Super odkrycie rama rn09
Autor Wiadomość
Muczaczo11
Unregistered




 
#1
Super odkrycie rama rn09
Chłopaki co myślicie o moim super odkryciu? Kupując uszkodzony motocykl wiedziałem że jest szpachlowania rama myślałem że była zarysowana więc zerwałem wiadro szpachli i zobaczyłem to coś. Miałem zrobic laserowy pomiar ramy ale wydaje mi się że jest prosta, cała rama była oglądana pod lupą centymetr po centymetrze pod względem ewentualnych pęknięć i wszystko ok. Tynkarz który to robił nawet nie zastosował szpachli pod aluminium. Yamaha kupiona z okolic Śląska może ktoś pozna,  słyszał lub widział I  napiszę co tu się od...ba....ło. 
Red_icon_burn  Red_icon_kill


Załączone pliki Obrazki
       
2019-02-03, 11:21 AM
Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,666
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#2
RE: Super odkrycie rama rn09
Miejsce typowe dla wbicia końcówki kierownicy.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2019-02-03, 11:41 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Muczaczo11
Unregistered




 
#3
RE: Super odkrycie rama rn09
(2019-02-03, 11:41 AM)Koczis napisał(a): Miejsce typowe dla wbicia końcówki kierownicy.
To było by dopiero dziwne bo ogranicznik dolnej półki jest złamany ale lewy. Ale w sumie brakuje lewej końcówki kierownicy co widać na zdjęciu.


Załączone pliki Obrazki
   
2019-02-03, 11:54 AM
Odpowiedz cytując ten post
Tazz Offline
Konkretny
****

Mielec
Gsxr k8

Liczba postów: 637
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 2
#4
RE: Super odkrycie rama rn09
Z drugiej strony to samo jest?
2019-02-03, 11:59 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Muczaczo11
Unregistered




 
#5
RE: Super odkrycie rama rn09
(2019-02-03, 11:59 AM)Tazz napisał(a): Z drugiej strony to samo jest?
Właśnie z drugiej strony nie ma nic drapałem lakier i zero szpachli nie ma niczego jak znajdę zdjecie to wstawię.
 Bardzo dziwna sprawa.
2019-02-03, 12:27 PM
Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#6
RE: Super odkrycie rama rn09
(2019-02-03, 11:21 AM)Muczaczo11 napisał(a): Miałem zrobic laserowy pomiar ramy ale wydaje mi się że jest prosta, cała rama była oglądana pod lupą centymetr po centymetrze pod względem ewentualnych pęknięć i wszystko ok. 

Z całym szacunkiem kolego ale lupą to ty pęknięć nie sprawdzisz Red_icon_wink Potrzebny by był rentgen by mieć pewność Red_icon_wink
Na twoim miejscu, kupił bym dobrą półkę, poskładał wszystko porządnie od nowa i zrobił pomiary ramy. Dla własnego spokoju, byś jadąc szybciej nie myślał o własnym bezpieczeństwie i czy przypadkiem motocykl się nie rozleci Red_icon_wink
Naprawiać można wiele choć nie wszystko, tylko trzeba to robić porządnie albo wcale, zwłaszcza przy motocyklach i ich osiągach Red_icon_wink Powodzenia w doprowadzeniu sprzętu do porządku , RN09 to świetny motocykl Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2019-02-03, 12:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Muczaczo11
Unregistered




 
#7
RE: Super odkrycie rama rn09
(2019-02-03, 12:46 PM)żaba napisał(a):
(2019-02-03, 11:21 AM)Muczaczo11 napisał(a): Miałem zrobic laserowy pomiar ramy ale wydaje mi się że jest prosta, cała rama była oglądana pod lupą centymetr po centymetrze pod względem ewentualnych pęknięć i wszystko ok. 

Z całym szacunkiem kolego ale lupą to ty pęknięć nie sprawdzisz Red_icon_wink Potrzebny by był rentgen by mieć pewność Red_icon_wink
Na twoim miejscu, kupił bym dobrą półkę, poskładał wszystko porządnie od nowa i zrobił pomiary ramy. Dla własnego spokoju, byś jadąc szybciej nie myślał o własnym bezpieczeństwie i czy przypadkiem motocykl się nie rozleci Red_icon_wink
Naprawiać można wiele choć nie wszystko, tylko trzeba to robić porządnie albo wcale, zwłaszcza przy motocyklach i ich osiągach Red_icon_wink Powodzenia w doprowadzeniu sprzętu do porządku , RN09 to świetny motocykl Red_icon_wink
Lupą to bardziej sprawdzałem pęknięcia lakieru które mogłyby świadczyć o mikro pęknięciach ramy bądź jej zmęczeniu. Można powiedzieć że ją wskrzeszam. Bardzo malo rzeczy nadaje sie do dalszej eksploatacji. Pomyślę jeszcze nad tym pomiarem ramy. W aso chcą 600zł wiem że życie jest cenniejsze i tym sprzętem nie jeździ się 50km/h ale chyba zaryzykuję złożę ja i zobaczę jeżeli coś będzie mnie niepokoić będę kombinował dalej (druga rama). Jeśli chodzi o pomiar ramy słyszałem parę przypadków gdzie pieniądze poszły w błoto ponieważ robią 3 bądź 4 pomiary z których 2 że rama jest prosta 2 że jest krzywa a zapłacić trzeba. Niema to jak wsiąść przejechać się i sprawdzić jak się prowadzi.
2019-02-03, 01:01 PM
Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#8
RE: Super odkrycie rama rn09
Też racja Red_icon_wink , bardziej mi chodziło o to, czy nie będziesz miał w przyszłości lęków w prowadzeniu swojej erki, po tych odkryciach Red_icon_wink Dlatego zasugerowałem, że dla własnego spokoju Red_icon_wink
Jak widać Tobie to nie będzie grozić, no i git w takim układzie, jak to mawia mój przyjaciel, bo wszystko jest tylko w twojej głowie.......... Red_icon_cheesygrin
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2019-02-03, 01:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Muczaczo11
Unregistered




 
#9
RE: Super odkrycie rama rn09
(2019-02-03, 01:06 PM)żaba napisał(a): Też racja Red_icon_wink , bardziej mi chodziło o to, czy nie będziesz miał w przyszłości lęków w prowadzeniu swojej erki, po tych odkryciach Red_icon_wink Dlatego zasugerowałem, że dla własnego spokoju Red_icon_wink
Jak widać Tobie to nie będzie grozić, no i git w takim układzie, jak to mawia mój przyjaciel, bo wszystko jest tylko w twojej głowie.......... Red_icon_cheesygrin
Dokładnie ziomuś.... Red_icon_cheesygrin  bardzo dużo jeździłem różnymi motocyklami wiem jak powinien się prowadzić motocykl pracowałem też w serwisie motocyklowym i miałem różne dziwne przypadki. Rok temu kumpel kupił yamahe fazer 2009 mówił że rakieta że pięknie się prowadzi przyjechał do mnie abym mu sprawdzil napęd patrze na moto z tyłu z daleka i wydaje sie jakoś dziwnie lekko krzywe postanowiłem się przejechać masakra dosłownie cały czas z nią walczyłem im szybciej tym bardziej sciągała w lewo namowilem go do zdjęcia baku bo lakier na ramie był zbyt ładny okazało się że linki, obudowa filtra powietrza i wszystko pod bakiem w kolorze ramy. Rama była spawana i cała malowana. Kolega złapał się za głowę ale jeździ dalej. Ziomuś trzymaj moją skrzynie....!!  Red_icon_cheesygrin
2019-02-03, 01:16 PM
Odpowiedz cytując ten post
Tazz Offline
Konkretny
****

Mielec
Gsxr k8

Liczba postów: 637
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 2
#10
RE: Super odkrycie rama rn09
Pospawane nie chlujnie ale jak by to poprawildobrze to Ci moze sciagnac rame popraw szpachla pomaluj i jezdzij
2019-02-04, 10:38 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Muczaczo11
Unregistered




 
#11
RE: Super odkrycie rama rn09
(2019-02-04, 10:38 AM)Tazz napisał(a): Pospawane nie chlujnie ale jak by to poprawildobrze to Ci moze sciagnac rame popraw szpachla pomaluj i jezdzij
Też się zastanawiałem czemu tak to jest pospawane i doszedłem do wniosku że właśnie ktoś chyba nie chciał przegrzać ramę i te spawy nie są rozlane. Aby rozlać spawy wiadomo że trzeba bardziej grzać i właśnie dzieje się to co Ty piszesz czyli ściąga się rama. Rama zostanie przeciągnieta szpachlówką pod aluminium i pomalowana. Wiesz może jaki to jest kod lakieru?
2019-02-04, 10:58 AM
Odpowiedz cytując ten post
Tazz Offline
Konkretny
****

Mielec
Gsxr k8

Liczba postów: 637
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 2
#12
RE: Super odkrycie rama rn09
Nie mam pojecia ja tez szukalem kodu i nie znalazlem jak masz dobrego malarza to sam dobierze z drugiej strony mi tak robil i wyszlo super
2019-02-04, 11:12 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Muczaczo11
Unregistered




 
#13
RE: Super odkrycie rama rn09
(2019-02-04, 11:12 AM)Tazz napisał(a): Nie mam pojecia  ja tez szukalem kodu i nie znalazlem jak masz dobrego malarza to sam dobierze z drugiej strony mi tak robil i wyszlo super

Znalazłem w łodzi sklep (mieszalnie) z lakierami do motocykli pojadę i zapytam ewentualnie wezmę ramę ze sobą.
2019-02-04, 11:45 AM
Odpowiedz cytując ten post
kuno Offline
Użytkownik
***

Szczecin/Koszalin


Liczba postów: 113
Dołączył: Apr 2018
Reputacja: 0
#14
RE: Super odkrycie rama rn09
(2019-02-04, 11:45 AM)Muczaczo11 napisał(a):
(2019-02-04, 11:12 AM)Tazz napisał(a): Nie mam pojecia  ja tez szukalem kodu i nie znalazlem jak masz dobrego malarza to sam dobierze z drugiej strony mi tak robil i wyszlo super

Znalazłem w łodzi sklep (mieszalnie) z lakierami do motocykli pojadę i zapytam ewentualnie wezmę ramę ze sobą.

https://www.colorrite.com/index.cfm może ta stronka pomorze z kodem lakieru
2019-02-05, 07:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Muczaczo11
Unregistered




 
#15
RE: Super odkrycie rama rn09
(2019-02-05, 07:28 PM)kuno napisał(a):
(2019-02-04, 11:45 AM)Muczaczo11 napisał(a):
(2019-02-04, 11:12 AM)Tazz napisał(a): Nie mam pojecia  ja tez szukalem kodu i nie znalazlem jak masz dobrego malarza to sam dobierze z drugiej strony mi tak robil i wyszlo super

Znalazłem w łodzi sklep (mieszalnie) z lakierami do motocykli pojadę i zapytam ewentualnie wezmę ramę ze sobą.

https://www.colorrite.com/index.cfm może ta stronka pomorze z kodem lakieru
Dzięki.
2019-02-06, 08:48 AM
Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->