Linka sprzegla rn19
Autor Wiadomość
Aixxos Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 5
Dołączył: May 2021
Reputacja: 0
#1
Linka sprzegla rn19
Siema a wiec zlozylem prawie swoja r1   kupilem silnik bez sprzegla, przezucilem ze starego silnika pierwsze odpalenie no dziala wszystko oki, problem polega w tym ze kupilem juz moto w czesciach i teraz pytanie jak zamontowac te linke sprzegla? Czy moze zlozylem zle pokrywe sprzegla? Wedlug mnie wydaje sie za dluga? Nie wiem co jest nie tak. Edit: tak zalozylem zle dekiel bo to ciegienko powinno byc cofniete, teraz pytanie czy jak spuszcze olej to moge go wlac spowrotem? I co z uszczelka? Do wymiany?


Załączone pliki Obrazki
           
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-05-24, 04:57 PM przez Aixxos.)
2021-05-24, 04:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#2
RE: Linka sprzegla rn19
Na deklu masz trójkąt a na dźwigience ( to ze sprężynką ) masz kropkę .. Po złożeniu dekal oba znaki muszą się zgadzać Red_icon_wink ..
Oleju spuszczać nie musisz .. moto na stopkę i nie ma wała żeby się wylało cokolwiek >> lustro oleju masz dużo niżej ..
Uszczelka >> delikatnie odkleić żeby grafin nie umarł całkiem >> wyczyścić dekiel i silnik ( włókninka ) TYLKO tak żeby ci do silnika nie wpadło syfu jakiegoś .. Potem odtłuścić birolem na przykład .. na koniec minimalnie Renzosila na uszczelkę z obu stron i skręcasz Red_icon_wink ..
ALE >> taki mały TIP >> zanim skręcisz i coś posmarujesz to złap dekiel śrubkami ( bez uszczelki ) i sprawdź sprzęgło Red_icon_wink .. Tak wyreguluj ustawienie na zębate ( jeśli na znaki będzie źle ) żeby u góry na klamce było gitara .. Potem zapamiętaj jak ma być i składasz na gotowo Red_icon_wink
2021-05-24, 06:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Aixxos Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 5
Dołączył: May 2021
Reputacja: 0
#3
RE: Linka sprzegla rn19
No masakra pierwszy raz takie cos robie no ale czlowiek sie uczy na bledach. Jeszcze pytanie odnosnie uszczelki jak ja montowalem to posmarowalem ja olejem silnikowym? Xd cos mi sie wydaje ze to duuzy blad? Edit: a jeszcze pytanie odnosnie znakow na sprzegle? Co jesli ich nie zlozylem do znakow? Rozbierac poprawiac?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-05-24, 08:02 PM przez Aixxos.)
2021-05-24, 07:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#4
RE: Linka sprzegla rn19
Uszczelkę grafitową odtłuszczasz Red_icon_wink + powierzchnię .. nie smarujesz jej ....
Znaki to nie bardzo wiem które >> na tarczkach ?
2021-05-25, 05:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Aixxos Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 5
Dołączył: May 2021
Reputacja: 0
#5
Tongue  RE: Linka sprzegla rn19
A okej czyli uszczelke odtluszcze i powinno być oki. dzis rozebralem sprzeglo i teraz pytanie czy te znaki na koszu sprzeglowym nie powinny byc u samej gory? Czy to ma jakies znaczenie? Wgl moze mi ktos napisac po kolei montaz tego sprzegła? Razem z tarczami i dekielkiem do sprezyn? Czy te znaki musza sie pokrywac? Stawiam flache


Załączone pliki Obrazki
       
2021-05-25, 06:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Aixxos Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 5
Dołączył: May 2021
Reputacja: 0
#6
RE: Linka sprzegla rn19
Edit: dobra wydaje mi sie ze zalozylem poprawnie aczkolwiek problem teraz polega na tym ze jak spiolem linke z deklem to klamka sprzegla jest jakas miekka? Nie czuc oporu? W czym problem?
2021-05-27, 07:32 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->