Blad 46 "Error pokazateey voltage on the ignition module"
Autor Wiadomość
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#21
RE: Blad 46 "Error pokazateey voltage on the ignition module"
A znamy historie tu z forum gdzie ( bodajże Holandia ) Yamaha przyjęła zgłoszenie, podjechał bus z ASO ( były i są tu na forum gdzieś zdjęcia ) >> ZABRALI MOTOCYKL i NAPRAWILI !!!! Bo to jest EWIDENTNA znana OD LAT WADA FABRYCZNA !! To nie jest twoja wina tylko FABRYKI !! Sprzedali wadliwy, źle wykonany i zaprojektowany produkt którego awaria skutkuje ZNISZCZENIEM silnika ( panewek, łożysk ślizgowych ) czasem zębów skrzyni biegów, rotorów pompy oleju .... Dasz się zbyć to spoko, ale wiedz że to YAMAHA zrobiła cie w CHUJA ( nie pierwszy raz i nie ostatni ) i łaski nikomu nie robią że odpowiedzą za to co spierdolili ..
BMW jakie jest takie jest >> ale akcje serwisowe idą jak puszki z paprykarzem na taśmie produkcyjnej i nikt nie ucieka od odpowiedzialności :/ ...
2019-09-08, 12:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#22
RE: Blad 46 "Error pokazateey voltage on the ignition module"
Przecież Yamaha również nie ucieka od odpowiedzialności, to pazerni sprzedawcy chcą zarobić na nie wiedzy posiadaczy wadliwych kół magnesowych. Red_icon_wink
Ja zgłosiłem i dostałem nawet propozycję, że wszystkie elementy które zostały uszkodzone przez wadliwe koło, wyślą mi w specjalnej cenie, mam tylko wysłać listę części, więc zachowali się w porządku Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2019-09-09, 12:48 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Demo01 Offline
Młody
**




Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2019
Reputacja: 0
#23
RE: Blad 46 "Error pokazateey voltage on the ignition module"
A do rn22 są jakieś akcje servisowe?
2019-09-10, 07:56 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#24
RE: Blad 46 "Error pokazateey voltage on the ignition module"
były w rocznikach 2009, na napinacz i wiązkę elektryczną w lampach Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2019-09-10, 05:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#25
RE: Blad 46 "Error pokazateey voltage on the ignition module"
jaki haczyk? fote daj.... a wykreciłeś śrubkę na środku miski??

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2019-09-10, 09:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Malina6 Offline
Młody
**




Liczba postów: 27
Dołączył: May 2017
Reputacja: 0
#26
RE: Blad 46 "Error pokazateey voltage on the ignition module"
Witam. Miska zdjęta, były w miesce dwa mikro kawałki megnesu. Wyczyścilem wszytsko wygląda jak nowe. Z tym kołem robią problemy w chuj bo niby kosztuje 650f nowe i cały czas się podpieraja że motor ma 11lat i że maxymalnie mogę dostać 15/20% zniżki. Nie wiem co robić bo myslalem żeby sprzedać motor w tym roku. Podjadę do innego miasta w weekend i zapytam w innym punkcie o to koło.
2019-09-11, 10:06 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#27
RE: Blad 46 "Error pokazateey voltage on the ignition module"
Wiek nie ma tu nic do rzeczy .. bardziej przebieg .. ALE .. dwie sprawy :
1. Koło które masz jest częścią z wadą fabryczną .. Dowodem na to jest nie tyle zniżka co BRAK dostępności tej części ! Kupić można jedynie POPRAWIONE koło ... z blachami zabezpieczającymi magnesy .. INNEGO NIE MA !
2. Ty go sobie tam nie założyłeś tylko fabryka, co to ma wspólnego z wiekiem ? Motocykl mógł stać 10 lat w skrzyni .. teraz wyjmujesz i masz WADLIWĄ część .. którą należy wymienić i co .. masz jeździć i czekać aż silnik jebnie tak ?
3. Ja bym od razu zwrócił się do Yamaha Europa .. tam opisał całość sprawy, podał VIN motocykla, napisał to co wyżej + pełne dane dealera który cię ZBYŁ z niczym już dwa razy + dopisał że przez forum internetowe i portal społecznościowy jesteś w stałym kontakcie z ludźmi z innych krajów i WIESZ że Yamaha poprzez swoje ASO udziela 50% zniżki na zakup poprawionej i wolnej od wad fabrycznych części .. to UK czy tam inne Irlandie są z tego wyłączone ?? Do tego >> silnik padł .. już mniejsza o koszty naprawy chociaż są SPORE ( mimo że w innych przypadkach pozostałe części do wymiany też są wspomagane zniżką !! ) ty tylko chcesz kupić to koło idąc im na rękę ... nic więcej .. a jesteś traktowany jak złodziej MIMO ŻE JEDYNA strona która tutaj winna jest poważnego USZKODZENIA MOTOCYKLA to JEGO PRODUCENT !!!
Pisz śmiało pismo i nie dawaj się dymać Red_icon_smile !!! Mi to samo próbowali wmówić z napinaczem do RN22 bo minęło 5 lat i 3 miesiące .. a gwarancja wymiany była na 5 lat .. Za dramo nie dostałem ale za 480 zł z 1070 zł jakie wtedy za to wołali .. I też było przez Yamaha Europa i też maile szły ostre :/ ...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-09-11, 10:31 AM przez A.S..)
2019-09-11, 10:27 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Malina6 Offline
Młody
**




Liczba postów: 27
Dołączył: May 2017
Reputacja: 0
#28
RE: Blad 46 "Error pokazateey voltage on the ignition module"
Dziękuję za podpowiedź. Wysteruje maila na dniach.
2019-09-11, 11:18 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#29
RE: Blad 46 "Error pokazateey voltage on the ignition module"
Mam nadzieję, że temat załatwisz Red_icon_wink Jeśli byś potrzebował pilnie, to mam koło magnesowe,po przebiegu 14 tyś, jednak to nie poprawione, zmieniałem u siebie i stare mi zostało. Ale to tylko jak pilnie będziesz potrzebował bo wiadomo , że też kiedyś może strzelić , a kiedy to nikt tego nie wie Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2019-09-11, 01:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Malina6 Offline
Młody
**




Liczba postów: 27
Dołączył: May 2017
Reputacja: 0
#30
RE: Blad 46 "Error pokazateey voltage on the ignition module"
(2019-09-11, 01:19 PM)żaba napisał(a): Mam nadzieję, że temat załatwisz Red_icon_wink Jeśli byś potrzebował pilnie, to mam koło magnesowe,po przebiegu   14 tyś, jednak to nie poprawione, zmieniałem u siebie i stare mi zostało. Ale to tylko jak pilnie będziesz potrzebował bo wiadomo , że też kiedyś może strzelić , a kiedy to nikt tego nie wie Red_icon_wink

Witam ponownie. Trochę mnie nie było bo troszkę było na głowie a moto czekało na magneto. Koło magnesowe dostałem z Polski od chłopaka co je regeneruje i muszę przyznać ze wyglada bardzo solidnie i widać gołym okiem ze jest lepiej wykonane niż te oryginalne (case metalowy w środku napewno mocnej trzyma niż ten plastik) motor złożyłem do kupy przy okazji kolega rozcial mi kata i wyjął to zbędne rzeczy.  Ogień wali fajnie tylko ze teraz pojawił się problem i znów nie wiem gdzie szukać przyczyny. Mianowicie cały czas nabiera temperatury mimo ze wiatrak się zaczyna kręcić i przy bodajże 117 stopniach swici kontrolka czerwona od temperatury a on jeszcze dalej nabiera temperatury aż do 125... Zgasilem zapalilem I tak się powtarza za każdym razem. Co zrobiłem zle?
2019-10-10, 07:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#31
RE: Blad 46 "Error pokazateey voltage on the ignition module"
Aż mnie ciekawi co źle złożyłeś .... i ciekawe czy głowica z uszczelką po takim nagrzewaniu nie powiedziała już papa Red_icon_sad ... OBY NIE :/  ....
Sprawdzałeś ciśnienie oleju ? Rozbierałeś sprzęgło ( kosz ) ? Łańcuszek napędza pompę wody i oleju ? Może obieg wody źle poskładany ? Jest tylko ten mały i nie puszcza na chłodnicę ... Chłodnica parzy jak moto ma 100 stopni ? Węże przy chłodnicy robią się twarde ?
Ile taka regeneracja magneta ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-10-10, 08:31 PM przez A.S..)
2019-10-10, 08:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Malina6 Offline
Młody
**




Liczba postów: 27
Dołączył: May 2017
Reputacja: 0
#32
RE: Blad 46 "Error pokazateey voltage on the ignition module"
(2019-10-10, 08:30 PM)A.S. napisał(a): Aż mnie ciekawi co źle złożyłeś .... i ciekawe czy głowica z uszczelką po takim nagrzewaniu nie powiedziała już papa Red_icon_sad ... OBY NIE :/  ....
Sprawdzałeś ciśnienie oleju ? Rozbierałeś sprzęgło ( kosz ) ? Łańcuszek napędza pompę wody i oleju ? Może obieg wody źle poskładany ? Jest tylko ten mały i nie puszcza na chłodnicę ... Chłodnica parzy jak moto ma 100 stopni ? Węże przy chłodnicy robią się twarde ?
Ile taka regeneracja magneta ?
 Sprzęgła nie rozbieralem. Zdjalem tylko miskę olejowa I wyciszcilem ja I jeszcze ten ssak od pompy oleju. Dziwne jest to ze wiatrak zaczyna chodzić a temperatura dalej w górę. Nie wydaje mi się zeby uszczelka ucierpiała bo ta temperatura była tylko przez chwilę i momentalnie wyłączyłem. Za regeneracje zapłaciłem 750zl I wygląda naprawdę solidnie. Jak złożyłem wszytsko zapomniałem o jednej śrubce(ta co jest z boku i trzyma jakiś czarny wąż czy przepływomierz od strony chłodnicy ) i po odpaleniu wypchnelo go i wylecial olej po czym włożyłem go z powrotem i przykrecilem.
2019-10-10, 10:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#33
RE: Blad 46 "Error pokazateey voltage on the ignition module"
125 stopni było na czujniku ... po zgaszeniu temperatura urosła pewnie do jakichś 190 stopni albo i lepiej ( bez chłodzenia ) no ale mniejsza to zbadasz jak już znajdziesz usterkę ..
Póki co odpal, zagrzej chwilę ( tak do max 80 stopni na czujce ) i zobacz czy masz ciśnienie w układzie >> czyli węże grube przy chłodnicy robią się gorące i twarde ...
Wypchnęło ( tak się domyślam ) magistralę wodną która przechodzi przez pompę w misce, teraz zależy jak daleko wypchnęło i ile się płynu wydostało do miski i jak to jest teraz szczelne :/ .. Otwórz korek w chłodnicy - zobacz czy jest czysty płyn czy co innego .. w oczku poziomu oliwy jest czysty olej ?? Jak wszystko jest OK . to odpal i sprawdź jak się duży obieg zachowuje .. mogło termostat zaciąć na zamkniętym "małym obiegu" i ot cała awaria Red_icon_wink ..
2019-10-11, 08:17 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Malina6 Offline
Młody
**




Liczba postów: 27
Dołączył: May 2017
Reputacja: 0
#34
RE: Blad 46 "Error pokazateey voltage on the ignition module"
(2019-10-11, 08:17 AM)A.S. napisał(a): 125 stopni było na czujniku ... po zgaszeniu temperatura urosła pewnie do jakichś 190 stopni albo i lepiej ( bez chłodzenia ) no ale mniejsza to zbadasz jak już znajdziesz usterkę ..
Póki co odpal, zagrzej chwilę ( tak do max 80 stopni na czujce ) i zobacz czy masz ciśnienie w układzie >> czyli węże grube przy chłodnicy robią się gorące i twarde ...
Wypchnęło ( tak się domyślam ) magistralę wodną która przechodzi przez pompę w misce, teraz zależy jak daleko wypchnęło i ile się płynu wydostało do miski i jak to jest teraz szczelne :/ .. Otwórz korek w chłodnicy - zobacz czy jest czysty płyn czy co innego .. w oczku poziomu oliwy jest czysty olej ?? Jak wszystko jest OK . to odpal i sprawdź jak się duży obieg zachowuje .. mogło termostat zaciąć na zamkniętym "małym obiegu" i ot cała awaria Red_icon_wink ..

W oczku mam widać ze pływa płyn chodzący. Rozumiem że muszę spuścic cały olej. Co dalej?
2019-10-11, 01:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#35
RE: Blad 46 "Error pokazateey voltage on the ignition module"
Olej, płyn .... Misa w dół i od nowa .. mycie, czyszczenie do sterylności ... zostaw motocykl ze zdjętą miską na noc czy dzień cały niech skapie wszystko co ma skapać.... Ja bym odkręcił pompę i wyczyścił, przed włożeniem musisz zalać oliwą tą rurkę U i rotory - bo inaczej nie zassa oliwy kiedy rotory są wymyte do sucha, a nie mając czujnika ciśnienia moto będzie chodzić bez oleju i się zatrze !!
Można wyjąć świece i kręcić rozrusznikiem patrząc w oczko czy zasysa oliwę .. albo czujnik ciśnienia założyć ..
Ogólnie to jak widać, nie jest to wszystko takie choop .. W chłodnicy pewnie też jest masło Red_icon_sad ...
Trudno mi tak doradzać czy opisywać bo nie wiem co jest źle i co się stało więcej .. no ale deko roboty tak czy inaczej jest + nowy olej i płyn ...
2019-10-11, 06:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#36
RE: Blad 46 "Error pokazateey voltage on the ignition module"
Do tego wyjęcie pompy bez zdejmowania kosza jest dość upierdliwe przez łańcuszek napędu pompy .... ALE DA SIĘ !!!
Kilak razy to robiłem bez demontażu połowy silnika i wyszło ...
Pompa po myciu i przeglądzie z wymianą uszczelniacza wody i (chyba też wtedy ) wymiany rotorów - bez koła

[Obrazek: ad595dc612b36e89.jpg]

I potem składanie na silniku w motocyklu :

[Obrazek: 88aab93f4a1b6a6b.jpg]
2019-10-11, 06:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Zygi Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 461
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
#37
RE: Blad 46 "Error pokazateey voltage on the ignition module"
Właśnie miałem pytać o to czy trzeba ściągać kosz sprzęgłowy, bo sam do tego się zabieram i widziałem na jednym filmiku na YT jak gość pokazuje jak ten łańcuch za koszem, który napędza pompę ma luz.
2019-10-11, 07:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Malina6 Offline
Młody
**




Liczba postów: 27
Dołączył: May 2017
Reputacja: 0
#38
RE: Blad 46 "Error pokazateey voltage on the ignition module"
(2019-10-11, 07:20 PM)Zygi napisał(a): Właśnie miałem pytać o to czy trzeba ściągać kosz sprzęgłowy, bo sam do tego się zabieram i widziałem na jednym filmiku na YT jak gość pokazuje jak ten łańcuch za koszem, który napędza pompę ma luz.

Podeślesz ten filmik?
2019-10-11, 07:55 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Zygi Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 461
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
#39
RE: Blad 46 "Error pokazateey voltage on the ignition module"
2019-10-11, 08:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Demo01 Offline
Młody
**




Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2019
Reputacja: 0
#40
RE: Blad 46 "Error pokazateey voltage on the ignition module"
A ja nadal nie uporałem się z moim problemem, wczoraj pod sklepem znowu to samo, próba odpalenia zdycha bateria wyłączam zapłon a on sam kręci... I czuję że coś śmierdzi... przypaliło baterie a mianowicie minus od aku bardzo rozgrzany i ciągle jakieś zwarcie się działo musiałem wyjąć aku i naładować bo padł na amen, zaraz po pełnym naładowaniu pokazuje 14.00 a na zimnym odpaleniu spada do 10.80 na rozgrzanym i obrotach trzyma się od 13.80 do 14.20 i jak wiatraki się włączą 12.70 i z wiatrakami jak odpalam to do 10.20 ale skubany odpali jak gasze i odpalam tyle że raz lepiej raz gorzej, no to ja rozbieram i oględziny robię, doradził by mi ktoś co jeszcze mogę sprawdzić? Straszne to dziwne że on sam kręci jak następuje to zwarcie, a moja bateria to już na śmieci co? Dopiero co kupiłem xd te Li ion lepsze?
2019-10-15, 12:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->