Niespokojne myśli o to czy będzie ciekło…
Autor Wiadomość
vargen Offline
Młody
**




Liczba postów: 10
Dołączył: Sep 2017
Reputacja: 0
#1
Niespokojne myśli o to czy będzie ciekło…
Witam! Otóż… chciałem dzisiaj zmienić płyn chłodniczy w R1 rn09, ale niestety okazało się, że śruba od spustu po prostu ukruszyła się przy odkręcaniu przy praktycznie braku siły…(wcześniej z niej kapało, chciałem też to obadać)... Stwierdziłem, że wymienię całe to 'kolanko' - jak się okazało to nie tylko kolanko tylko rura do pompy wody i pomieszałem płyn z olejem……

Tą rurkę udało mi się po mękach wpasować do miski, jest tam jakiś pierścień uszczelniający ale teraz mam obawy że przy wysokich obrotach ta uszczelka tam puści i zacznie mi mieszać płyn z olejem...

Mogę być spokojny? Bo cały czas o tym myślę… Już raz mi padł motor przez mieszanie płynu z olejem.

A drugie pytanie jest takie: jak już pomieszałem ten płyn z olejem w misce, wystarczy 2x płukanie świeżym olejem?  Tyle jaj narobiłem przez to, że masakra...
2019-04-02, 07:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Muczaczo11
Unregistered




 
#2
RE: Niespokojne myśli o to czy będzie ciekło…
Tam jest o-ring na rurce wchodzącej w pompę wody i drugi w karterze ja na twoim miejscu zamiast wydawać kasę na 2płukania wolał bym zdjąć miskę olejową i wyczyścić wszystko ponieważ po pierwsze korek spustowy nie jest w najniższym punkcie miski i nie wszystko wyleci a po drugie wyjmiesz jeszcze raz tą rurkę dokupisz o-ring założysz jak się należy i możesz spokojnie spać. Uszczelka miski olejowej to jakieś 30zł atheny, o-ring oryginalny w yamaha to jakieś max 10zł przy okazji jak zdejmiesz miskę odkręć smok i wyczyść siatkę. pozdro. ps odpalałeś ją po tym zdarzeniu ?
2019-04-02, 08:02 PM
Odpowiedz cytując ten post
vargen Offline
Młody
**




Liczba postów: 10
Dołączył: Sep 2017
Reputacja: 0
#3
RE: Niespokojne myśli o to czy będzie ciekło…
Nie odpalałem jej, mam stracha xd. Wykrętakiem udało mi się tą śrube spustową wykręcić.
Zalałem cały układ destylowaną i zobaczymy przez noc czy coś przeniknie wody do miski. Zaraz pozamawiam części do tej miski i tych uszczelek tam jak mówisz i będzie czysta głowa.... Rozbiorę i zmienię to przy najbliższej okazji. Moto normalnie oprzeć o coś pod kątem?

Mamy zaplanowany właśnie wyjazd na weekend i akurat się to wysrało…
2019-04-02, 10:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Muczaczo11
Unregistered




 
#4
RE: Niespokojne myśli o to czy będzie ciekło…
Myślę że póki nie odpalisz i nie zagrzejesz motocykla to nic nie poleci ponieważ nie ma ciśnienia w układzie. Moze tez tak byc ze o-ring wskoczyl na swoje miejsce i bedzie ok aczkolwiek mój oring podczas takiego manewru się podwinął i wskoczył dopiero po posmarowaniu jego i pompy. Myślę że więcej poleci jak lekko uniesiesz tył motocykla i pochylisz go w lewo ale napewno sporo zostanie bo w misce jest sporo przegród.
2019-04-03, 08:56 AM
Odpowiedz cytując ten post
vargen Offline
Młody
**




Liczba postów: 10
Dołączył: Sep 2017
Reputacja: 0
#5
RE: Niespokojne myśli o to czy będzie ciekło…
Muczaczo dzięki za odpowiedź! Zalałem wodę do układu i olej do silnika, chodził tak że nabrał 85*C, zgasiłem, spuściłem olej i płyn, no i w oleju nie dostrzegłem nigdzie wody. Co prawda wolne obroty ale raczej powinno już być coś niepokojącego widoczne hmmm
2019-04-04, 04:48 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->