Kask & lusterka
Autor Wiadomość
MissieeQ Offline
Użytkownik
***

Warmińsko-Mazurskie
RN22 2013

Liczba postów: 163
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
#1
Kask & lusterka
Cześć panowie! Red_icon_smile


Szukam kasku do 1500zl lub 2000zł, możecie podsyłać linki/nazwy cokolwiek i miło by było gdybyście napisali wady i zalety danego modelu.

Również szukam lusterek do RN22 2013 rok, czy wiecie gdzie można dostać coś fajnego prócz serii godnego polecenia. Red_icon_cheesygrin
2021-06-13, 03:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#2
RE: Kask & lusterka
ja mam ten
w miarę cichy, wygodny, dobrze widać i na drodze i  na torze czyli wysoko cięty a posiada blendę, 
chyba jedyny kask sporotwy z blendą....
i nie mam dylematu czy biała czy przyciemniana szybka, "kurwa mam ino ciemną z słońce zaszło itd...."
do tego upchałem do niego intercomm cardo slim... i nawet na tor intercomu nie ściągam.....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2021-06-13, 03:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Windykator Offline
Młody
**




Liczba postów: 16
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
#3
RE: Kask & lusterka
Nie wiem czy to w przedziale cenowym ale ja mam HJC RPHA11. Mam zamontowaną przyciemnianą szybkę bo w zestawie są dwie oraz pinlock. Mam go dwa sezony i mogę powiedzieć tyle że jest zajebiście wentylowany. W upalne dni to bajka, jest jednak głośny, jeśli zależy Ci na mniejszym hałasie to odradzam, nie jest jakiś uciążliwy ale dużo wiecej hałasu niż u konkurencji. Na plus zapięcie DD, to bezkompromisowe rozwiązanie które na pewno nie zawiedzie. Bardzo ładne malowania ma, można jednak kupić taniej kask ze starszymi malowaniami które już nie są produkowane. Skorupa kasku to uważam że już półka premium. A co do ciemnej szybki to jeździłem o różnej porze i wszystko widziałem bez problemu. Nie jest ona chamsko przyciemniana ale daje efekt gdy lampa(słońce) bije po oczach. A co do blend, to uważam że w sportowym kasku, do sportowego moto, blenda narusza bezpieczeństwo głowy jeśli coś się wydarzy. Na chłopski rozum, gdzieś to trzeba upchnąć, całą tą blendę, mechanizm chowania i wysuwania, w tamtych miejscach ochrona jest słabsza. Dlatego wybrałem bezpieczeństwo a do szybki naprawdę się da przyzwyczaić. Z minusów mogę dodać że uciska trochę w uszy, ale to też chyba przez to że mam interkom zamontowany
2021-06-14, 02:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#4
RE: Kask & lusterka
to pooglądaj sobie sharka... ma 4 gwiazdki w teście bezpieczeństwa...
a HJC RPHA 11 tylko 3 .....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2021-06-14, 06:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Windykator Offline
Młody
**




Liczba postów: 16
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
#5
RE: Kask & lusterka
Testów jest wiele, pewnie powołujesz się na sharp. Na innych testach jest inaczej ale to temat rzeka te testy. Nie będę się sprzeczał. Jak go kupowałem to miał na sharpie więcej gwiazdek (tak mi się wydaje);p
2021-06-14, 07:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
SASZA763 Offline
Świeżak
***

Kraków
R1 RN22

Liczba postów: 171
Dołączył: Sep 2016
Reputacja: 0
#6
RE: Kask & lusterka
Według tych testów Sharpa to mój drugi kask HJC CS-15 który kosztuje 450zł ma 4 gwiazdki i jest cichszy niz RPHA 11 wiem bo tez mam.Wiec po co przepłacać jak wygrał z rpha 11 który ma 3 gwiazdki Red_icon_LOL Coś dziwnie te testy wychodzą Red_icon_smile


Załączone pliki Obrazki
   
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-06-14, 07:56 PM przez SASZA763.)
2021-06-14, 07:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Windykator Offline
Młody
**




Liczba postów: 16
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
#7
Tongue  RE: Kask & lusterka
No właśnie dziwne, skorupa z poliwenglanu jest solidniejsza od skorupy wielowarstwowej. Już zgłupiałem :p

Poza tym założę się że aerodynamika i wykonanie jest dużo lepsze w rpha, to samo o wadze. Nie wiem czy nie warto przepłacać
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-06-14, 09:36 PM przez Windykator.)
2021-06-14, 09:32 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MissieeQ Offline
Użytkownik
***

Warmińsko-Mazurskie
RN22 2013

Liczba postów: 163
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
#8
RE: Kask & lusterka
(2021-06-14, 02:14 PM)Windykator napisał(a): Nie wiem czy to w przedziale cenowym ale ja mam HJC RPHA11. Mam zamontowaną przyciemnianą szybkę bo w zestawie są dwie oraz pinlock. Mam go dwa sezony i mogę powiedzieć tyle że jest zajebiście wentylowany. W upalne dni to bajka, jest jednak głośny, jeśli zależy Ci na mniejszym hałasie to odradzam, nie jest jakiś uciążliwy ale dużo wiecej hałasu niż u konkurencji. Na plus zapięcie DD, to bezkompromisowe rozwiązanie które na pewno nie zawiedzie. Bardzo ładne malowania ma, można jednak kupić taniej kask ze starszymi malowaniami które już nie są produkowane. Skorupa kasku to uważam że już półka premium. A co do ciemnej szybki to jeździłem o różnej porze i wszystko widziałem bez problemu. Nie jest ona chamsko przyciemniana ale daje efekt gdy lampa(słońce) bije po oczach. A co do blend, to uważam że w sportowym kasku, do sportowego moto, blenda narusza bezpieczeństwo głowy jeśli coś się wydarzy. Na chłopski rozum, gdzieś to trzeba upchnąć, całą tą blendę, mechanizm chowania i wysuwania, w tamtych miejscach ochrona jest słabsza. Dlatego wybrałem bezpieczeństwo a do szybki naprawdę się da przyzwyczaić. Z minusów mogę dodać że uciska trochę w uszy, ale to też chyba przez to że mam interkom zamontowany

Myślałem właśnie o tym kasku, bo znalazłem tutaj linka kiedyś i mi się przypomniał. Mega ceny są i myślałem nawet nad czymś droższym. Red_icon_smile

https://www.helmetcity.co.uk/hjc-rpha-11-bine-red/
2021-06-14, 09:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
SASZA763 Offline
Świeżak
***

Kraków
R1 RN22

Liczba postów: 171
Dołączył: Sep 2016
Reputacja: 0
#9
RE: Kask & lusterka
(2021-06-14, 09:32 PM)Windykator napisał(a): No właśnie dziwne, skorupa z poliwenglanu jest solidniejsza od skorupy wielowarstwowej. Już zgłupiałem :p

Poza tym założę się że aerodynamika i wykonanie jest dużo lepsze w rpha, to samo o wadze. Nie wiem czy nie warto przepłacać

No w tym HJC CS-15 aerodynamika to porażka jest cięższy ale cichszy wieje po czole przy zamkniętych wlotach i szybie.Ale ma 4 gwiazdki  Red_icon_LOL Red_icon_LOL
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-06-14, 10:12 PM przez SASZA763.)
2021-06-14, 10:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Windykator Offline
Młody
**




Liczba postów: 16
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
#10
RE: Kask & lusterka
(2021-06-14, 09:46 PM)MissieeQ napisał(a):
(2021-06-14, 02:14 PM)Windykator napisał(a): Nie wiem czy to w przedziale cenowym ale ja mam HJC RPHA11. Mam zamontowaną przyciemnianą szybkę bo w zestawie są dwie oraz pinlock. Mam go dwa sezony i mogę powiedzieć tyle że jest zajebiście wentylowany. W upalne dni to bajka, jest jednak głośny, jeśli zależy Ci na mniejszym hałasie to odradzam, nie jest jakiś uciążliwy ale dużo wiecej hałasu niż u konkurencji. Na plus zapięcie DD, to bezkompromisowe rozwiązanie które na pewno nie zawiedzie. Bardzo ładne malowania ma, można jednak kupić taniej kask ze starszymi malowaniami które już nie są produkowane. Skorupa kasku to uważam że już półka premium. A co do ciemnej szybki to jeździłem o różnej porze i wszystko widziałem bez problemu. Nie jest ona chamsko przyciemniana ale daje efekt gdy lampa(słońce) bije po oczach. A co do blend, to uważam że w sportowym kasku, do sportowego moto, blenda narusza bezpieczeństwo głowy jeśli coś się wydarzy. Na chłopski rozum, gdzieś to trzeba upchnąć, całą tą blendę, mechanizm chowania i wysuwania, w tamtych miejscach ochrona jest słabsza. Dlatego wybrałem bezpieczeństwo a do szybki naprawdę się da przyzwyczaić. Z minusów mogę dodać że uciska trochę w uszy, ale to też chyba przez to że mam interkom zamontowany

Myślałem właśnie o tym kasku, bo znalazłem tutaj linka kiedyś i mi się przypomniał. Mega ceny są i myślałem nawet nad czymś droższym. Red_icon_smile

https://www.helmetcity.co.uk/hjc-rpha-11-bine-red/

Nie kupuj jednak przez neta, albo najpierw przymierz i zobacz czy Ci leży, nie warto kupować kasku w którym będziesz się meczyć. Najważniejsze to nie jest to który minimalnie lepszy czy gorszy. Duży nacisk, przynajmniej ja, stawiam na komfort użytkowania. Bo jak by mi łeb pękał po 2 godzinach jazdy to szlag by mnie trafił Red_icon_cheesygrin
2021-06-14, 10:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Grzegorz86 Offline
Wariat
*****

Wrocław
RN12

Liczba postów: 1,216
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 2
#11
RE: Kask & lusterka
Ten kask co Simon poleca jest całkiem spoko ale jak stałem przed takim samym wyborem wybrałem jednak HJC RPHA11. Używam już kilka lat i jestem zadowolony. Co do ciemnej szybki, póki nie pada można nawet w nocy w niej jeździć i całkiem dobrze wszystko widać. Sprawa się ma o wiele gorzej jak jednak zacznie padać bo widoczność nagle spada do zera :/ Czy jest cichy? tragedii nie ma ale osobiście używam zatyczek z Alpine. Cena może odstrasza bo jakieś 80zł ale są warte każdej złotówki i teraz nawet jak by kosztowały 200zł to bym się nie zastanawiał ani chwili nad zakupem.
2021-06-15, 06:42 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Windykator Offline
Młody
**




Liczba postów: 16
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
#12
RE: Kask & lusterka
(2021-06-15, 06:42 AM)Grzegorz86 napisał(a): Ten kask co Simon poleca jest całkiem spoko ale jak stałem przed takim samym wyborem wybrałem jednak HJC RPHA11. Używam już kilka lat i jestem zadowolony. Co do ciemnej szybki, póki nie pada można nawet w nocy w niej jeździć i całkiem dobrze wszystko widać. Sprawa się ma o wiele gorzej jak jednak zacznie padać bo widoczność nagle spada do zera :/ Czy jest cichy? tragedii nie ma ale osobiście używam zatyczek z Alpine. Cena może odstrasza bo jakieś 80zł ale są warte każdej złotówki i teraz nawet jak by kosztowały 200zł to bym się nie zastanawiał ani chwili nad zakupem.

Też używam i zgadzam się że każda złotówka wydana na te zatyczki to dobrze wydana złotówka Red_icon_cheesygrin
Mam w zestawie 2 komplety, te mocniej wyciszające i słabiej. Słabsze nie są tak dobre do tego kasku ale przy interkomie wole używać te słabsze .
2021-06-15, 06:56 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#13
RE: Kask & lusterka
to ja powiem tak, mogę jeździć w nim bez zatyczek i słyszę interkom do 200km/h... chłopaki mogą się wypowiedzieć na temat moich wydechów jak dają... jak zakładam zatyczki to sie czuje jak w mojej A8.... cisza jak nie wiem...

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2021-06-15, 07:39 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Grzegorz86 Offline
Wariat
*****

Wrocław
RN12

Liczba postów: 1,216
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 2
#14
RE: Kask & lusterka
Ale Ty głuchy jesteś Red_icon_tongue a tak na serio najlepiej przymierzyć i na własnej skórze sprawdzić który kask leży najlepiej i taki kupić Red_icon_smile i najważniejsze musi to być kask to sportowy (to co Siomon pisał "dobrze widać i na drodze i na torze czyli wysoko cięty") żadne ST czy inne wynalazki, przerabiałem sportowo turystyczny i się nie sprawdził.
2021-06-15, 08:25 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Gr4 Offline
świr
****


>>John Deere<<

Liczba postów: 903
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 1
#15
RE: Kask & lusterka
    Ja polecam rpha 70 , miałem rpha 10+ i uważam ze 70 jest bardziej praktyczna ma miejsce na intercom , blinde bardzo dobra wentylacje i pole widzenia.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-06-15, 11:36 AM przez Gr4.)
2021-06-15, 11:35 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#16
RE: Kask & lusterka
Ja mam tego na sprzedaż :
https://www.fc-moto.de/en/Nexx-XT1-Carbon-Zero
650 zł ... rozmiar M ... ma pinlock w zestawie .. przejechane 3 czy 4 razy .. ZA DUŻY na mnie :/ ..
2021-06-15, 01:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MissieeQ Offline
Użytkownik
***

Warmińsko-Mazurskie
RN22 2013

Liczba postów: 163
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
#17
RE: Kask & lusterka
Nie wiem czy nie za mały dla mnie. Mam stare dziadostwo HJC IS-17 ale rozmiar L i jest dla mnie praktycznie idealny, mógłby być może ciut mniejszy.
2021-06-16, 09:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->