odpala i gasnie
Autor Wiadomość
yamaha r1 Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 2
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 0
#1
odpala i gasnie
Witam Wszystkich. Wiem że podobny wątek był już kiedyś poruszany ale moja ma troszkę inne objawy. Motocykl mam 9 lat RN 19 z 2007 roku. Nigdy nie było z nim problemu aż do teraz. Wymieniłem nowe świece, filtr też nowy KN. Przejechane ma 15 tyś km. Problem zaczą się już pod koniec zeszłego sezonu ale odpuściłem temat z nadzieją że ogarnę to w tym. Odpala i gaśnie. Czasem zapali normalnie od strzała, pojadę gdzieś zgaszę moto i już nie pali. Nie ma znaczenia czy zimny czy ciepły. Jak nie chce palić to odpalam z lekkim gazem przytrzymam ja na obrotach wbijam bieg i jadę. Nigdy podczas jazdy nie zgasła nie było szarpania czy coś podobnego. Przewody paliwowe nie są zagięte, bak czysty, filterek paliwa czysty, sam już nie wiem co jest. Chciałem dostać się do silniczka krokowego wyczyścić ale znajomy mówi że to nie jest tak jak w samochodzie jego się nie czyści. Czy wina może leżeć po stronie akumulatora jest od nowości czyli ma 9 lat ale napięcie ma 12,9-13V. Czy możliwe jest że podczas rozruchu napięcie gubi. Dodam że jak nie chce zapalić pokręci trochę i zaraz siada. Z góry dziękuję za pomoc
2019-08-11, 07:10 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#2
RE: odpala i gasnie
Gratuluję aku-egzemplarza, pewnie YUASA Red_icon_smoke
Podjedź do pierwszego, lepszego serwisu/sklepu akumulatorowego, dadzą mu obciążenie i okaże się, że 9 lat, no to już warto pomyśleć o emeryturze
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2019-08-11, 09:01 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
paciorek Offline
Młody
**




Liczba postów: 69
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 0
#3
RE: odpala i gasnie
Tak jak napisał kolega wyżej, jedz zobacz synu ten akumulator Red_icon_cheesygrin
2019-08-11, 12:02 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
yamaha r1 Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 2
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 0
#4
RE: odpala i gasnie
Tak to YUASA YTZ 10S. Pytanie kupić taki sam z tymi samymi parametrami czy mocniejszy. Warto zainwestować w oryginał czy tańsze zamienniki też dają radę?
2019-08-11, 12:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#5
RE: odpala i gasnie
Nie kombinuj, kto tanio kupuje, ten dwa razy kupuje, zresztą sam widzisz po swoim.
W instrukcji masz pewnie wskazanie na YUASA YTZ 10S
Zwróć też uwagę na prąd rozruchu innych aku, które chodzą Ci po głowie Red_icon_cool
Większy (12S) może być za wysoki - chciałem taki do RN22 wcisnąć i o ile dobrze pamietam brakowało mi 7 mm.
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2019-08-11, 12:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
tomekwwl Offline
Użytkownik
***

WOŁOMIN
RN 22

Liczba postów: 234
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
#6
RE: odpala i gasnie
Kupuj yase tylko tą zalaną fabrycznie bo jest Japońska a te do zalania są produkowane w Wali Red_icon_wink
2019-08-11, 01:33 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Gr4 Offline
świr
****


>>John Deere<<

Liczba postów: 903
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 1
#7
RE: odpala i gasnie
Akumulator to raz przerabiałem już ten temat dwa przytrzymaj dłużej starter bez gazu , zapewne odpalasz trzymasz gaz masz ja na obrotach chodzi puszczasz gaz moto gaśnie niewyjaśniona bolączka rn19 zarzuć nowy aku i przytrzymuj dłużej starter i tyle .. a i zazwyczaj to dzieje się przy 80-90c* ale dobre aku w rn19 to podstawa ja dałem exide i był ok wiec szkoda hajsu na yuase Ewentualnie jak chces coś konkretnego to zainwestuj w litowo jonowy waga około 1kg i nie spada napięcie przy rozruchu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-08-11, 09:12 PM przez Gr4.)
2019-08-11, 09:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#8
RE: odpala i gasnie
Exide, to średnio 1/3 ceny Yuasa
Exide ma prąd rozruchu 145A
YUASA  ma prąd rozruchu 190A
Yamaha nie dla tego wskazuje ten akumulator, że jest made in japan, ale z uwagi na jego parametry ... chyba Red_icon_cool

Nie wiem, jak w 19tce, ale rn22 na EXIDE kręciła, ale nie odpalała, albo łapała i gasła. Jak było ciepło i moto eksploatowane na bieżąco, to OK, ale jak było chłodniej, tydzień przerwy w jeździe, to się zaczynała jazda ...
Założyłem YUASA, guzik, pierdzielnięcie prądem i gadała bez marudzenia.

Simon to kiedyś tłumaczył w prosty sposób ... że ... w skrócie ... rozrusznik zabiera cały prąd i brakuje go na iskrę świec. Zanim aku sie kapnie, że rozrusznik już nie kręci, i zanim aku powróci do mocy wyjściowej, to brakuje mu energii na iskrę Red_icon_twisted
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2019-08-12, 05:15 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
tomekwwl Offline
Użytkownik
***

WOŁOMIN
RN 22

Liczba postów: 234
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
#9
RE: odpala i gasnie
Nie chodzi mi o to że Yamaha wskazuje Yuase że Japan .... chyba Red_icon_wink  tylko że Yuasa Japan nie jest równa yuasie Walia
2019-08-12, 08:24 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->