RN09 Nie odpala na ciepłym
Autor Wiadomość
rafal_129 Offline
Młody
**

Śląsk
RN09

Liczba postów: 18
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 0
#1
RN09 Nie odpala na ciepłym
witam mam taki problem w rn09, silnik zimny odpala bez problemu po dłuższej jeździe powyżej 80 stopni ma ciężko odpalić albo wgl nie odpala tzn. tak jakby nie miał siły zakręcić po ostudzeniu odpala bez problemu, jak myślicie może być to wina rozrusznika że przy wyższej temp. ma przebicie i nie ma siły zakręcić ?  dodam że został już wymieniony akumulator, alternator oraz regulator napięcia.

z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam
2020-08-03, 10:07 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
rafal_129 Offline
Młody
**

Śląsk
RN09

Liczba postów: 18
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 0
#2
RE: RN09 Nie odpala na ciepłym
Można usunąć temat poradziłem sobie z problem
2020-08-16, 08:17 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
TheDoctor85 Offline
Użytkownik
***

Rybnik
RN04

Liczba postów: 365
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
#3
RE: RN09 Nie odpala na ciepłym
(2020-08-16, 08:17 AM)rafal_129 napisał(a): Można usunąć temat poradziłem sobie z problem
To może napisz co było przyczyną. Ktoś może mieć podobne problemy.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
2020-08-17, 06:05 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
rafal_129 Offline
Młody
**

Śląsk
RN09

Liczba postów: 18
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 0
#4
RE: RN09 Nie odpala na ciepłym
Przyczyną był rozrusznik, po nagrzaniu prawdopodobnie gdzieś miał przebicie i nie miał siły zakręcić, gdy spadła temperatura można było odpalić na nowo, po wymianie rozrusznika moto odpala normalnie
2020-09-17, 09:07 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
plemniczek Offline
Świeżak
*

Radom


Liczba postów: 7
Dołączył: Jun 2021
Reputacja: 0
#5
RE: RN09 Nie odpala na ciepłym
Odgrzeję kotleta...
Szukam rozrusznika do RN19. Objawy jak w poście wyżej. Na zimnym pali, rozgrzana sprawia wrażenie jakby aku było słabe. Zmieniłem początkowo przekaźnik rozrusznika i było git przez krótki okres czasu. Później problem wrócił. Zakładam więc, że czeka mnie naprawa/wymiana rozrusznika.

Problem w tym, że moje poszukiwania rozrusznika do RN19 kończą się na:
1. Zakupie nowego za 3k, co wydaje mi się mocno przesadzoną ceną:
Rozrusznik nowy

Z używkami bywa różnie, więc pytanie czy warto bawić się w regenerowanie rozrusznika? Co należałoby w nim wymienić? Gdzie kupić jakiś zestaw naprawczy?
Zastanawia mnie co w nim siadło, że jak jest ciepły motor to nie kręci a jak nieco ostygnie już jest ok. Zazwyczaj gdy padał mi rozrusznik, to rozrusznik nie kręcił czy to zimny czy ciepły, ale to akurat w przypadku samochodów.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-07-28, 06:15 AM przez plemniczek.)
2021-07-28, 06:14 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
SASZA763 Offline
Świeżak
***

Kraków
R1 RN22

Liczba postów: 171
Dołączył: Sep 2016
Reputacja: 0
#6
RE: RN09 Nie odpala na ciepłym
(2021-07-28, 06:14 AM)plemniczek napisał(a): Odgrzeję kotleta...
Szukam rozrusznika do RN19. Objawy jak w poście wyżej. Na zimnym pali, rozgrzana sprawia wrażenie jakby aku było słabe. Zmieniłem początkowo przekaźnik rozrusznika i było git przez krótki okres czasu. Później problem wrócił. Zakładam więc, że czeka mnie naprawa/wymiana rozrusznika.

Problem w tym, że moje poszukiwania rozrusznika do RN19 kończą się na:
1. Zakupie nowego za 3k, co wydaje mi się mocno przesadzoną ceną:
Rozrusznik nowy

Z używkami bywa różnie, więc pytanie czy warto bawić się w regenerowanie rozrusznika? Co należałoby w nim wymienić? Gdzie kupić jakiś zestaw naprawczy?
Zastanawia mnie co w nim siadło, że jak jest ciepły motor to nie kręci a jak nieco ostygnie już jest ok. Zazwyczaj gdy padał mi rozrusznik, to rozrusznik nie kręcił czy to zimny czy ciepły, ale to akurat w przypadku samochodów.

Podobnie miałem w rn22.Na ciepłym cierzko odpala£ az zegary przygasały.U mnie do wymiany w rozruszniku były szczotkotrzymacz i simering i teraz jest ok.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-07-28, 07:52 AM przez SASZA763.)
2021-07-28, 07:39 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->