Autor Wiadomość
Zygi Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 461
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
#21
RE: Kosz
Pierdolenie.
Mam nowy kosz i całe sprzęgło i wydech przelot i nic mi nie wibruje.

Może macie za mocno poskręcane silniki do ramy   Red_icon_mad3 Red_icon_mad3 

Czy to problem jak do 2 tysięcy czy może 3 zawibruje? półsprzęgło i po sprawie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-08-29, 10:46 AM przez Zygi.)
2020-08-29, 10:45 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kamool Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 445
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 1
#22
RE: Kosz
To ja pójdę o krok dalej - motocykle Wam drgają od drgań sejsmicznych które przenoszą się przez koła, zawieszenia na rame.

Co do moda z tematu chodzi dokładnie o to co napisał zybex - ludzie narzekali na zbyt "kąsliwe" działanie sprzęgła w RN22. Zmiana polega na podłożeniu pod tarczki przekładek z RN19, gdzie działają one jak sprężyny.

Jeśli chodzi o BB to faktem jest, że wibruje on bardziej niż inne "normalne" R4, ale nie są to niewiadomo jakie różnice. Wibracji u siebie można doszukiwać się w wielu rzeczach - braku tulejek mocowana silnika, niedokręconym silniku do ramy, właśnie koszu sprzęgłowym, lub na prawdę wielu wielu innych rzeczach...
2020-08-29, 12:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#23
RE: Kosz
Nie ma co zaklinać rzeczywistości .. BB czy V4 poniżej pewnych obrotów cały skacze - widać to idealnie na tylnym kole podczas ruszania i właśnie na rondach, w mieście ... Można dyskutować czy R1 to sprzęt na miasto, ale są uroki tego silnika i problemy .. w każdym razie kosz NIE wyeliminuje tych drgań i nigdy BB nie będzie chodzić jak klasyczne R4 ...
V4 jest bardziej "miękkie" rzadziej mi się zdarzy żeby dostała pingponga (niż RN22) ale zbyt niskie obroty powodują cudowanie a w K8 moto zabuczy lekko i za chwilę pojedzie jakby nigdy nic ...
PROSTE PORÓWNANIE >> zróbcie małe rondko na 3-cim biegu w RN22 !! Możliwe ?? A no absolutnie .. ani 2 ani 1 najlepiej rozpędzić i całe na sprzęgle zrobić ( identycznie jak RSV4 ) .. w S1000RR czy K8 to jest naturalne jak oddychanie Red_icon_smile .. 50-70 km/h na skrzynie trzeci bieg i lecimy jak poduszkowcem .. NIECH MI KTO powie że jest inaczej Red_icon_tongue ..
Zwyczajnie BB tak ma i pewne drgania będą zawsze + nietolerancja obciążenia na niskich obrotach >> nie ma co szukać problemów .. chyba że tak jak pisałem MŁÓCI strasznie i co chwilę moto wpada w naprawdę mocne drgania - szczególnie na wolnych obrotach .. wtedy TAK .. kosz umarł ..
2020-08-29, 12:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#24
RE: Kosz
kufa aż sprawdzę rondo na 3, 4,5 ,6 ...
ale tak naprawdę dziwi mnie jak ktoś pisze ze ma kłopot na rondach, nie wiem czy to styl jazdy czy co, ale zero zero szarpania.....
fakt mam nowy kosz i nowe sprzęgło i nowe sprężyny,
wibracje.... moje łapy są tak rozjebane że ja jebie, owszem coś wibruje ale nie przeszkadza, bardziej mam kłopot z tym że mi pompuje przedramię w 4 dzień pod rząd na torze ....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-08-29, 03:11 PM przez simon68.)
2020-08-29, 03:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Zygi Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 461
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
#25
RE: Kosz
(2020-08-29, 12:13 PM)Kamool napisał(a): To ja pójdę o krok dalej - motocykle Wam drgają od drgań sejsmicznych które przenoszą się przez koła, zawieszenia na rame.

Cholera...wiedzialem...
2020-08-29, 07:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
tomekwwl Offline
Użytkownik
***

WOŁOMIN
RN 22

Liczba postów: 234
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
#26
RE: Kosz
(2020-08-29, 12:57 PM)A.S. napisał(a): Nie ma co zaklinać rzeczywistości .. BB czy V4 poniżej pewnych obrotów cały skacze - widać to idealnie na tylnym kole podczas ruszania i właśnie na rondach, w mieście ... Można dyskutować czy R1 to sprzęt na miasto, ale są uroki tego silnika i problemy .. w każdym razie kosz NIE wyeliminuje tych drgań i nigdy BB nie będzie chodzić jak klasyczne R4 ...
V4 jest bardziej "miękkie" rzadziej mi się zdarzy żeby dostała pingponga (niż RN22) ale zbyt niskie obroty powodują cudowanie a w K8 moto zabuczy lekko i za chwilę pojedzie jakby nigdy nic ...
PROSTE PORÓWNANIE >> zróbcie małe rondko na 3-cim biegu w RN22 !! Możliwe ?? A no absolutnie .. ani 2 ani 1 najlepiej rozpędzić i całe na sprzęgle zrobić ( identycznie jak RSV4 ) .. w S1000RR czy K8 to jest naturalne jak oddychanie Red_icon_smile .. 50-70 km/h na skrzynie trzeci bieg i lecimy jak poduszkowcem .. NIECH MI KTO powie że jest inaczej Red_icon_tongue ..
Zwyczajnie BB tak ma i pewne drgania będą zawsze + nietolerancja obciążenia na niskich obrotach >> nie ma co szukać problemów .. chyba że tak jak pisałem MŁÓCI strasznie i co chwilę moto wpada w naprawdę mocne drgania - szczególnie na wolnych obrotach .. wtedy TAK .. kosz umarł ..
Dlatego to coś sprzedałem i nie żałuję Red_icon_wink 
Kartingi takie jak Radom, Łódź, Białystok na 1 biegu dosłownie na chwilę na prostych był 2 bieg, o rondach nawet nie wspominam, żadna przyjemność z takiej jazdy Red_icon_no
2020-08-30, 02:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#27
RE: Kosz
(2020-08-30, 02:18 PM)tomekwwl napisał(a):
(2020-08-29, 12:57 PM)A.S. napisał(a): Nie ma co zaklinać rzeczywistości .. BB czy V4 poniżej pewnych obrotów cały skacze - widać to idealnie na tylnym kole podczas ruszania i właśnie na rondach, w mieście ... Można dyskutować czy R1 to sprzęt na miasto, ale są uroki tego silnika i problemy .. w każdym razie kosz NIE wyeliminuje tych drgań i nigdy BB nie będzie chodzić jak klasyczne R4 ...
V4 jest bardziej "miękkie" rzadziej mi się zdarzy żeby dostała pingponga (niż RN22) ale zbyt niskie obroty powodują cudowanie a w K8 moto zabuczy lekko i za chwilę pojedzie jakby nigdy nic ...
PROSTE PORÓWNANIE >> zróbcie małe rondko na 3-cim biegu w RN22 !! Możliwe ?? A no absolutnie .. ani 2 ani 1 najlepiej rozpędzić i całe na sprzęgle zrobić ( identycznie jak RSV4 ) .. w S1000RR czy K8 to jest naturalne jak oddychanie Red_icon_smile .. 50-70 km/h na skrzynie trzeci bieg i lecimy jak poduszkowcem .. NIECH MI KTO powie że jest inaczej Red_icon_tongue ..
Zwyczajnie BB tak ma i pewne drgania będą zawsze + nietolerancja obciążenia na niskich obrotach >> nie ma co szukać problemów .. chyba że tak jak pisałem MŁÓCI strasznie i co chwilę moto wpada w naprawdę mocne drgania - szczególnie na wolnych obrotach .. wtedy TAK .. kosz umarł ..
Dlatego to coś sprzedałem i nie żałuję Red_icon_wink 
Kartingi takie jak Radom, Łódź, Białystok na 1 biegu dosłownie na chwilę na prostych był 2 bieg, o rondach nawet nie wspominam, żadna przyjemność z takiej jazdy Red_icon_no

Tomku bo R1 jest do zapierdalania a nie jazdy  po kartingach.... żeby komara zabić bierzesz kałacha ???

dzis testowałem ronda 1,2,3,4 żaden problem... 


5 i 6 już jednak robił się kłopot 200km/h na rondzie jednak za szybko ....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-08-30, 06:35 PM przez simon68.)
2020-08-30, 06:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
yamaharn2222 Offline
Użytkownik
***

włocławek
rn 22 2012

Liczba postów: 159
Dołączył: Jan 2018
Reputacja: 0
#28
RE: Kosz
(2020-08-30, 06:34 PM)simon68 napisał(a):
(2020-08-30, 02:18 PM)tomekwwl napisał(a):
(2020-08-29, 12:57 PM)A.S. napisał(a): Nie ma co zaklinać rzeczywistości .. BB czy V4 poniżej pewnych obrotów cały skacze - widać to idealnie na tylnym kole podczas ruszania i właśnie na rondach, w mieście ... Można dyskutować czy R1 to sprzęt na miasto, ale są uroki tego silnika i problemy .. w każdym razie kosz NIE wyeliminuje tych drgań i nigdy BB nie będzie chodzić jak klasyczne R4 ...
V4 jest bardziej "miękkie" rzadziej mi się zdarzy żeby dostała pingponga (niż RN22) ale zbyt niskie obroty powodują cudowanie a w K8 moto zabuczy lekko i za chwilę pojedzie jakby nigdy nic ...
PROSTE PORÓWNANIE >> zróbcie małe rondko na 3-cim biegu w RN22 !! Możliwe ?? A no absolutnie .. ani 2 ani 1 najlepiej rozpędzić i całe na sprzęgle zrobić ( identycznie jak RSV4 ) .. w S1000RR czy K8 to jest naturalne jak oddychanie Red_icon_smile .. 50-70 km/h na skrzynie trzeci bieg i lecimy jak poduszkowcem .. NIECH MI KTO powie że jest inaczej Red_icon_tongue ..
Zwyczajnie BB tak ma i pewne drgania będą zawsze + nietolerancja obciążenia na niskich obrotach >> nie ma co szukać problemów .. chyba że tak jak pisałem MŁÓCI strasznie i co chwilę moto wpada w naprawdę mocne drgania - szczególnie na wolnych obrotach .. wtedy TAK .. kosz umarł ..
Dlatego to coś sprzedałem i nie żałuję Red_icon_wink 
Kartingi takie jak Radom, Łódź, Białystok na 1 biegu dosłownie na chwilę na prostych był 2 bieg, o rondach nawet nie wspominam, żadna przyjemność z takiej jazdy Red_icon_no

Tomku bo R1 jest do zapierdalania a nie jazdy  po kartingach.... żeby komara zabić bierzesz kałacha ???

dzis testowałem ronda 1,2,3,4 żaden problem... 


5 i 6 już jednak robił się kłopot 200km/h na rondzie jednak za szybko ....

200 przez rondo to pewnie zrobiłes to tak...https://www.youtube.com/watch?v=dpUAMboVPKo
2020-08-30, 07:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#29
RE: Kosz
ale tak całkiem serio to zero problemów przez ronda, tylko może być jeszcze jeden powód, ja mam PC5 wywalona fabryczna sonda itd. i pc5 tak ustawione żeby wolne obroty były ~2krpm

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2020-08-31, 05:57 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
yamaharn2222 Offline
Użytkownik
***

włocławek
rn 22 2012

Liczba postów: 159
Dołączył: Jan 2018
Reputacja: 0
#30
RE: Kosz
(2020-08-31, 05:57 AM)simon68 napisał(a): ale tak całkiem serio to zero problemów przez ronda, tylko może być jeszcze jeden powód, ja mam PC5 wywalona fabryczna sonda itd. i pc5 tak ustawione żeby wolne obroty były ~2krpm

Ja na ten sezon założyłem nowy zestaw napędowy i zrobiłem zębatki  minus 1 z przodu i plus jeden z tyłu i tez jest duzo lepiej .
2020-08-31, 07:03 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#31
RE: Kosz
(2020-08-31, 07:03 AM)yamaharn2222 napisał(a):
(2020-08-31, 05:57 AM)simon68 napisał(a): ale tak całkiem serio to zero problemów przez ronda, tylko może być jeszcze jeden powód, ja mam PC5 wywalona fabryczna sonda itd. i pc5 tak ustawione żeby wolne obroty były ~2krpm

Ja na ten sezon założyłem nowy zestaw napędowy i zrobiłem zębatki  minus 1 z przodu i plus jeden z tyłu i tez jest duzo lepiej .

ja co prawda mam lekki wzmacniany napęd, ale fabryczna liczba zębów przód i tył.

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2020-08-31, 07:05 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->