Problem RN12 - Paciorek :)
Autor Wiadomość
paciorek Offline
Młody
**




Liczba postów: 69
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 0
#1
Problem RN12 - Paciorek :)
Witam, posiadam r1 rn12, przygotowane w pełni do sezonu. Zauważyłem  ostatnio niepokojący problem, kiedy wyruszam z podwórka, mam wrzucony 1bieg i lecę tak do 3-5 tys obrotów słyszę takie grzyczenie, grzechotanie jak by, kiedy dam mu lekko problem ustępuje, z dwójki trójki i tak dalej tego nie słychać, nie mam pojęcia co to może być, jest to tylko na pierwszym biegu i tylko jak ruszam z dość mała mocą obrotów, słyszę to z przodu kierownicy, gdzieś po lewej stronie ku dolowi, jest ktoś w stanie mi POMÓC? Co to może być za zjawisko. Wczoraj jak jeździłem słyszałem również przy stałej prędkości np takie jak by osa latala cały czas przy moim kasku taki dziwny dzwiek. Dodam jeszcze że przed wczoraj byłem z kumplem się przejechać, dałem mu swoje serce, kiedy wystartował z jedynki dość mocno nagle ogromny huk, myślałem że się wywrocil bo była chwila ciszy chyba mu zgasla ale huk był przerażający aż się przestraszyłem że może coś mu się stało jak by od skrzyni, zle wbił bieg czy jaki ch#j? Twierdzi że wyskakuje mi dwójka i ciężko wchodzi na trójkę niestety jest to nieprawda nigdy tego nie poczułem i nie miałem z tym problemu, wydaje mi się że przez tą sytuację się to stało że teraz słyszę taki dzwiek kiedy ruszam z 1 na niskich obrotach.. Jadę dzisiaj zawieźć moje serce do bbrothers do Lublina słyszałem chłopaki znają się na rzeczy opinie maja również dobre, może coś zdzialaja i pomogą Red_icon_smile Może to coś z napędem kiedy mu strzelilo...A bym zapomniał, wracając sobie już do domku po wszystkim, jadąc 40-50 nagle atak shimmy... Dość mocny, opanowalem motocykl, ale co to by było kiedy pędzilem te 200+? Strach sobie wyobrazić. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc! Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-08-08, 09:06 AM przez paciorek.)
2019-08-08, 09:01 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#2
RE: Problem RN12 - Paciorek :)
Z rzeczy okołosilnikowych to strzelam albo coś z koszem sprzęgłowym, albo coś z rozrządem. Magneto masz poprawione? Najlepiej do dobrego mechaniora zaprowadź niech Ci wszystko przejrzy. Powiedz żeby zobaczył czy magnesy na swoim miejscu i zmień od razu na te lepsze. Jak shimmy to może coś z amorem skrętu, zawieszeniem albo łożysko głowki ramy jebło

2019-08-08, 09:27 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
paciorek Offline
Młody
**




Liczba postów: 69
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 0
#3
RE: Problem RN12 - Paciorek :)
Jeżeli chodzi kosz przed tą sytuacją z moim kumplem nie było słychać, mam od FZ1, rozrząd odpada silnik chodzi cicho, fajnie po przyłożeniu ucha sama przyjemność, stawiam na magnesy, możliwe że łożysko ramy poszło tak jak pisałes, bądź może napęd, dzisiaj jadę zawieźć zobaczymy co stwierdza, podzielę się z wami informacja co się stało z moim sercem, mam nadzieję wróci do życia Red_icon_smile Amor skretu będę zmieniał mam jakiś szit za 300zl.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-08-08, 09:38 AM przez paciorek.)
2019-08-08, 09:37 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Grzegorz86 Offline
Wariat
*****

Wrocław
RN12

Liczba postów: 1,216
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 2
#4
RE: Problem RN12 - Paciorek :)
Z tego co piszesz brzmi dla mnie jak amortyzator skrętu, on dość luźno lata (w pionie) a później nie słychać bo po prostu jest zagłuszony przez silnik/wiatr
2019-08-08, 11:59 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
paciorek Offline
Młody
**




Liczba postów: 69
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 0
#5
RE: Problem RN12 - Paciorek :)
Zaraz jadę zostawić motocykl, byłem się jeszcze przejechac, tak jak pisałem wcześniej kumpel jechał, i nie wiem czy nie wbił biegu czy jak to się stało ale huk był nieziemski. Dźwięk dochodzi dosłownie że skrzyni biegów bądź myślę napęd jakieś zebatki, stało się to właśnie po tym huku... Biegi wchodzą bardzo dobrze płynnie, stawiam na łańcuch chyba, nie wiem jak on to zrobił ale trzeba być magikiem. A ten mój amortyzator skretu, mam taki mały szary z przodu kierownicy, w okolicach lag. Zwykle gówno, w sumie dzisiaj sprawdzałem to nawet niedokrecony jest dobrze bo lata luźno, poszukam dzisiaj coś konkretnego w okolicach 1500zl, ale amortyzator odpada, tak jak pisałem wyżej tylko małe obroty i tylko jak ruszam z jedynki wiatr i silnik myślę nie ma z tym nic wspólnego naprawdę jest to dość głośne więc na 2 też bym slyszal Red_icon_smile Zobaczymy co wyniknie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-08-08, 01:01 PM przez paciorek.)
2019-08-08, 12:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szymek Offline
Szymek
*****

CTR
Banan

Liczba postów: 1,733
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 9
#6
RE: Problem RN12 - Paciorek :)
amortyzator skrętu pracuję luźno góra dół to normalne. Zawieź go do tego mechanika i on coś stwierdzi bo tutaj to wróżenie z fusów...coś stuka...puka ale nie wiesz gdzie dokładnie...więc skąd my możemy wiedzieć Red_icon_smile

Poczekaj na opinie mechanika a dopiero wtedy można coś myśleć dalej Red_icon_smile
2019-08-08, 02:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Robot Offline
ja tu tylko sprzątam ;P
***

Szczecin
RN22

Liczba postów: 400
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 11
#7
Problem RN12 - Paciorek :)
Dokładnie tak jak piszą Ci koledzy - dobry mechanik będzie już wiedział , co do tej przejażdżki Twojego kolegi .... "Tylko obstawiam" że przebijał z 1 na 2 (pewnie za słabo i złapała luz) i teraz... była pewnie jeszcze na dużych obrotach i w czasie jazdy, a kolega szybko poprawił i ponownie zapiął 2(to ten huk - nawet jak wciśnie sprzęgło - kilka razy widziałem coś takiego, nie wiem czy zawsze ma to miejsce) - jeśli się trafi, to nie chce Cię straszyć ale można tak rozwalić skrzynie (potrafi się odkruszyć coś od niej..)
..Moto jest jak żona ...powinna być zawsze przy Tobie ..no ale.. nie ma co się martwić na zapas, często jest tak że siedzi coś w głowie, że to od Tamtego... że to przez To !
Może to też być "zdarzenie losowe" nie mające nic wspólnego jednego z drugim !

Ps pamiętaj tylko żeby Ci to obejrzał dobry mechanior teraz.


Wysłane z mojego S8 przy użyciu Tapatalka
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-08-08, 03:55 PM przez Robot.)
2019-08-08, 03:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
paciorek Offline
Młody
**




Liczba postów: 69
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 0
#8
RE: Problem RN12 - Paciorek :)
Witajcie. Wróciłem właśnie od mechanika, okazało się przy okazji że łańcuch jest już stary i tej gorszej firmy, przyjechałem miałem go suchego w pizdziet nawet nie wiem jak mogłem tego nie widzieć, mechanik od razu nasmarowal, przejechał się kawałek i mówił że dla niego wszystko w moto jest jak najbardziej OK, delikatnie ale to delikatnie słychać kosz mówi to standardzik, widział gorsze rzeczy, mówił że chyba po tym stuku kolegi jestem za bardzo przewrazliwiony bo moto chodzi bardzo dobrze, tak że sam już nie wiem, co do amortyzatora racja chodzi delikatnie gora dół ale z tego co widzę jest to jakieś bagno (może i uratować pewnie dupe) ale czytałem opinie jest to słabe, zamówię jakiś konkretny, zmienię łańcuch już leci do mnie złoty, no i jeździmy dalej oby bezpiecznie i jak najwięcej kilometrów, a bym zapomniał, mam lekko felge tylnia wykrzywiona ale lekko, mówił śmiało sezon przejeździc, a w zimę sobie wyprostować ponieważ nie jest to tragiczne Red_icon_smile Tak że będę obserwować co dalej się dzieje z moto, dziękuję za odpowiedzi, dodam że skrzynia chodzi bardzo dobrze, biegi mi nie wypadają więc dzięki Bogu... Pozdrawiam serdecznie!
2019-08-08, 05:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
romuald Offline
Wariat
*****

Potęgowo
RN12

Liczba postów: 1,444
Dołączył: May 2017
Reputacja: 8
#9
RE: Problem RN12 - Paciorek :)
Paciorek u mechanika Mariusza byłeś ? 
Najważniejsze że sytuacja opanowana  Red_icon_smile
2019-08-08, 08:37 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
paciorek Offline
Młody
**




Liczba postów: 69
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 0
#10
RE: Problem RN12 - Paciorek :)
Byłem w Lublinie w bbothers. Chłopaki podobno dobrze znają się na rzeczy mają dobre opinie tak że umówiony już jestem na 26 na wymianę łańcucha na złoty, ten mój łańcuch jest w złym stanie, do 26 mam obserwować moto Red_icon_cheesygrin Podobno jestem przewrazliwiony po tym huku hmmRed_icon_smile całkiem możliwe.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-08-09, 09:44 AM przez paciorek.)
2019-08-09, 09:08 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->