Skrzynia biegów rn09 POMOCYY!!
Autor Wiadomość
Muczaczo11
Unregistered




 
#1
Skrzynia biegów rn09 POMOCYY!!
Witam Wczoraj rozebrałem silnik rn09 ponieważ była uszkodzona skrzynia biegów nie wiem czy wymieniać całą czy tylko zepsute tryby. Moim zdaniem skrzynia dziwnie się zazębia. Proszę o porady wstawiam zdjęcia. Skrzynia się zepsuła w trakcie bardzo mocnego startu. Efekt byl taki ze skrzynia sie zakleszczyła a potem zmieliła mielenie skrzyni było nawet na biegu neutralnym.


Załączone pliki Obrazki
           
2019-02-01, 11:26 AM
Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#2
RE: Skrzynia biegów rn09 POMOCYY!!
Możesz wymienić uszkodzone elementy i będzie chodzić, tylko, że........ teraz trochę prywaty, dostać skrzynie do RN09 jest dość ciężko, ja posiadam taką skrzynie Red_icon_wink mam do sprzedania całą kmpl. ze wszystkim i tylko tak ją sprzedam. Cena jaka mnie interesuje to 1000zł za wszystko i nie podlega negocjacji, trzymałem ją dla kogoś z forum ale z racji, że się nie odzywa uznaję, że już nie potrzebuje. Koniec prywaty.
Pamiętaj o najważniejszym, mianowicie, bardzo ale to bardzo dobrze musisz wszystko umyć, wyczyścić, wydmuchać, następnie rozbierz pompę oleju i sprawdź rotory bo pewnie oberwały, jeśli masz na nich wżery, koniecznie do wymiany, dobrze wypłukaj chłodnicę oleju Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2019-02-01, 02:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Muczaczo11
Unregistered




 
#3
RE: Skrzynia biegów rn09 POMOCYY!!
Wezmę od Ciebie skrzynię na milion procent i nawet nie chce się targować tylko czekam na ważny przelew jak Tylko go dostanę od razu dam Ci znać i wyślesz mi skrzynię. Masz jeszcze jakieś części do niej? Pompę napewno rozbiorę ponieważ było mnóstwo wiurów (cały smok był zawalony) a moto było odpalane sporo razy. Sprawdzałem panewki wyglądają jak nowe jedyne co mnie martwi to luz osiowy wału korbowego około 1.5mm ale wydaje mi się że ten luz kasuję się wraz z rozgrzewającym się silnikiem. Części jakie mnie interesują to: śruba koła magnesowego, czacha, zadupek, dolną pulka. Dzięki za odpowiedź pozdrawiam.
2019-02-01, 04:51 PM
Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#4
RE: Skrzynia biegów rn09 POMOCYY!!
Ok nie ma sprawy, skrzynia została zarezerwowana Red_icon_wink
Części jakie mi zostały są w dziale handel obwoźny, plus silnik ale już nie kompletny. Sprzedałem parę rzeczy z niego, więc jak coś potrzebujesz, to pisz sprawdzę czy jeszcze mam Red_icon_wink Śrubę pewnie mam, więc dorzucę ją gratis (jeśli jest) Red_icon_smile Pozdrawiam Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2019-02-01, 05:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Muczaczo11
Unregistered




 
#5
RE: Skrzynia biegów rn09 POMOCYY!!
Bardzo Ci dziękuję jak Tylko dostanę przelew dam Ci znać.pozdro
2019-02-01, 06:44 PM
Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#6
RE: Skrzynia biegów rn09 POMOCYY!!
Dokładnie .... umyć .. KAŻDY zakamarek .. łącznie ze smokiem w środku ( da się Red_icon_wink ) ... potem cała skrzynia nowa .. a tą na trybiki na allegro i skrzynia się zwróci + remont Red_icon_wink ..
2019-02-01, 08:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Muczaczo11
Unregistered




 
#7
RE: Skrzynia biegów rn09 POMOCYY!!
(2019-02-01, 08:05 PM)A.S. napisał(a): Dokładnie .... umyć .. KAŻDY zakamarek .. łącznie ze smokiem w środku ( da się Red_icon_wink ) ... potem cała skrzynia nowa .. a tą na trybiki na allegro i skrzynia się zwróci + remont Red_icon_wink ..

Spookkooo dzięki tak zrobię tylko muszę znaleźć używane tryby ponieważ byłem w aso i 2tryby to 900zł. Czy aby napewno u mnie poszedł drugi bieg?
2019-02-01, 10:04 PM
Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#8
RE: Skrzynia biegów rn09 POMOCYY!!
No ale jak ? No masz od ŻABY brać skrzynie ?? Chodziło mi NOWA znaczy INNA - cała - od Żaby ..
2019-02-02, 06:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Muczaczo11
Unregistered




 
#9
RE: Skrzynia biegów rn09 POMOCYY!!
(2019-02-02, 06:34 PM)A.S. napisał(a): No ale jak ? No masz od ŻABY brać skrzynie ?? Chodziło mi NOWA znaczy INNA - cała - od Żaby ..

Tak oczywiście biorę cały komplet skrzyni od "żaby" do starej dokupię te uszkodzone tryby jak będą jakieś na necie i sprzedam ją. Na dzień dzisiejszy nie ma takich trybów używanych w necie, są tylko nowe w aso za 900zł. Cena z kosmosu. Chyba cie zle zrozumiałem chodzilo ci abym starą rozłożył i sprawne tryby sprzedał na allegro ja zrozumiałem żebym do starej skrzyni kupil uzywane tryby ktore sa uszkodzone złożył i wystawil kompletną na allegro...  Red_icon_cheesygrin
2019-02-02, 06:57 PM
Odpowiedz cytując ten post
mattig93 Offline
Młody
**

Słupsk
RN12

Liczba postów: 82
Dołączył: Jun 2018
Reputacja: 0
#10
RE: Skrzynia biegów rn09 POMOCYY!!
(2019-02-02, 06:57 PM)Muczaczo11 napisał(a):
(2019-02-02, 06:34 PM)A.S. napisał(a): No ale jak ? No masz od ŻABY brać skrzynie ?? Chodziło mi NOWA znaczy INNA - cała - od Żaby ..

Tak oczywiście biorę cały komplet skrzyni od "żaby" do starej dokupię te uszkodzone tryby jak będą jakieś na necie i sprzedam ją. Na dzień dzisiejszy nie ma takich trybów używanych w necie, są tylko nowe w aso za 900zł. Cena z kosmosu. Chyba cie zle zrozumiałem chodzilo ci abym starą rozłożył i sprawne tryby sprzedał na allegro ja zrozumiałem żebym do starej skrzyni kupil uzywane tryby ktore sa uszkodzone złożył i wystawil kompletną na allegro...  Red_icon_cheesygrin

Mysle, ze chodzilo aby pogodnic starą na części Red_icon_smile
2019-02-02, 09:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#11
RE: Skrzynia biegów rn09 POMOCYY!!
Dokładnie Red_icon_wink ..
2019-02-03, 08:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Muczaczo11
Unregistered




 
#12
RE: Skrzynia biegów rn09 POMOCYY!!
(2019-02-01, 02:06 PM)żaba napisał(a): Możesz wymienić uszkodzone elementy i będzie chodzić, tylko, że........ teraz trochę prywaty, dostać skrzynie do RN09 jest dość ciężko, ja posiadam taką skrzynie Red_icon_wink mam do sprzedania całą kmpl. ze wszystkim i tylko tak ją sprzedam. Cena jaka mnie interesuje to 1000zł za wszystko i nie podlega negocjacji, trzymałem ją dla kogoś z forum ale z racji, że się nie odzywa uznaję, że już nie potrzebuje. Koniec prywaty.
Pamiętaj o najważniejszym, mianowicie, bardzo ale to bardzo dobrze musisz wszystko umyć, wyczyścić, wydmuchać, następnie rozbierz pompę oleju i sprawdź rotory bo pewnie oberwały, jeśli masz na nich wżery, koniecznie do wymiany, dobrze wypłukaj chłodnicę oleju Red_icon_wink

Miałeś rację z tą pompą oleju..... masz taką?
2019-02-04, 03:06 PM
Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#13
RE: Skrzynia biegów rn09 POMOCYY!!
Pompę mam, proponował bym tak, moją pompę jako bazę a rotory nowe, słyszałem , że nie są zbyt drogie, więc to jedynie słuszna droga, tak myślę Red_icon_wink
Mógłbyś założyć tą co mam, ale jak już masz rozebrane wszystko, to ja bym je wymienił.
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2019-02-05, 10:20 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Muczaczo11
Unregistered




 
#14
RE: Skrzynia biegów rn09 POMOCYY!!
(2019-02-05, 10:20 AM)żaba napisał(a): Pompę mam, proponował bym tak, moją pompę jako bazę a rotory nowe, słyszałem , że nie są zbyt drogie, więc to jedynie słuszna droga, tak myślę Red_icon_wink
Mógłbyś założyć tą co mam, ale jak już masz rozebrane wszystko, to ja bym je wymienił.
30min temu kupiłem pompę na allegro. Chcesz jakąś zaliczkę za tą skrzynię? Żebyś mi jej nie sprzedał!!  Red_icon_mad2 Red_icon_cheesygrin
2019-02-05, 10:41 AM
Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#15
RE: Skrzynia biegów rn09 POMOCYY!!
Ok, czyli pompę masz z głowy Red_icon_wink Nie chcę zaliczki, u mnie słowo droższe od pieniędzy Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2019-02-05, 10:56 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Muczaczo11
Unregistered




 
#16
RE: Skrzynia biegów rn09 POMOCYY!!
(2019-02-05, 10:56 AM)żaba napisał(a): Ok, czyli pompę masz z głowy Red_icon_wink Nie chcę zaliczki, u mnie słowo droższe od pieniędzy Red_icon_wink
Tak pompę dziś zamówiłem i łańcuszek w komplecie. Jak byś jednak chciał zaliczkę pisz śmiało. Dziękuję za rezerwację. Red_icon_banana
2019-02-05, 11:17 AM
Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->