ALternator a wtryski
Autor Wiadomość
wicher21 Offline
Świeżak
*

Łódź
R1 Rn19

Liczba postów: 6
Dołączył: Nov 2018
Reputacja: 0
#1
ALternator a wtryski
Witam wszystkich, 

Moto R1 RN19 

mój problem związany jest z przygasaniem silnika podczas wkręcania na obroty tak od 6000, nie jest to sytuacja która powtarza się zawsze, ale tak 1 na 3-4 razy. Silnik odpala idealnie , na postoju chodzi równo i wkręca się bez problemu. Kłopoty zaczynają się tylko pod obciązeniem. 

Zastanawiam się czy nie jest temu winny alternator. Pomiar pokazał 12,8V na odpalonym silniku, przy dodaniu gazu zwieksza sie w okolice 13.1-2 V . Dzwoniłem do serwisu i mechanik powiedział, że może to być jego wina. Nie ma wystraczająco prądu, żeby wtryski dobrze podawały i dlatego gaśnie.    Mój pomysł był taki, że może pompa paliwa jest brudna i nie daję dawki dobrej . Po konsultacji sa już nie wiem co sądzić.

Co o tym sądzicie?

Druga sprawa: Czy do świec potrzebuje jakiegoś magicznego klucza ? W otworze na świece jest jakis dziwny kąt, bo nie mogłem klucze dobrze włożyć .  Czy zwykła 16 mm powina dać radę ?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
2019-02-14, 09:27 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szymek Offline
Szymek
*****

CTR
Banan

Liczba postów: 1,733
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 9
#2
RE: ALternator a wtryski
to jest zdecydowanie za mało...normą jest 14,5 a minimum to 13,5 na wolnych obrotach także ja obstawiam alternator albo regulator.

Klucz do świec powinien być łamany żebyś doszedł do 1 i 4 świeczki. Najczęściej są takie w komplecie z grzechotkami i nasadkami
2019-02-14, 09:42 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#3
RE: ALternator a wtryski
Jedź JAK NAJPRĘDZEJ do warsztatu gdzie ogarnięty mechanik pomierzy ci napięcia na uzwojeniach i sprawdzi czy to regulator ( OBY ) czy może uzwojenie ( no też byłoby w miarę bo koszta małe ) czy KOŁO MAGNESOWE umarło i zaraz będzie burdel w silniku że 3 czy 4 tysiące zł będzie mało żeby to wyprowadzić Red_icon_sad ...
2019-02-14, 10:06 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->