Mokry ExUp i przelot na łączeniu z kolektorem...
Autor Wiadomość
n8n Offline
Młody
**




Liczba postów: 15
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 0
#1
Mokry ExUp i przelot na łączeniu z kolektorem...
Cześć Panie i Panowie,

Mam znowu problem z moją zardzewiałą strzałą, wymieniłem linki od ExUpa ostatnio i podczas odkręcania osłonek metalowych zauważyłem, że śruby są w stanie agonalnym, oczywiście 4 łebki uwaliłem, ale już się z tym uporałem (rozwiercanie), natomiast reszta śrub jest w podobnym stanie i gdy już myślałem, że z RN09 już jest ok, to okazało się, że strasznie dymi z okolicy ExUpa, a z łączenia z kolektorem dość mocno "wieje", pytania:
1. Czy to może być kwestia uszczelek?
2. Czy bawić się w naprawę?
3. Czy wymienić na nowy/używkę?
4. Czy to może być bardziej kwestia wydechu?
5. Czy zapocenie i kapanie oleju z ExUpa to sprawa normalna? Red_icon_cheesygrin

Pozdrawiam słonecznie!
2020-04-14, 05:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#2
RE: Mokry ExUp i przelot na łączeniu z kolektorem...
Podejrzewam że podczas wymiany oleju coś tam naleciało .. bo jeśli tak oliwą wali z silnika to piec umarł Red_icon_sad .. tzn. uszczelniacze zaworowe najpewniej ...
2020-04-14, 06:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
n8n Offline
Młody
**




Liczba postów: 15
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 0
#3
RE: Mokry ExUp i przelot na łączeniu z kolektorem...
Dzięki za odpowiedź, kurde wczoraj zalałem go olejem, bo trochę sucho miał, chociaż nigdzie nie nakapane było, no i zauważyłem, że po odpaleniu cieknie i dmucha właśnie z łączenia kolektora i exupa, jakby nieszczelność jest jakaś no i słychać jakby surowe klikanie od czasu do czasu, a silnik chodzi niezbyt równo, myślę czy to nie coś z panewkami albo tłokami (ma 70kkm najechane) :/
Jakby ktoś miał jeszcze jakieś info to prośba o pomoc Red_icon_smile
2020-04-15, 08:52 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
zwir0 Offline
Użytkownik
***

Kraków
RN12 '04

Liczba postów: 148
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 0
#4
RE: Mokry ExUp i przelot na łączeniu z kolektorem...
która to R1?

generalnie sprawdź czy nie "dmucha" siwą chmurą do airboxa i czy ewentualnie w samym airbox`ie nie ma oleju
2020-04-17, 01:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
n8n Offline
Młody
**




Liczba postów: 15
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 0
#5
RE: Mokry ExUp i przelot na łączeniu z kolektorem...
(2020-04-17, 01:29 PM)zwir0 napisał(a): która to R1?

generalnie sprawdź czy nie "dmucha" siwą chmurą do airboxa i czy ewentualnie w samym airbox`ie nie ma oleju

Nie, ale spod miski olejowej (chyba, znajduje się tuż nad exupem dmucha dym, jakby jakieś skropliny się spalały), mam też problem z ikonką Check Engine, świeci na pomarańczowo, chociaż motocykl jedzie dobrze, nie faluje, miałem jeden problem po 15-20 minutach jazdy, że zaczęły mi migać wszystkie lampki włącznie z kierunkami (awaryjne), ale to raczej wada kostki... orientujecie się jak mogę sprawdzić kody błędów z poziomu wyświetlacza? Istnieje taka opcja czy muszę kupić jakieś OBD do motocykla?

Pozdrawiam i dzięki!
2020-05-11, 12:44 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->