Rozrusznik.? Rn22
Autor Wiadomość
Demo01 Offline
Młody
**




Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2019
Reputacja: 0
#1
Rozrusznik.? Rn22
Hejka, wiem wiem one tak mają Red_icon_cheesygrin chociaż od dłuższego czasu kombinuje jak sprawić żeby odpalała od szczału, choć dłuższym kręcenie też bym nie pogardził, chodzi o to że mam strasznie ciężkie to odpalanie, bateria nowa. Choć stara jeszcze była dobra to postanowiłem wymienić, no i gdy kręcę na zimnym, to powoli zakręci raz jak by coś zastygało i wywala mi cały prąd z baterii, zegary gasną, zadnego cykania i im dłużej trzymam tym więcej prądu ucieknie z baterii,... Chociaż zaraz po zgaszeniu przy 105 c inaczej się zachowuje dziś to zauważyłem, 

https://youtu.be/Prtwu3eXegY

A jeśli chodzi o zimny start to rano bez prostownika nie mam szans odpalić, ostatnio meczylem ponad 30 min żeby coś zaczęło kręcić chociaż, i dodam też to że muszę dodać trochę gazu bo inaczej nie ma szans xd ja jeszcze się wgłębie w temat póki co zaczynam sekcje, chociaż 2 tysiące temu było wszystko sprawdzane zawory tps itd... Narazie to tyle
2019-07-26, 05:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Robot Offline
ja tu tylko sprzątam ;P
***

Szczecin
RN22

Liczba postów: 400
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 11
#2
RE: Rozrusznik.? Rn22
(2019-07-26, 05:59 PM)Demo01 napisał(a): Hejka, wiem wiem one tak mają Red_icon_cheesygrin chociaż od dłuższego czasu kombinuje jak sprawić żeby odpalała od szczału, choć dłuższym kręcenie też bym nie pogardził, chodzi o to że mam strasznie ciężkie to odpalanie, bateria nowa. Choć stara jeszcze była dobra to postanowiłem wymienić, no i gdy kręcę na zimnym, to powoli zakręci raz jak by coś zastygało i wywala mi cały prąd z baterii, zegary gasną, zadnego cykania i im dłużej trzymam tym więcej prądu ucieknie z baterii,... Chociaż zaraz po zgaszeniu przy 105 c inaczej się zachowuje dziś to zauważyłem, 

https://youtu.be/Prtwu3eXegY

A jeśli chodzi o zimny start to rano bez prostownika nie mam szans odpalić, ostatnio meczylem ponad 30 min żeby coś zaczęło kręcić chociaż, i dodam też to że muszę dodać trochę gazu bo inaczej nie ma szans xd ja jeszcze się wgłębie w temat póki co zaczynam sekcje, chociaż 2 tysiące temu było wszystko sprawdzane zawory tps itd... Narazie to tyle

... w tym wypadku(i w sumie... chyba 70% reszty przypadków też) jest tylko jedna odpowiedź.... Rozrusznik - niestety dłuższe męczenie maszyny z takimi objawami niesie za sobą więcej uszkodzeń(w normalnym przypadku - czytaj.szybko zdjagnozowanym masz duże szanse że stary rozrusznik naprawisz swoimi siłami , w drugim niestety będzie do wymiany !) , jak rozkręcisz to będziesz już widział.

(uprzedzę następne pytanie ...hehe...zaolejony w środku - cofa się w nim zimering - trzeba umyć i pooglądać co i jak , przypalony wirnik - czarne zwoje wystarczy tylko trochę , oraz często od takich akcji odklejają się te magnesy na stojanie(obudowie) i schodzą razem(temperatura) - wtedy też kręci jakby Aku miało pojemność 1Ah - czym dłużej tym słabiej, wszystko na zegarach gaśnie )

Odnośnie filmiku przyczyn może być już kilka :
1.zbyt niskie napięcie akumulatora
2.przekaznik rozrusznika
3.słaba masa lub połączenie(bateria, przekaźnik, rozrusznik)
..tego już nie wiem co robiłeś wcześniej - opis masz

Ps.Nie rozkminiaj więcej tylko wyciągaj ten rozrusznik i będziesz miał po problemie -... zaczynasz od lewej strony ==> odłącz wcześniej akumulator ! ==> potem upuść płynu chłodzącego ==> następnie zbiorniczek płynu ==> termostat ==> na końcu głęboko w środku jest rozrusznik - dasz radę . Składasz w odwrotnej kolejności , przewód przykręcasz na samym początku do rozrusznika i tyle hehe.

...uff hehe...działaj !


Wysłane z mojego S8 przy użyciu Tapatalka
2019-07-26, 09:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Demo01 Offline
Młody
**




Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2019
Reputacja: 0
#3
RE: Rozrusznik.? Rn22
Dzięki robot, doceniam pomoc, powiem tylko że przy rozruszniku nic nie grzebałem, a objawy z dnia na dzień co raz gorsze, rozrusznik mam nowy w drodze, więc bd informować co i jak, dzięki wielkie
2019-07-27, 07:26 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Demo01 Offline
Młody
**




Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2019
Reputacja: 0
#4
RE: Rozrusznik.? Rn22
Hej jestem po wymianie rozrusznika, nowy zamiennik włożony... Ale problem mam ten sam, cyka przekaźnik, dla pewności sprawdzę jeszcze dziś klemy od aku bo pamiętam że nie przykręciłem je dobrze.. A co do starego rozrusznika to w przeciwieństwie do nowego, czuć opór kiedy kręcę ręką i jak go rozruszam to kręci już lepiej i po chwili znowu zastyga, i tam mnie zastanawia czy on może być jeszcze zreperowany? Dzisiaj zacznę rozbierać stary rozrusznik i zobaczę co tam jest grane i dam znać, może przyczyna też jest w przekaźniku dlatego zamówiłem już. Nowy także zamiennik. Dzieki
2019-08-12, 11:34 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#5
RE: Rozrusznik.? Rn22
Przekaźnik rozrusznika ... Od tego trzeba zaczynać ..
Bierzesz duży śrubokręt i zwierasz dwie śruby od góry na przekaźniku ( w ten sposób POMIJASZ styki w środku ), jeśli kręci jak oszalały to wiesz wszystko .. To że coś pyka i pstryka to tylko cewka zwierająca styki "prądowe" .. a styki to już dawno przestały istnieć ..
2019-08-12, 12:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Demo01 Offline
Młody
**




Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2019
Reputacja: 0
#6
RE: Rozrusznik.? Rn22
Zrobiłem tak jak AS mówi, ale nadal to samo, ledwo kręci, nie wiem od czego zacząć teraz, a tak do. Głowy mi przyszło czy by to panewki nie trzymały wału Red_icon_cheesygrin ale to chyba najgorszy scenariusz choć słychać że rozrusznik stał się bardziej lepszy tylko trzeba kręcić i kręcić i rozrusza się trochę  i zapierdziela jak szalony no i nie raz przestaje kręcić i cyk cyk️ pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-08-12, 05:53 PM przez Demo01.)
2019-08-12, 05:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Demo01 Offline
Młody
**




Liczba postów: 50
Dołączył: Mar 2019
Reputacja: 0
#7
RE: Rozrusznik.? Rn22
Hejka jestem po wymianie przekaźnika i jest o wiele wiele lepiej, tylko nie rozumiem dlaczego jak dojadę do stacji nie raz przy 105 załączyć mi się wentylator, czekam aż zbije do te 99.98 tankuje place wracam kluczyk i pach potrafi się włączyć więc odpalam bo szkoda prądu no i odpali ale nie raz strzeli focha i przygasa zegar ledwo kręci więc wyłączam, ale nie raz się przekręci? I jakoś zapali jak by coś blokowało... I nie wiem jak u was to wygląda przy zmienionych parametrach o te 10 15 C czy częściej się załącza? Ale to chyba w upalne dni... Zobaczymy jak teraz będzie Bo z tego co wam nie wierzyłem to ta bateria musi być na 100% naładowana i nie wolno tracić prądu bo z tego co wynika w mojej sytuacji że samo przekrecenie kluczyka bierze buzo prądu i na krótkim dystansie nie zdąży załadować... Więc gorąco polecam taka zabawkę, nie raz dupe mi uratowało i przydatna rzecz  
Tak se myślałem żeby te klemy przerobić na O ringi i zostawić ta wtyczkę albo jakiegoś moda zrobić i żeby gdzieś wystawała wtyczka Red_icon_wink  podpinasz na zimnym i o wiele wiele lepiej odpala


https://www.ebay.co.uk/itm/30000MAH-CAR-...SwLuBb3~2W
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-08-17, 08:16 PM przez Demo01.)
2019-08-17, 08:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
pajak72 Offline
Konkretny
****

Kamień Pom Zach-Pom.
R1M

Liczba postów: 881
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 2
#8
RE: Rozrusznik.? Rn22
Yamaha R1M+Nolan+Dainese Yamaha JL+Alpinestars GPPRO+FLM3.0
https://www.youtube.com/watch?v=Cm5Hw96uxIA
https://www.youtube.com/watch?v=Yk4WK0fK6tA&ab
2019-08-18, 08:19 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#9
RE: Rozrusznik.? Rn22
Sekwencja zdarzeń zawsze jest taka sama ..
Powoli padający akku niszczy styki przekaźnika, te styki zaś powodują że kręcimy więcej razy i coraz bardziej dostaje po tyłku już i tak słabe ( pojemnościowo ) akku ...
Jeśli przekaźnik nowy i nadal potrafi się zatrzymać a z jumpstartem odpala to niestety ale w akku brakuje mocy .. Napięcie będzie ci pokazywało OK .. ale pojemność umiera ( czyli normalny proces starzenia w 90% akumulatorów ) ..
2019-08-19, 09:53 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->