1
Rn22 wyciek plynu chłodniczego
Dzisiaj grzebiac przy motocyklu zauważyłem że w chlodnicy jest mało plynu dolalem okolo 300ml.
Zakręciłem korek w chlodnicy i odpaliłem motocykl po chwili zauważyłem że cos cieknie zdjąłem boczek by zobaczyć skad jest wyciek i cieknie spod korka chlodnicy.
Odczekałem az motocykl ostygnie wymieniłem korek ( na garazu stoi mt03 jest identyczny) znów odpalam 8 ta sama sytuacja kapie ewidentnie spod korka jak patrze na te miejsce w ktore wkreca sie korek jest jakieś wyzlobienie ktos cos juz tam probowal majstrowac bo widac ze jest szlifowane ? 
Narazie podgiąłem blaszki w korku te które dociągają korek jak narazie nie cieknie nie wiem na jak długo to wystarczy póki sezon sie skończył moze oddac chlodbice do jakiegoś magika od chlodnic zeby to naprawił co o tym myślicie?
2021-10-24, 04:48 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#2
RE: Rn22 wyciek plynu chłodniczego
Jako że w wyścigach chłodnice padają jak muchy ( te mocowania korka gną się albo urywają dosłownie, albo wentylator przeciera dukt wodny albo zwyczajnie coś wyrywa dziurę Red_icon_wink ) to kilka razy już lutowałem czy dziury czy przeszczepiałem całe mocowania korka, wycinając z pogiętej i dziurawej do całej ale z pogiętą "główką" .... i ogólnie to jeśli masz już na tej powierzchni W ŚRODKU ( czyli ta mała gumka ) coś nie teges to chłodnica do śmieci ( albo do przeszczepu ) a jeśli masz uszkodzoną GÓRNĄ powierzchnię ( duża uszczelka na korku ) to jeszcze można próbować coś dolutować i wyszlifować na równo żeby trzymało .. ALE >>>> ta górna powierzchnia trzyma tylko to co ma się lekko przelać do zbiorniczka wyrównawczego kiedy moto mocno się nagrzeje i ciśnienie płynu przekroczy 1.1 bara .. czyli albo masz tą dolną powierzchnię uszkodzoną i nie do końca się przyjrzałeś lub źle to opisałeś .. albo nie ma już uszczelki pod głowicą i ciśnienie wywala płyn bo w RN22 padnięta uszczelka nie powoduje kosmicznego ciśnienia a właśnie takie bujanie płynem że w chłodnicy brakuje około 1/3 stanu ... Zwykle widać to przepełnionym co chwilę zbiorniczkiem wyrównawczym = posikiwanie płynem jak tylko moto ma około 90 stopni lub więcej ... Jeśli u ciebie korek od góry nie trzyma wcale no to wali tamtędy zamiast wlewać do zbiorniczka, no albo nie trzyma dół i wali cały czas jak tylko płyn zwiększy objętość po zagrzaniu .. no możliwości kilka ..
Najlepiej to zrób ostre zdjęcie tego mocowania i zaznacz gdzie to wgniecenie Red_icon_wink ..
2021-10-25, 07:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Maniek RN22 Offline
Młody
**

Legnica
Yzf R1 rn22

Liczba postów: 22
Dołączył: Sep 2021
Reputacja: 0
#3
RE: Rn22 wyciek plynu chłodniczego
Uszczelki pod glowica nie wykluczam bo wiem ze w rn22 to dość czesta przypadłość zrobie ostre zdjecia i sam zobaczysz a te wyzlobienie jest tam gdzie dociska górna uszczelka i tez tam jest jakby szlifowane.
2021-10-25, 11:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Maniek RN22 Offline
Młody
**

Legnica
Yzf R1 rn22

Liczba postów: 22
Dołączył: Sep 2021
Reputacja: 0
#4
RE: Rn22 wyciek plynu chłodniczego
A mam jeszcze takie pytanie skoro plyn po nagrzaniu idzie do zbiorniczka wyrównawczego to jak stygnie to powinno go zassac spowrotem do chlodnicy ( tak na chlopski rozum) a jak korek nie trzyma to zasysa powietrze lub podciśnienie jest tak male ze nie ma siły zassac, motocykl odpala bardzo ladnie plyn w chlodnicy czysciutki, nic nie wskazuje na uszkodzona uszczelke choc nie wykluczam.
Pozniej podjade na garaz zrobie zdjecia i odrazu sprawdze stan plunu w chlodnicy bo podgiąłem te blaszki w korku i pozniej juz nie cieklo nic a juz nie chcialo mi się czekać aż motocykl ostygnie by sprawdzić jak wygląda sytuacja z plynem.
2021-10-26, 01:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Maniek RN22 Offline
Młody
**

Legnica
Yzf R1 rn22

Liczba postów: 22
Dołączył: Sep 2021
Reputacja: 0
#5
RE: Rn22 wyciek plynu chłodniczego
Kilka zdjęć udalo sie zrobic https://drive.google.com/folderview?id=1...7l4Mzm2UpI na czerwono zaznaczyłem miejsce którędy puszczało przy okazji dzisiaj sprawdziłem stan na zimnym plyn w chlodnicy jest ok w zbiorniczku tez odpaliłem motocykl pochodził wiatraki załączyły się kilka razy nic nie cieknie nie poci sie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-10-26, 07:11 PM przez Maniek RN22.)
2021-10-26, 07:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#6
RE: Rn22 wyciek plynu chłodniczego
Sytuacja myślę do uratowania Red_icon_wink .... ja bym kupił osełkę taką większą w Mrówce i ładnie to wyszlifował + polerka potem filcem na wiertarce i będzie idealnie .. Osełka podłużna jest tania, a powierzchnia łatwa do ustawienia równo ..
Można coś tam próbować podgiąć przed szlifem, ale delikatnie...
Problem może być bo jednak docisk się zmniejszy o te np. 0,3 mm na górze ale zwiększy się na dole gdzie jest najważniejsza przylgnia, więc na pewno warto spróbować ...
2021-10-26, 09:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Maniek RN22 Offline
Młody
**

Legnica
Yzf R1 rn22

Liczba postów: 22
Dołączył: Sep 2021
Reputacja: 0
#7
RE: Rn22 wyciek plynu chłodniczego
Dzięki A.S. na dniach napewno cos z tym podzialam przy okazji zmienię plyn.
A powiedz mi jedno jak zeszlifuje ta górna powierzchnię to
korek chlodnicy do dolnej przylgni bedzie dociskał z taka sama sila bo on ma takie uszy które dociągają go od spodu tego króćca ze zdjęć a tam sie nic nie zmieni ewentualnie zmniejszy się docisk na górnej powierzchni.
2021-10-27, 05:41 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#8
RE: Rn22 wyciek plynu chłodniczego
Tak na "oko" to dolna będzie mocniej dociskana bo korek głębiej wjedzie w chłodnicę ( ale nie ma to nic wspólnego z progiem zadziałania 1.1 bara ) tylko właśnie ta góra będzie mniej dociskana Red_icon_sad ... chyba że podegniesz w korku to co się przesuwa po "uszach" to wyjdzie na jedno ..
2021-10-28, 06:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->