R1 Pechowe rozpoczęcie sezonu brak prądu.Pomocy:)
Autor Wiadomość
filutki1990 Offline
Młody
**




Liczba postów: 11
Dołączył: Jul 2019
Reputacja: 0
#1
R1 Pechowe rozpoczęcie sezonu brak prądu.Pomocy:)
Pogoda już powoli wiosenna więc przyszedł czas na 1 odpalenie....

1.Po włożeniu akumulatora pali się "N"(luz) bez przekręcania stacyjki(akumulator już podmieniałem na inny)
2.Po przekręceniu kluczyka nic się nie zmienia,nic nie słychać,licznik się nie zapala,dalej świeci "N"
3.Na przekażniku rozrusznika na 2 dolnych pinach jest napiecie,na górnych 2 nie ma nic,przekaznika wogule nie słychać,ani pompy.
4.Brak napięcia na bezpiecznikach i brak napiecia na głównej kości do czaszy



Może już ktoś miał taki przypadek,mam już zamówiony przekaznik rozrusznika mam nadzieję że na tym się skończy.

Z góry dzięki za pomoc

Pozdr
2020-03-12, 08:55 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#2
RE: R1 Pechowe rozpoczęcie sezonu brak prądu.Pomocy:)
który masz model R1 od tego cza zacząć, żeby poszukać w manulu....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2020-03-13, 09:25 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#3
RE: R1 Pechowe rozpoczęcie sezonu brak prądu.Pomocy:)
po zdjęciu strzelam że RN01 albo 04...patrzyłem wątek powitalny i raczej rocznik 2000 czyli raczej drugi model

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-03-13, 10:54 PM przez Kafel.)
2020-03-13, 10:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
filutki1990 Offline
Młody
**




Liczba postów: 11
Dołączył: Jul 2019
Reputacja: 0
#4
RE: R1 Pechowe rozpoczęcie sezonu brak prądu.Pomocy:)
RN01 2000 rok nikt nie ma pomysłu z osób z którymi rozmawiałem co się mogło stać i w czym leży problem
2020-03-14, 10:35 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
yamalubisz Offline
Użytkownik
***


rn12

Liczba postów: 105
Dołączył: Sep 2018
Reputacja: 0
#5
RE: R1 Pechowe rozpoczęcie sezonu brak prądu.Pomocy:)
brak napięcia a kontrolka luzu sie świeci?
2020-03-14, 02:26 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kryhu Offline
Użytkownik
***

wlkp
rn 19

Liczba postów: 247
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 0
#6
RE: R1 Pechowe rozpoczęcie sezonu brak prądu.Pomocy:)
sprawdz bezpieczniki
jak wszystkie beda dobre to masz gdzies spiecie, problem nie lezy w bateri
2020-03-14, 07:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#7
RE: R1 Pechowe rozpoczęcie sezonu brak prądu.Pomocy:)
i jak poradziłeś sobie z tym przypadkiem ??
jak dasz bieg N gaśnie ??
kontrolka N jest sterowana minusem, czyli +12 jest cały czas, ale ono pojawia się tam jak przekręcisz stacyjkę,
plus na niego idzie przez bezpiecznik 20A Signaling system fuse, możesz sprawdzić czy pojawia się tam 12V po przekręceniu stacyjki czy jest wcześniej, wyjmij ten bezpiecznik, i sprawdź na obu złączach bezpiecznika czy i jakie jest napięcie, to da odpowiedź czy nie ma przebicia przez któryś element, z tego bezpiecznika jest sporo urządzeń zasilanych, jak będzie napięcie w gnieździe od strony " wyjścia" bezpiecznika, to trzeba będzie dalej szukać po kablach co ma przebicie....

p.s
działa klakson, światło stop z przedniej klamki, lub tylnej stopki, migacze ??

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-03-16, 02:28 PM przez simon68.)
2020-03-16, 02:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
filutki1990 Offline
Młody
**




Liczba postów: 11
Dołączył: Jul 2019
Reputacja: 0
#8
RE: R1 Pechowe rozpoczęcie sezonu brak prądu.Pomocy:)
Nie poradziłem sobie - spędziłem już kilkanaście godzin na szukaniu przyczyny

N zgasło możliwe że gdzieś dotykało "minusa" na łączeniu z czujnikiem(przewod ma łączenie w połowie nie był izolowany)Paliło się bez przekręconego kluczyka od razu po włożeniu acu.

Napięcie bez względu czy kluczyk jest przekręcony czy nie,nie pojawia się na bezpiecznikach i stacyjce.
Nie działają swiatła,migacze czy klakson.Nie działa po prostu nic
Jedyne napięcie +12v wychodzi z przekaznika rozrusznika z kostki na 2 przewodach.
1 idzie do licznika i dochodzi do kostki licznika
2 idzie do czujnika oleju od spodu
zostaje czarny raczej masa i brązowy chyba sygnałowy
Całą instalację mam już na wierzchu i sprawdzoną,kostki styki wyczyszczone,akumulator i przekaznik rozrusznika podmieniałem na nowy.(brak efektu nadal brak oznak życia)

Odłączyłem przekaznik rozrusznika i wpiełem się + prosto z acu do wiązki na łączeniu czerwonych przewodów w okolicy siedziska.Wszystko zaczeło działać od licznika,świateł,stacyjki,klaksonu,itd.
Klema rozrusznika dotknieta do + w acu i odpala normalnie,silnik pracuje,wszystko działa,czujniki,itd
Gaszenie z manetki również działa poprawnie.

Powoli tracę nadzieje na znalezienie przyczyny,ale robienie obejść i kiedyś sprzedanie następnemu nabywcy nie było by wporządku
Model: Yamaha R1 RN01 rok 2000
2020-03-24, 03:01 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#9
RE: R1 Pechowe rozpoczęcie sezonu brak prądu.Pomocy:)
skąd jesteś ??
wyślij na pw telefon, ogarniemy temat....
Red_icon_banana Red_icon_banana Red_icon_banana Red_icon_banana Red_icon_banana Red_icon_banana Red_icon_banana Red_icon_banana Red_icon_banana Red_icon_banana
(2020-03-24, 03:01 PM)filutki1990 napisał(a): Nie poradziłem sobie - spędziłem już kilkanaście godzin na szukaniu przyczyny

N zgasło możliwe że gdzieś dotykało "minusa" na łączeniu z czujnikiem(przewod ma łączenie w połowie nie był izolowany)Paliło się bez przekręconego kluczyka od razu po włożeniu acu.

Napięcie bez względu czy kluczyk jest przekręcony czy nie,nie pojawia się na bezpiecznikach i stacyjce.
Nie działają swiatła,migacze czy klakson.Nie działa po prostu nic

Jedyne napięcie +12v wychodzi z przekaznika rozrusznika z kostki na 2 przewodach.
1 idzie do licznika i dochodzi do kostki licznika
2 idzie do czujnika oleju od spodu
zostaje czarny raczej masa i brązowy chyba sygnałowy

Całą instalację mam już na wierzchu i sprawdzoną,kostki styki wyczyszczone,akumulator i przekaznik rozrusznika podmieniałem na nowy.(brak efektu nadal brak oznak życia)

Odłączyłem przekaznik rozrusznika i wpiełem się + prosto z acu do wiązki na łączeniu czerwonych przewodów w okolicy siedziska.Wszystko zaczeło działać od licznika,świateł,stacyjki,klaksonu,itd.
Klema rozrusznika dotknieta do + w acu i odpala normalnie,silnik pracuje,wszystko działa,czujniki,itd
Gaszenie z manetki również działa poprawnie.

Powoli tracę nadzieje na znalezienie przyczyny,ale robienie obejść i kiedyś sprzedanie następnemu nabywcy nie było by wporządku

Model: Yamaha R1 RN01 rok 2000

i jak poskładałeś ... N zaczął poprawnie świecić po zrobieniu trasy ??


p.s
pierońskie dziecka pozamieniały koledze kostki do przekaźników  Red_icon_cheesygrin - ogarnięte....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2020-03-24, 06:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->