Informacje zebrane - od modelu rn32 wzwyż
Autor Wiadomość
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,665
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#21
RE: Informacje zebrane - od modelu rn32 wzwyż
Ok obejrzałem nowy film i porównuje do silnika kawasaki, który ma 80tyś mil.
Pięknie widać, że aby wał nie miał luzu wzdłuż to też dali w jednej części grubsze ścianki.
Yamaha dała ciała w modelu 2015, ale od 2016 wsadzili już te podkładki/dystanse, które mają takie samo działanie jak grubsza ścianka w kawie.
Gość jak sam mówi nie wie, czy to kwesta tylko 2015 roku, bo podejrzewa że nie ma znaczenia który rok modelowy się posiada, bo wał w roczniku 2016-17-18-19 może być w wersji 2015, czyli bez podkładek.
Jedyna opcja to rozebrać i zobaczyć czy jest oznaczenie 2CR, czy jakieś inne.
To jedyny sposób.
Chyba, że coś źle zrozumiałem, bo mistrzem angielskiego nie jestem.

edit: oglądam kolejną część, co Arek podesłałeś. Ciekawe co tam będzie, bo chyba jednak inne spojrzenie z tego co mówi na samym początku.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-01-09, 09:11 PM przez Koczis.)
2020-01-09, 09:03 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#22
RE: Informacje zebrane - od modelu rn32 wzwyż
Podkładki nie robią zbyt dużo .. i nie są rozwiązaniem ani ostatecznym ani na zawsze ...  

ALE >> tak jak pisałem wyżej .. KRYZYS zażegnany pod falą nacisków różnych opcji .. bo tak jest lepiej, bezpieczniej i wygodniej dla większości  Red_icon_smile  ..
Temat ten jest jako taka ciekawostka .. ot tyle ... Red_icon_smile .. Jeździć, sprawdzać, obserwować ..  Red_icon_smile .. kuniec ..

Tutaj ładnie pokazane na częściach z pudełka niemal, że NIC się nie ma prawa stać ... komu się to "zderzyło" to nawet  w drewnianym kościele cegłówką dostanie ..

https://www.facebook.com/SetonTuning/vid...9354956857

Chłopaki pokazują że to się zużywa, zbiera kołem blok silnika, łańcuchem rozrządu zbiera obudowę z drugiej strony .. ale to są przypadki trudne do wyjaśnienia .. wynikające z nie wiadomo czego i dlaczego ..
Kolejne potwierdzenie że sytuacja jest z dziedziny ciekawostek w tym momencie ..
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-01-09, 09:27 PM przez A.S..)
2020-01-09, 09:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,665
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#23
RE: Informacje zebrane - od modelu rn32 wzwyż
Jakoś nie czuję się uspokojony (ale uj, mam moto jeszcze na gwarancji). Widząc ostatni jego film odnoszę (może błędnie) wrażenie, że ktoś z yamahy porozmawiał z nim, aby wycofał się ze swojej "teorii" hehehehehe
Może wystraszeni ludzie masowo udali się do salonów yamahy, aby dostać na piśmie, że ich problem pękania wału nie dotyczy.

Arek po tym filmie co drugi gość pokazuje to już zglupialem. Czyli w pierwszym modelu była grubsza ścianka, która później zmienili na blaszki.
Tyle że w obu przypadkach luz wału jest znikomy i odległość między walkami jest za duża aby się tam spotkały i spowodowały uszkodzenie.
To co jest powodem pękania zatem?
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-01-09, 10:00 PM przez Koczis.)
2020-01-09, 09:42 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
yamaharn2222 Offline
Użytkownik
***

włocławek
rn 22 2012

Liczba postów: 159
Dołączył: Jan 2018
Reputacja: 0
#24
RE: Informacje zebrane - od modelu rn32 wzwyż
No po tym filmie,to wszystkie forumowe opinie dotyczące tej akcji chuj strzelił...???
2020-01-09, 10:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#25
RE: Informacje zebrane - od modelu rn32 wzwyż
Film z FB pokazuje ewidentnie że stary blok ma aluminiowe prowadzenie wału, a nowy blok ma tylko pod frezowanie w bloku i tam wkłada się stalowe blaszki które mają trzymać wał.
widać że aluminiowe prowadzenie wykonane razem z blokiem jest robione bardziej "na ciasno".
na mojego czuja, bigbang wiadomo na koło daje moment liniowo, ale silnik sam w sobie oddaje bardzo nie liniowo moment, to może przekładać się na wibracje, wygięcia wału i skrobie aluminium i trach,
pokapowali się że tak się dzieje, szybki mod pod frezowanie, i pyk stalowe blaszki które można wymieniać inspekcyjnie, ( wiadomo jak maszyna lata na torze to często piec na stole), a drogowi zapierdalacze no cóż jak słabo jeżdżą to może wytrzyma, na pewno dłużej wytrzyma stal niż alu,
a jak jebnie to ...... to na to są wskaźniki na tzw. zwroty z rynku i jak mieszczą się w 5% to nic się nie dzieje.......

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2020-01-09, 10:26 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,665
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#26
RE: Informacje zebrane - od modelu rn32 wzwyż
Szymek udało mi sie zobaczyć film na komórce.

To co zatem może powodować takie pęknięcia?
Wyciera się blok silnika w starszym modelu, a w nowszym blaszka pęka lub też się wyciera?

Szkoda, że nie pokazał czy bez blaszki te dwa wałki się stykają, bo może nadal nie.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2020-01-09, 10:51 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
yamaharn2222 Offline
Użytkownik
***

włocławek
rn 22 2012

Liczba postów: 159
Dołączył: Jan 2018
Reputacja: 0
#27
RE: Informacje zebrane - od modelu rn32 wzwyż
Na filmie widac ze luz jest 2,36 zeby doszło do kontaktu i pekniecia wału to podkładka musi wytrzec sie ok 3mm takie podkładki stosowane sa w motoryzacji od lat w róznych silnikach i zazwyczaj maja twardosc panewek, a na panewki działaja duzo wieksze siły i jakos nie zużywają sie one tak szybko. Rn22 ma takie samo wykorbienie konstrukcja wału bardzo podobna i jakos nie ma z tym problemu..
2020-01-10, 09:49 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#28
RE: Informacje zebrane - od modelu rn32 wzwyż
tu bardziej śmierdzi problem w modelach które nie mają blaszek tylko są frezowane w całości alu....
no chyba że się za jakiś czas okaże że odciążając wał zarobili go bardziej podatnego na bending w porównaniu do 22 i ....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2020-01-10, 10:45 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
yamaharn2222 Offline
Użytkownik
***

włocławek
rn 22 2012

Liczba postów: 159
Dołączył: Jan 2018
Reputacja: 0
#29
RE: Informacje zebrane - od modelu rn32 wzwyż
No właśnie,bo liczy się moc i przewaga nad konkurencja A trwałość pieca jest drugoplanowa A my drogowi użytkownicy na tym tracimy,ale mam nadzieję że ten problem występuje tylko w roczniku 2015, bo miałem w planach wymianę rn22 na nowszy model...
2020-01-10, 11:00 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#30
RE: Informacje zebrane - od modelu rn32 wzwyż
Póki co tak już poza konkursem morał jest jeden :
KAŻDY kto ma od 2015 roku wzwyż ( łącznie z najnowszą - według USAńców) niech raz na jakiś czas zdejmie prawy mały dekiel i sprawdzi czy mu łańcuch rozrządu nie KALECZY już kartera ...
Do tego ja bym na prawdę zwracał uwagę na to co jest w oleju po jego zlaniu .. JAKIEKOLWIEK opiłki alu czy tego typu wióry to znak że coś się dzieje niedobrego ...
Co z tym dalej, kiedy odkryjemy dziwne ślady ? Szczerze to .. nie wiem .. jakie jest wyjście kiedy nie chcemy nikogo wepchnąć na minę ( a przecież dlatego ten temat poruszamy ) ? Co .. nowy wał, nowy case silnika ? Jeśli blaszki się wytrą no to blaszki nowe i tyle ale jeśli blok .. w każdym przypadku koszty niestety..
2020-01-10, 12:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,665
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#31
RE: Informacje zebrane - od modelu rn32 wzwyż
Arek czyli jeśli łańcuch rozrządu będzie darł po bloku silnika to można podejrzewać że blaski się wytarły?
Pytanie tylko że jeśli wal idzie w prawo to chyba łańcuch odsuwa się od bloku silnika i raczej nie będzie darł. Chyba że mówisz o zewnętrznej części od strony mocowania dekielka?
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-01-10, 01:23 PM przez Koczis.)
2020-01-10, 01:20 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#32
RE: Informacje zebrane - od modelu rn32 wzwyż
I znowu będą uszczypliwości .. ale napiszę ..
Z tego co ja tam widzę to sekwencja zdarzeń jest taka :
- na wał działają siły które powodują że ściąga go w prawo w stronę rozrządu .. siły te czy od wibracji czy innych dziwnych wykorbień Red_icon_wink są tak duże że powodują zużycie przylgni ( prowadnic czy jak to nazwać po ludzku ) w bloku i z każdym mikronem proces narasta bo większy luz powoduje większe uderzanie wału w prowadnice aż do tego stopnia że zębatka napędu balansera potrafi wyrzeźbić w bloku z prawej strony ( rozrząd ) ślady na 1 czy 2 mm ..
- po tym jak już siłą pchająca wał w prawo zniszczy co może i wał zaczyna latać prawo-lewo odbijając się i wibrując zaczyna się tłuczenie też w drugą stronę i wał niczym tłuczek latający na boki wybija i wyciera coraz to większe ilości materiału w bloku aż do tego stopnia że odbijając się od prawej do lewej pokonuje opory w lewo i wtedy jest już równia pochyła do awarii ..
- kiedy tak sobie lata incydentalnie odbijając się w lewo w stronę magneta potrafi tak polecieć że łańcuch robi śladu na obudowie o których pisze EDR - a pisze o nich dlatego że to jest najprostszy i bezinwazyjny sposób na zobaczenie czegokolwiek bo reszta jest ukryta .. Jak ściągniemy magneto albo cały prawy dekiel to raczej wyczujemy czy wał lata na boki - -no ale to trzeba już rozbierać i uszczelki nowe itd ..
- Yamaha skapowała że się to psuje i nie ma co nad tym się rozwodzić .. ZMIENILI budowę korpusu i zamiast powierzchni ślizgowej w bloku dali owe blaszki od 2016 roku - które są ponoć tak twarde jak panewki - latają sobie w oliwie i temat teoretycznie zamknięty ..
- Siły skręcające wałem w prawo występują nadal - sama Yamaha nie wie skąd i jak i co .. wiedzą że przypadkiem w RN22 kiedy nie było dodatkowego koła zębatego na wale napędzającego balanser owa tajemnicza siła była znikoma albo się równoważyła np. z masą i pracą magneta więc problemu nie było ..

Co dalej ? A no dobrze by było gdyby ktoś rozebrał piec z blaszkami i stwierdził zużycie lub jego BRAK .. dobrze by było rozebrać piec gdzie to się stało ( zderzenie ) i pomierzyć CO SIĘ poddało, gdzie i ile .. wtedy przynajmniej byłoby wiadomo czy to co mi się wydaje powyżej w pierwszych myślnikach jest słuszne czy np. w ogóle nie istnieje i jest inaczej >>> np. wadliwe są wały ( jakaś partia ) i one wszystko powodują - w sensie ściągania w stronę rozrządu ..

ALE >> jeszcze mnie tak naszło .. sami pomyślcie >> po lewej jest tylko magneto .. A po prawej co jest napędzane z wału i powoduje jego obciążanie
1. CAŁY NAPĘD >> skrzynia, sprzęgło itd .
2. Wałek wyrównoważający
3. CAŁY ROZRZĄD - ogromne siły które sterują zaworami ..
Chyba deko za dużo się okazało Red_icon_smile ...
2020-01-10, 02:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,665
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#33
RE: Informacje zebrane - od modelu rn32 wzwyż
A jak to jest rozwiązane w innych markach?
Chyba sprzęgło, rozrząd też u innych jest z prawej strony silnika.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2020-01-10, 05:04 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
dodziu Offline
Konkretny
****




Liczba postów: 801
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 2
#34
Informacje zebrane - od modelu rn32 wzwyż
Ta edycja wątku wyszła fatalnie przynajmniej tapatalk

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
2020-01-10, 06:26 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#35
RE: Informacje zebrane - od modelu rn32 wzwyż
W innych nie ma wałka wyrównoważającego .. Tzn. w klasycznym R4 .. 
Wałek w RN22 był napędzany z tego koła co sprzęgło .. tutaj dodali koło i to może być gwóźdź do trumny ..
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-01-10, 06:33 PM przez A.S..)
2020-01-10, 06:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tazz Offline
Konkretny
****

Mielec
Gsxr k8

Liczba postów: 637
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 2
#36
RE: Informacje zebrane - od modelu rn32 wzwyż
Hm nie dziwię się Koczisowi że ma obawy i się tym interesuje i teraz pytanie bo kochamy R1
Kupujemy r1 za 50,60,70,80,90,100 tys i motocykl ma się rozlecieć jeszcze pięC i to jest Yamaha to jest że kocham tą markę nigdy  w życiu zawsze każdy weźmie to co jest lepsze i ma pewność że będzie mu służyło. W dzisiejszych czasach mamy  komputery obrabiarki lasery maszyny CNC które robią wszystko co do mikronów różne stopy metali i taka wada no panowie dla mnie to dno kompletne
R1 nowa podoba mi się bardzo i chciałem mieć kiedyś taką ale teraz co czytam to  wolę już hondę niech mi pije nawet na 1000km pół litry oleju ale wiem że dojadę i nie będę wkładał pieniędzy w to co jakiś konstruktor nie potrafi wytestowac takiego pieca  .
Takie jest moje zdanie mozecie inaczej myslec nie żyje sie  się dla marki  żyje się wygodą i wybiera się wygodę 
Zawsze Moza zrobić swapa heh pozdrawiam Tazz
Przez znajomych ERŁANKA
2020-01-10, 08:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
yamaharn2222 Offline
Użytkownik
***

włocławek
rn 22 2012

Liczba postów: 159
Dołączył: Jan 2018
Reputacja: 0
#37
RE: Informacje zebrane - od modelu rn32 wzwyż
No trochę racji masz,bo po co kupować kosze, napinacze itp.wydawac kasę za którą można kupić paliwo...
2020-01-10, 08:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Gr4 Offline
świr
****


>>John Deere<<

Liczba postów: 903
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 1
#38
RE: Informacje zebrane - od modelu rn32 wzwyż
Taz dobrze piszesz ja tez bez powodu nie zmieniłem marki chodź kocham yamahe to kieruje się zdrowym rozsądkiem i kupuje to co jest w miarę mało awaryjne, i uważam ze to najlepsze podejście chodź wiadomo różnie można kupić jeden kupi i zrobi 50tys i nic nie będzie robił drugi kupi i po 5 padnie piec nie ma na to reguły , w dzisiejszych czasach poprostu takie błędy konstrukcyjne  nie powinny występować - zważając na technologie. Co tu dużo mówić na dzień dzisiejszy liczy się moc-osiągi  a nie żywotność sprzętu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-01-10, 08:56 PM przez Gr4.)
2020-01-10, 08:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#39
RE: Informacje zebrane - od modelu rn32 wzwyż
Pany macie racją, ale i też jej nie macie
bo to nie obrabiarki numeryki CNC...
tylko w dobie projektowania takie rzeczy się robi,
ale jak myślicie kto ma model matematyczny silnika BIG BANG w którym zmienimy całkiem konstrukcję ??
po to by zapodać do oprogramowania symulującego zjawiska jakie będą występować w silniku przy xxxxx obrotach ???
takie dane zbiera się latami i setkami zniszczonych silników, potem analizuje, potem robi model matematyczny, i w tedy można zapodać symulację co się stanie, jak zrobię tu ściankę mniejszą o dwie dychy, bo całość będzie lżejsze o 50g,
bo taki dał nam cel idiota program menager....
a w dobie dzisiejszego szaleństwa, to inżynierzy nie mają "czasu" na analizę danych, ba czas i chęci by znaleźli, ale pojebani księgowi nie dadzą im na to kasy.....
no i niestety robi się na OKO, a może nie jebnie.....
tu z jedną rzeczą co do AS-a się nie zgodzę....
i mogę się założyć o krzynke dobrego whiskacza,
to nie wina inżynierów ino pojebanych program menagerów i księgowych, bo im słupki w exelu z kasą muszą się zgadzać!!!!!
i uwierzcie mi w dobie, cieniej chudziej lżej mocniej, i do tego EURO5 czy tam EURO10,
to nie takie chocki klocki za niedługo będą wychodzić.....
będzie to też jeden z powodów by nastawić psychicznie ludzkość na elektryki, bo taki ukryty cel niestety mają w tym wszyscy!!!!!!!!!

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2020-01-10, 09:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,665
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#40
RE: Informacje zebrane - od modelu rn32 wzwyż
Ja tam się na razie nie obawiam, bo znam przynajmniej kilka RN32, które mają sporo km nawinięte i nic.
To, że na torze komuś piec nie wytrzymał i jebło to cz tamto bywa. Tak samo, jak ktoś zapier....la po 300 przez kilka km lub lata ciągle na gumie albo daje w palnik od świateł do świateł.
Przypadków pękania wałów jest ile? 100-200-1000. Tego nikt nie wie, ale gdyby było to powszechne to byśmy pisali o tym duużo wcześniej.
Yamaha sprzedała na całym świecie pewnie kilkadziesiąt tysięcy R1 i gdyby to działo się w każdej to już byśmy o tym wiedzieli 2-3 lata temu.

Nie ma co wrzucać wszystkich sztuk do jednego wora. Taka moja opinia, której się będę trzymał. Wszystko zależy od tego jak się dba i używa motocykla.

Pewnie zaraz ktoś napisze, że to motocykl do zapierdalania po torze i nie mogę się nie zgodzić, bo tam powinien głównie jeździć, a nie latać po mieście 60km/h Red_icon_cheesygrin  Poza promilem motocykli sportowych które wychodzą z fabryki i lata po torze, większość jednak jeździ po drogach publicznych, gdzie te silniki nie dostają tak po dupie jak podczas jednego weekendu wyścigowego. Pomijam mistrzów prostej, czy "gumiarzy".

Gdyby patrzeć na R1 z innych lat, to też można by wysunąć teorię, że silniki padają, ale tak serio. W ilu przypadkach? Jest wiele np. RN09, RN12, RN19, RN22 które mają po 50-80tyś i nadal nawijają kilometry, a u innego przy niby 20tyś piec poleciał. Tu jest moim zdaniem powód i szukanie przyczyny, a nie wada konstrukcji. Owszem zdarzają się błędy, ale to jest spowodowane kasą i tempem o którym napisał Szymek.

W każdej firmie są księgowi i serio, gdyby okazało się że wszystkie RN32 są wadliwe, to Yamaha by się mogła zwinąć z rynku, ale jak tylko o czymś wiedzą to to poprawiają, aby w kolejnym modelu tego nie było. Tu dali blaski już po roku i są do dziś. Nie sądzę aby to zostawiali w nowej RN65 gdyby to nie eliminowało problemu.
Sam AS kiedyś napisał o wodziku, że teraz jest inny, grubszy. W RN12 poprawili magneto, a przecież mogli nic nie robić. Tak więc jak tylko wiedzą to poprawiają swój błąd.

Może jestem naiwny, ale serio uważam, że Yamaha nie odbiega jakaś od innych producentów pod względem awaryjności.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-01-10, 09:44 PM przez Koczis.)
2020-01-10, 09:43 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->