Napinacz rozrządu
Autor Wiadomość
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#21
RE: Napinacz rozrządu
Jeżeli ciśnienie steruję napinaczem a co za tym idzie, zmienia się przez to napięcie łańcucha, to coś jest na rzeczy Szymek. Red_icon_wink Wiem, że to nie zmienne fazy ale może coś wykombinowały Japońce Red_icon_cheesygrin
Może to ma tylko wpływ na zużycie podzespołów w układzie rozrządu, a o skutkach długiej jazdy na zużytych podzespołach nie trzeba pewnie Ci mówić. Red_icon_wink

Chyba, że ciśnienie jest podawane jednostajnie w napinacz i ma tylko za zadanie utrzymać napinacz w maksymalnym napięciu łańcucha.
Czy mamy taką informacje o pracy napinacza?

Dla przykładu RN09 miał napinacz manualny i prosty jak budowa cepa, była zapadka i ząbki na prowadzeniu, które się wysuwało wraz ze zużyciem a zapadka pilnowała by się nie cofnął.
Może jednak nie dla bajeru są montowane w późniejszych modelach hydrauliczne.
Nie sprzeczam się, też mnie to zastanowiło w sumie Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2021-03-15, 03:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#22
RE: Napinacz rozrządu
Ciśnienie NA BANK podawane jest zmienne Red_icon_wink .. Robiłem test z zegarem na "rolce" w RN22 dla zabawy jakiś czas temu (żeby zegar sprawdzić czy działa jak kupiłem ) ..
2021-03-15, 07:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#23
RE: Napinacz rozrządu
Tak sobie myślę czy może nie jest to spowodowane konstrukcją silnika big bang? Naprężenia mechanizmu rozrządu na pewno są inne niż w zwykłym silniku. Zakładając bardzo precyzyjne ustawienie, może faktycznie coś jest na rzeczy z tymi zaworami?
Napinacz jest z lewej strony rozrządu czyli od strony zaworów ssących, silni kręci się w prawo, więc jeżeli napinacz się poluźni będzie miał wpływ na zawory ssące nie wydechowe bo łańcuch od strony wydechu będzie napięty na kole zębatym wału. 

Swoją drogą ciekawe czy ciśnienie jest zmienne w RN12/19 ?
Temat warty przedyskutowania.
Szymek a już wiesz co spowodowało obierke? Może właśnie nie właściwe napięcie rozrządu doprowadziło do szybszego zużycia panewki, przez nie równe naprężenia działające na wał korbowy...?
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-03-15, 08:32 PM przez żaba.)
2021-03-15, 08:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
zybex Offline
mistrz prostaków
***

Polska B
RN22

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2017
Reputacja: 0
#24
RE: Napinacz rozrządu
No to od siebie dodam, że na rozgrzamym silniku, przy odpalaniu (niedługo po zgaszeniu silnika) manualny napinacz najwyraźniej tak dociska łańcuch, że słyszę coś jakby wycie. Ustaje zaraz po tym jak silnik zacznie chodzić.
2021-03-15, 09:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#25
RE: Napinacz rozrządu
(2021-03-15, 07:54 PM)A.S. napisał(a): Ciśnienie NA BANK podawane jest zmienne Red_icon_wink .. Robiłem test z zegarem na "rolce" w RN22 dla zabawy jakiś czas temu (żeby zegar sprawdzić czy działa jak kupiłem ) ..

musi być zmienne bo zawór upustowy się otwiera....i masz nagłe rozładowanie układu, nawet w pewnym zakresie obrotów może być pulsacyjne....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2021-03-15, 10:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#26
RE: Napinacz rozrządu
(2021-03-15, 09:18 PM)zybex napisał(a): No to od siebie dodam, że na rozgrzanym silniku, przy odpalaniu (niedługo po zgaszeniu silnika) manualny napinacz najwyraźniej tak dociska łańcuch, że słyszę coś jakby wycie. Ustaje zaraz po tym jak silnik zacznie chodzić.

Dokładnie to samo dzieje się w RN22 u jednego z forumowiczów i to mnie zmusiło do zbadania tematu .. Regulowałem to w każda stronę i nic to nie daje :/ .... tak że >> dobry upust, nówka i po problemie bo szkoda silnika ...
2021-03-17, 07:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#27
RE: Napinacz rozrządu
(2021-03-17, 07:00 PM)A.S. napisał(a):
(2021-03-15, 09:18 PM)zybex napisał(a): No to od siebie dodam, że na rozgrzanym silniku, przy odpalaniu (niedługo po zgaszeniu silnika) manualny napinacz najwyraźniej tak dociska łańcuch, że słyszę coś jakby wycie. Ustaje zaraz po tym jak silnik zacznie chodzić.

 tak że >> dobry upust, nówka i po problemie bo szkoda silnika ...

Też jestem tego zdania
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2021-03-18, 03:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->