awaria panewek - stukanie w silniku po przekroczeniu 5tys obrotów
Autor Wiadomość
bartek!!! Offline
Młody
**

zabrze


Liczba postów: 33
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
#1
awaria panewek - stukanie w silniku po przekroczeniu 5tys obrotów
Cześć koledzy
Problem jak w temacie. Motocykl odpala, jeździ, ma moc, ciśnienie oleju w normie jednak po przekroczeniu 5 tys obrotów pojawia się dziwne stukanie ( na każdym biegu ). Coś tam podpytałem i dowiedziałem się ze to najprawdopodobniej z dołu silnika. Zaciągnąłem rękawy, wziąłem klucze w ręce i takie coś znalazłem! foto 

Na pierwszym cylindrze panewka zepsuta - z szerokości brakuje jej z 2 mm, reszta panewek  korbowych i głównych wygląda dobrze . Wał na pierwszym cylindrze ma takie wżerki - czuć je lekko pod paznokciem - foto. Na 3 zdjęciu jest panewka bokiem z innego cylindra - jak się przyjrzycie to zobaczycie ze ona jest trochę przekręcona w stosunku do korby czy tak może być- bo tak przekręcone panewki są na 2, 3 i 4 cylindrze - główne normalnie siedzą tzn licują się z krawędziami.
I teraz mam pytanie:
1. Czy z takimi wżerkami na wale trzeba coś robić czy można od razu założyć nowe panewki ?
2. Czy wymieniać tylko panewkę na 1 cylindrze  czy na wszystkich cylindrach czy w ogóle wszystkie?\
3. Jaki klej polecacie do śrubek i do połączenia silnika?


Załączone pliki Obrazki
           
2020-05-08, 12:43 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Wiadomości w tym wątku
awaria panewek - stukanie w silniku po przekroczeniu 5tys obrotów - bartek!!! - 2020-05-08, 12:43 AM

Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->