R1 rn09 Check błąd nr14
Autor Wiadomość
Michu44 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 178
Dołączył: Dec 2016
Reputacja: 0
#1
R1 rn09 Check błąd nr14
Hej. 
Mam problem z moją rn09, pali mi się kontrolka problemu z silnikiem, na zegarze błąd 14.
Robiłem w niej synchro i właściwie wtedy zaczeły się problemy. Moto normalnie odpala, lecz nie ma siły procować bez gazu, podczas jazdy mocno szarpie. Gdy jedzie check czasami gaśnie, czasami nie. Sprawdziłem kody błędów, wychodzi problem z czujnikiem ciśnienia. Po wejściu w tryb diagnostyczny wartość jaką szczytuje moto to 734 ( domyślam się że to hPa) Ciśnienie atmosferyczne wynosi u nas ok 1000Pa, stąd pytanie winny będzie czujnik ? jest tylko jeden w airboxie?
Kolejne pytanie moto podczas dodawania gazu przywala dużo bardziej niż wcześniej na czarno. Przy awarii czujnika doczytałem, że powinna przyjmować średnie ciśnienie atm. 1013hPa. Więc chyba nie powinna tak się zachowywać?
Sprawdziłem przy okazji TPS-a, serwisówka mówi, że wartość na zamkniętej przepustnicy powinna wynosić 16-21, u mnie 21, a na otwartej chyba 87-99, w każdym razie mieści się w tolerancji. Oczywiście mógłbym zacząć wymienić wszystko po kolei, ale może ktoś miał podobny problem  i wie w czym tkwi problem.
2019-04-01, 07:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->