|RN22| KLAMKI ASV KRÓTKIE, LUSTERKA, DEKLE GB RACING
Autor Wiadomość
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#21
RE: |RN22| KLAMKI ASV KRÓTKIE, LUSTERKA, DEKLE GB RACING
Jeśli kupisz nie takie za 5$ tylko w normalnej cenie w jakiej sprzedają teraz na Ali to z czystym sumieniem mogę polecić .. bo dostaniesz TO SAMO .. mając oba zestawy ( z dystrybucji w PL i z Ali ) nie odróżnisz ani opakowania ani produktu ..

Kiedyś widziałem na FB zdjęcia takich podobnych do GB - bez napisów tylko z miejscem na dolanie napisu - i to faktycznie :/ starło się jak papier .. to był zwykły plastik, te porządne są z mieszaniny plastiku i włókien ..
Co warto przemyśleć to jeszcze to że te osłony NIE MOGĄ być za twarde i za mocne ... zbyt wystająca osłona, zbyt twarda i kanciasta spowoduje że przy uderzeniu odpadnie osłona razem z resztkami kartera silnika Red_icon_sad ..
W RN65 w MŚ stosujemy tylko Wometa >> te są aluminiowe i mocno zaokrąglone ... ścierają się notorycznie i cały czas Red_icon_wink .. ALE silnik w RN65 nie ma wystających dekli tak jak RN22 i do RN22 nie założyłbym Wometa metalowego ...
2021-12-28, 12:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MissieeQ Offline
Użytkownik
***

Warmińsko-Mazurskie
RN22 2013

Liczba postów: 163
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
#22
RE: |RN22| KLAMKI ASV KRÓTKIE, LUSTERKA, DEKLE GB RACING
Dzięki za info AS i Bułka. Dekle zamówione.
Jak wrzucę klamki, dekle, lusterka, wymienię napęd, jakieś duperele typu końcówki kierownicy i jakieś drobiazgi to się pochwalę u siebie w 'naszych dzidach'. Red_icon_smile
2021-12-28, 08:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szrama86 Offline
Użytkownik
***

Opole
R1 RN19

Liczba postów: 121
Dołączył: Feb 2021
Reputacja: 0
#23
RE: |RN22| KLAMKI ASV KRÓTKIE, LUSTERKA, DEKLE GB RACING
(2021-12-26, 10:30 AM)MissieeQ napisał(a): Na eBayu, chyba tylko tam można kupić w PL.
Sprzedawca: calsport-1

Dziękuję kolego za namiary. Kupił bym, ale po Świętach budżet mi się lekko zmniejszył i zdecydowałem się jednak na coś od naszego producenta czyli Klamki od Womet Tech.

(2021-12-28, 08:29 PM)MissieeQ napisał(a): Jak wrzucę klamki, dekle, lusterka, wymienię napęd, jakieś duperele typu końcówki kierownicy i jakieś drobiazgi to się pochwalę u siebie w 'naszych dzidach'.

To czekam z niecierpliwością bo ta Twoja Rn22 bardzo mi się podoba, a jeszcze jak będzie tak kozacko ubrana to tylko pozazdrościć.
2022-01-07, 05:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MissieeQ Offline
Użytkownik
***

Warmińsko-Mazurskie
RN22 2013

Liczba postów: 163
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
#24
RE: |RN22| KLAMKI ASV KRÓTKIE, LUSTERKA, DEKLE GB RACING
Nie ma za co i dzięki. Red_icon_cheesygrin
Tylko troszkę trzeba będzie poczekać, bo dostawa planowana nawet do 12 lutego. Red_icon_smile

Klamki wometa też bardzo dobry wybór. Red_icon_cheesygrin
2022-01-07, 09:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MissieeQ Offline
Użytkownik
***

Warmińsko-Mazurskie
RN22 2013

Liczba postów: 163
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
#25
RE: |RN22| KLAMKI ASV KRÓTKIE, LUSTERKA, DEKLE GB RACING
Dekle doszły, bajka.  Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin
Zostało mi zamówić lusterka, a nawet nie wiem jak wyglądają ori w RN22, bo to moja pierwsza sztuka i się zastanawiam czy te zamienniki będą ok czy kupić gdzieś oddzielnie lewe i prawe, dajcie cynka panowie.

https://owiewki24.pl/pl/p/LUSTERKA-YAMAH...22-CE/5418

I odnośnie filtrów K&N.
Polecacie wymieniać jeden filtr, bo drugi to szkoda siana czy warto zmienić obydwa oleju i powietrza? I skąd zamawiacie filtry i oleje do maszyn swoich?

PS. Nie jeździłem chyba ze 4 lata na moto nie licząc tego roku(kupiłem świeżo po wymianie) i zdziadziałem mega.. Red_icon_LOL
2022-01-13, 11:10 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Bulka Offline
Młody
**




Liczba postów: 40
Dołączył: Jul 2021
Reputacja: 0
#26
RE: |RN22| KLAMKI ASV KRÓTKIE, LUSTERKA, DEKLE GB RACING
(2022-01-13, 11:10 AM)MissieeQ napisał(a): Dekle doszły, bajka.  Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin
Zostało mi zamówić lusterka, a nawet nie wiem jak wyglądają ori w RN22, bo to moja pierwsza sztuka i się zastanawiam czy te zamienniki będą ok czy kupić gdzieś oddzielnie lewe i prawe, dajcie cynka panowie.

https://owiewki24.pl/pl/p/LUSTERKA-YAMAH...22-CE/5418

I odnośnie filtrów K&N.
Polecacie wymieniać jeden filtr, bo drugi to szkoda siana czy warto zmienić obydwa oleju i powietrza? I skąd zamawiacie filtry i oleje do maszyn swoich?

PS. Nie jeździłem chyba ze 4 lata na moto nie licząc tego roku(kupiłem świeżo po wymianie) i zdziadziałem mega.. Red_icon_LOL

a mówiłem że dekle od kolegów z Azji są zajebiste :Red_icon_smile co do lusterek wolał bym uzywke w dobrym stanie niz wlasnie taki zamiennik a zaloze sie ze ktos z kolegow z forum ma na sprzedaz jakies uzywki. 
Ja oleje itp kupowałem w Legato a czy gdzies mają taniej lepiej itp tego nie wiem xD
2022-01-13, 02:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#27
RE: |RN22| KLAMKI ASV KRÓTKIE, LUSTERKA, DEKLE GB RACING
Filtr powietrza na drogę TYLKO ORYGINALNY !!! Rysy na cylindrach potem jak kratery po tych nic nie dających tjuningach z dupy :/ ...
2022-01-13, 07:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MissieeQ Offline
Użytkownik
***

Warmińsko-Mazurskie
RN22 2013

Liczba postów: 163
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
#28
RE: |RN22| KLAMKI ASV KRÓTKIE, LUSTERKA, DEKLE GB RACING
(2022-01-13, 07:10 PM)A.S. napisał(a): Filtr powietrza na drogę TYLKO ORYGINALNY !!!  Rysy na cylindrach potem jak kratery po tych nic nie dających tjuningach  z dupy :/ ...

Gadałem z gościem, ktory stroi motocykle, bo mam w planach zostawić moto, że mam końcówy Yoshi, chcę wrzucić filtry K&N i wydaje mi się, że nie chodzi moto jak powinno i że trzeba by to wystroić. Gość ogółem z tego co słyszałem mega kumaty i powiedział że jest to fajny zestaw pod strojenie i jeśli byłbym chętny to żeby lekko podnieść moc i ogarnąć mapkę żeby moto poprawnie chodziło.

Na moje pytanie czy to nie skróci żywotności silnika odpowiedział.

''Życia mu nie przedłuży, ale jak jest dobrze zrobiona to też nie skróci ? generalnie w motocyklach seryjnych mapy sa zrobione bardzo często za ubogie w niektórych momentach(ekologia),a uboga mieszanka to wyższa temperatura spalania, w skrajnych przypadkach może doprowadzić do topienia się tłoków i wypalania w nich dziur. Takie rzeczy w seryjnych moto raczej sie nie zdażają, ale idzie to poprawić i zmniejszyć negatywne działanie za ubogiej mieszanki''

Co myślisz A.S.?  Red_icon_smile
Ja się na tym kompletnie nie znam..
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2022-01-14, 12:13 AM przez MissieeQ.)
2022-01-14, 12:11 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#29
RE: |RN22| KLAMKI ASV KRÓTKIE, LUSTERKA, DEKLE GB RACING
toś chłopie teraz zaczął temat ......  Red_icon_cheesygrin
AS nimo tyle czasu co by pisać na takie tematy.... ogólnie co to za koleś, nie strój byle kaj, czyli bez rolki, ile $ za to chce.

lepiej czasem tylko dogadać się z kimś kto ma FTECU, wykupić licencję na swoje ECU, odblokować co jest do odblokowania, kupić PC5 z AT200, porobić mapy, i potem abo znów FTECU wgrać na stałe i PC5  z AT sprzedać, albo zostawić sobie tak jak ja..... i szerokopasmowa sonda tak szybko się nie psuje AS  Red_icon_tongue2, u mnie już 3 rok żyje bez problemu, a jak co to to jest tylko okokoło 200 -300 PLN czyli nic w porównaniu do innych wydatków na moto.....
a taki zestaw dba by maszyna była dobrze dolana jak ja na zlotach......

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2022-01-14, 10:24 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MissieeQ Offline
Użytkownik
***

Warmińsko-Mazurskie
RN22 2013

Liczba postów: 163
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
#30
RE: |RN22| KLAMKI ASV KRÓTKIE, LUSTERKA, DEKLE GB RACING
(2022-01-14, 10:24 AM)simon68 napisał(a): toś chłopie teraz zaczął temat ......  Red_icon_cheesygrin
AS nimo tyle czasu co by pisać na takie tematy.... ogólnie co to za koleś, nie strój byle kaj, czyli bez rolki, ile $ za to chce.

Wystarczy mi odpowiedź na to czy faktycznie skoro są wydechy, filtry K&N to jest gotowa żeby ją odblokować, ustawić mieszankę paliwa odpowiednią i wgrać mapę. I czy w tym wypadku filtr powietrza K&N to obowiązek i czy faktycznie jest to zestaw z którym się tego można podjąć. Red_icon_smile 

No i druga kwestia czy faktycznie jeśli już.. to czy mapka nie skróci żywotności silnika jeśli oleje będę wymieniał tak czy siak co te 5tys. km? Piłować R1 nie będę, bo nie latam po torach, a raz na jakiś czas ją konkretnie przepalić to raczej nie uważam, że jest to piłowanie.

Interesuje mnie to głównie, nie chce znać podstaw od A do Z jak to się robi, co się robi, itp.  Red_icon_smile
2022-01-14, 04:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#31
RE: |RN22| KLAMKI ASV KRÓTKIE, LUSTERKA, DEKLE GB RACING
- Wgranie softu do ECU można zrobić w każdej chwili .. nie ma znaczenia co jest założone ..
- Zwykle po modyfikacjach wydechu czy dolotu moc spada wiec soft "rozblokowany" wyrównuje te straty ..
- RN22 nigdy nie będzie jak RN49 czy RN65 ... mocy w RN22 NIGDY nie zrobisz takiej ani podobnej np. do S1000RR czy innych .. tutaj bajki z kosmosu że wyślesz ECU i za 1000 czy 1200 zł czy ile tam nagle będzie miazga są mocno przesadzone .. MOCNO Red_icon_wink
- Zmiany w odczycie pracy manetka vs przepustnice ( flash ) powoduje że ty odkręcisz na 30% a ECU otworzy przepustnice na 70% i ot cała magia .. Reflash nie powoduje zmiany faz na wałkach ani modyfikacji mocnej map zapłonu ( bardzo kosmetycznie o ile wcale robi to reflash FTECU ) ... reflash wygładza pracę silnika ( bogatsza mieszanka ), wyłącza skokową pracę drugiej listwy wtryskowej, zmienia próg włączenia wentylatorów itp... itd ...
- Strojenie tak jak pisze Simon i jak tu już było setki razy można zrobić czy na hamowni badając AFR i korygując mapę w różnoraki sposób i różnymi metodami .... czy na ulicy za pomocą Woolicha albo PCV - wtedy NIE GOTUJESZ motocykla na hamowni a R1 jest mocno wrażliwa na to ...
- No i na koniec .. w EWC latają moto po 200 koni ( AUTENTYCZNE a nie na papierze ) i ŻADEN z tych motocykli nie ma założonego innego filtra NIŻ ORYGINALNY YAMAHY !!! Tacy to głupi są ludzie robiący z tych silników i mechanicznie i elektronicznie RAKIETY !?!? Kupi jeden z drugim KNa za 150 zł i CYK + 20 koni ... a oni cuda na kiju robią .. barany ...
Te filtry KN i reszta to marketing i zaszłości z poprzedniego stulecia .. Na torze nie ma pyłu ( zwykle bo czasem gleby w żwir idą i zaciąga do filtra całe kamienie nawet ) takiego jaki jest na drogach publicznych jeszcze za ciężarówkami .. A WY TU z UPOREM MANIAKA Red_icon_smile jeden za drugim cięgle i nieustannie i cały czas i wciąż i nadal >> KN, BMC czy inne im podobne i potem na ulicę a najlepiej na Pustynię Błędowską ... Potem rysy w cylindrach że paznokieć wchodzi !! DRAMAT ... Dajcie sobie spokój bo to NIC NIE DAJE tylko niszczy cylindry czy gniazda zaworowe kiedy drobinka piasku wpadnie i zostanie na zaworze w chwili zamknięcia ... WŁOS który wpadnie pod zawór niszczy głowicę a gdzie piasek i pył ..
Tak że .. wydech spoko, jakieś decaty spoko... ale filtr ori do tego reflash i śmigać Red_icon_wink ..
2022-01-14, 07:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MissieeQ Offline
Użytkownik
***

Warmińsko-Mazurskie
RN22 2013

Liczba postów: 163
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
#32
RE: |RN22| KLAMKI ASV KRÓTKIE, LUSTERKA, DEKLE GB RACING
Nie zależało mi tak na prawdę na podniesieniu mocy itp., bo mi w zupełności to wystarcza, ale jeśli teoretycznie taka mapka miałaby NIBY przedłużyć żywotność i pracę silnika to bym to zrobił tylko z tego względu.. Red_icon_smile

Czyli w skrócie.
Odblokowanie, ori filtry + reflesh i będzie bajka, nic więcej do szczęścia i ZDROWIA nie potrzeba? Red_icon_cheesygrin
2022-01-14, 08:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#33
RE: |RN22| KLAMKI ASV KRÓTKIE, LUSTERKA, DEKLE GB RACING
Odblokowanie = reflash
Filtry JAK NAJBARDZIEJ ORI ... filtr oleju też warto oryginalny ..
2022-01-16, 10:35 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->