Rn19 nowy piec spadek mocy problem z odpalaniem
Autor Wiadomość
MicuYamaha Offline
Młody
**




Liczba postów: 43
Dołączył: Aug 2018
Reputacja: 0
#1
Rn19 nowy piec spadek mocy problem z odpalaniem
Witam założyłem nowy piec do rn19 po nagrzaniu mocnym lekko zaczynają falować obroty dodatkowo problem z odpalaniem (na zimnym bez problemu) + spadek mocy wczesniej gdzie na odcinku ku wykręcałem 299 teraz 250 w maxie od 250 praktycznie nie idzie wiecie co to może być ?
2021-05-17, 08:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#2
RE: Rn19 nowy piec spadek mocy problem z odpalaniem
panie inny piec inne mapowanie
zacznij od przepustnic, skończą się kłopoty z wolnymi,
a i to że nowy piec to nie oznacza że wkładasz nówkę salonową,
ktoś na nim latał i jakoś tam dbał lub nie,
zawory robiłeś ??
kompreche sprawdziłęś ??

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2021-05-17, 08:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
komand1306 Offline
Młody
**

Holandia


Liczba postów: 48
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#3
RE: Rn19 nowy piec spadek mocy problem z odpalaniem
Kolego MicuYamaha wcale nie znaczy że kupiłeś inny silnik to oznacza że jest sprawny. Niestety w Polsce jest bardzo wielka możliwość kupienia nówki sztuki nie smiganej ale jeszcze wiekszego smietnika jak się samemu miało. Na początek sprawdź ciśnienie na cylindrach na zimnym i na ciepłym silniku. To ci powie o kondycji serducha. Później można się bawić z synchronizacją przepustnic. Stara dobra szkoła mechaniki mówi że najpierw trzeba wiedzieć jakie są ciśnienia na cylindrach a potem dopiero szukać dalej. Nic nie da synchro przepustnic jak nie ma ciśnienia.
2021-05-22, 09:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#4
RE: Rn19 nowy piec spadek mocy problem z odpalaniem
(2021-05-22, 09:03 PM)komand1306 napisał(a): Kolego MicuYamaha wcale nie znaczy że kupiłeś inny silnik to oznacza że jest sprawny. Niestety w Polsce jest bardzo wielka  możliwość kupienia nówki sztuki nie smiganej ale jeszcze wiekszego smietnika jak się samemu miało. Na początek sprawdź ciśnienie na cylindrach na zimnym i na ciepłym silniku. To ci powie o kondycji serducha. Później  można się bawić z synchronizacją przepustnic. Stara dobra szkoła mechaniki mówi że najpierw trzeba wiedzieć jakie są ciśnienia na cylindrach a potem dopiero szukać dalej. Nic nie da synchro przepustnic jak nie ma ciśnienia.

ale jak masz pojęcie o synchro to od razu widzisz czy komprecha dobra i czy zawory szczelne.....
a mniej rozbierania..... ogólnie jak piec kupiony nowy nie ważne że sprzedawca mówi że przebieg 12 czy 20 czy 120 tyś, lepiej go na stół na inspekcje, a i lepiej od razu porobić to co cza, panewki uszczelki, głowice... itd.... ( ja tak robie)....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2021-05-22, 09:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#5
RE: Rn19 nowy piec spadek mocy problem z odpalaniem
No o tym pisałem .. ale wszyscy wybierają drogę na skróty Red_icon_sad .... DWA silniki brałem z BMMotorbike i oba po rozebraniu były w stanie dalekim od dobrego i wymagały czy panewek nowych czy rotorów pompy oleju, wodzików, regulacji zaworów, itd ...
2021-05-23, 10:50 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->