Czy jeździcie na oponach potorowych?
Autor Wiadomość
dziadzio20 Offline
Młody
**

Rzeszów
RN09

Liczba postów: 65
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
#1
Czy jeździcie na oponach potorowych?
Witam, jak w temacie ciekawi mnie jakie macie opinie o oponach potorowych używanych na drogach publicznych jakie są według was plusy i minusy do opony sportowej przeznaczonej na zwykłe drogi.
2019-12-07, 09:54 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kris_rn22 Offline
Młody
**




Liczba postów: 71
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
#2
RE: Czy jeździcie na oponach potorowych?
ja dużo kupowałem używek i nic się z tym nie dzieje aby była w dobrych warunkach przechowywana oraz nie za stara opona swoje właściwości zachowuje do 5 lat. Pytasz o plusy i minusy na drogach to są takie same jak z opona nowa musisz ja dobrze rozgrzać i na deszczu tragedia tyle wiem z mojego doświadczenia ja raczej jeździłem po torze na używkach
2019-12-08, 06:41 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#3
RE: Czy jeździcie na oponach potorowych?
U mnie z okolicy jeden założył potorówkę na tył do RN19 i niestety na ślimaku widocznie już ostygła i nie trzymała i zaliczył ślizg i skończyło się najgorzej jak mogło czyli śmiercią. Taką wersję usłyszałem. Więc moim zdaniem jak jest opona na tor to niech tam zostanie. Z plusów to napewno lepiej trzyma ale właśnie trzeba mieć w głowie to że cały czas musisz jej dawać w pizdę żeby miała optymalną temperaturę. Po mojemu lepiej zajebistą sportową załóżyć i niekoniecznie jej możliwości i tak wykorzystasz

2019-12-08, 12:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
niebieski708 Offline
Użytkownik
***

Płock
R1 rn12

Liczba postów: 403
Dołączył: Nov 2017
Reputacja: 0
#4
RE: Czy jeździcie na oponach potorowych?
Nie wiem czy koledze chodzi o opony do jazdy cywilnej które jeździły po torze i potem są sprzedawane czy opony do sportu i po kilku jazdach sprzedawane... jak te pierwsze to jak nie są stare i mocno zużyte to na drogę są ok. Jeśli te drugie to nie nadają się na drogę i nowe i używane. Co jest do sportu powinno zostać na torze. Nie ma uniwersalnych środków...
2019-12-08, 01:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kris_rn22 Offline
Młody
**




Liczba postów: 71
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
#5
RE: Czy jeździcie na oponach potorowych?
Zgodzę się z wami tak jak pisałem musi być dogrzana żeby trzymała dlatego tez stosuje się koce grzewcze ale potem musisz dawać w palnik bo straci temperaturę i może puścić
2019-12-08, 02:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
dziadzio20 Offline
Młody
**

Rzeszów
RN09

Liczba postów: 65
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
#6
RE: Czy jeździcie na oponach potorowych?
Tak chodzi mi o opony której jeździły po torze a potem sprzedają jako używane np: metzeler racetec k3
2019-12-09, 11:05 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#7
RE: Czy jeździcie na oponach potorowych?
k3 jak ino bieżnika ma dość, bier się nie zastanawiaj jak cena ok

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2019-12-09, 11:47 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#8
RE: Czy jeździcie na oponach potorowych?
Temat jest bardzo szeroki i nie da się go zamknąć w zdaniu "warto - nie warto" ...
Opony torowe z homologacją to opony które trzymają przy 60-80 stopniach ale dają sobie radę też przy 100 stopniach ..
Opona drogowa to opona miękka przy 30-40 stopniach ale "płynąca" przy 80-100 ..
Więc wynika to ze specyfikacji opony a nie z tego czy jest potorowa czy przedtorowa Red_icon_wink ..
Do tego ja nie mam problemu z szybką jazdą po torze a NIGDY ale to NIGDY nie wykorzystam więcej niż 60% tego co umiem na drodze choćbym miał nie wiem jakie opony .. To czysta głupota bo oprócz złej jakości asfaltu często jest woda czy olej .. są sytuacje w której nic nie pomoże i czy to będzie potorowa D213 czy nowa Supercorsa SP to i ta i ta puści i trumna !!!
100-150 zł i cały dzień na Kiślu czy innym Radomiu i można się wyszaleć i bardzo dużo nauczyć - do tego nie jest DROGA !!
Opony potorowe są SPOKO OPCJĄ >> boki słabe ale środek NOWY .. opona miękka bo po jednym dniu a nie 3 latach na drodze w słońcu i mrozie w blaszaku przez zimę ... ale TRZEBA brać pod uwagę że to jest DROGA i tak należy na tej opnie latać .. bardzo ryzykownie jest ją zamykać na drodze ale dlatego że ma specyfikacje jaką ma i dlatego że droga do tego nie służy Red_icon_smile ..
2019-12-09, 02:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->