GSXR L2 z USA :)
Autor Wiadomość
misiek84 Offline
Wariat
*****

Kałuszyn
R1 RN12

Liczba postów: 1,351
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 2
#1
GSXR L2 z USA :)
Witajcie Red_icon_smile Na samym początku przepraszam bo to nie to forum... Mam nadzieję, że po starej znajomości nie dostanę zjebki Red_icon_cheesygrin Do rzeczy. Zastanawiam się a raczej już prawie na 100% podjąłem decyzję i będę próbował nabyć tego Gsxr-a. Kolega kolegi Jarka ściąga auta ze Stanów i zadeklarował się, zalicytować mi go i jeśli uda się wygrać licytację po kosztach przytargać go do Polski Red_icon_smile Jak widać uszkodzenia są nieduże ale mam kilka pytań:
- czy bez większych problemów da radę wymienić urwany set i czy nic więcej nie zostało w tym miejscu uszkodzone?
- jest urwany crashpad i czy to, że urwał się nie wyrządziło tam większych szkód i czy uda się wykręcić jego resztki i w to miejsce zamontować nowy?
-czy da się przestawić prędkościomierz żeby pokazywał prędkość w km/h a nie mp/h?
Pytania wiem, że są "dziwne" ale chce się zapytać i mieć jakiś obraz tego bo wiadomo jest to kupno trochę w ciemno...
Plan jest następujący jeśli uda mi się wygrać licytację i jeżeli z tym Suzuki będzie oprócz tych uszkodzeń wszystko ok to moja R1 pójdzie na sprzedaż a ja przesiądę się na Gsxr a jeśli tak nie będzie to sprzedam Suzuki najwyżej trochę na tym stracę a dalej będę jeździł Yamahą Red_icon_smile
Jest tu trochę ryzyka ale kto nie ryzykuje nie pije szampana jak to się mówi Red_icon_cheesygrin 
Za wszystkie rady i sugestie z góry dziękuję Red_icon_smile


Załączone pliki Obrazki
           


We włosach wiatr, w oczach łzy na liczniku czterdzieści trzyRed_icon_cheesygrin
2019-01-06, 07:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#2
RE: GSXR L2 z USA :)
Nie sądzę aby był problem z setami.
Na spokojnie się wykręcić urwanie śruby.
Ważne aby same mocowania nie były popękane. 

No i widać, że forum faktycznie wyludnia się z posiadaczy R1ek Red_icon_sad

Wielka szkoda, ale cóż. Życzę abyś zrealizował plany.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-01-06, 08:16 PM przez Koczis.)
2019-01-06, 08:16 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#3
RE: GSXR L2 z USA :)
łooo Panie tego się nie da porobić ino na śrot i na żyletki, a to temu że chcesz R1 sprzedać  Icon_baseball
a tak na serio to wiadomo pewności nigdy nie ma ale na 99% to wykręcisz to i porobisz wsio w jeden dzień ....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2019-01-06, 08:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
misiek84 Offline
Wariat
*****

Kałuszyn
R1 RN12

Liczba postów: 1,351
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 2
#4
RE: GSXR L2 z USA :)
Ok dzięki Szymek podniosłeś mnie na duchu Red_icon_smile Tzn nie chce sprzedawać bo moja R1 mi się BARDZO podoba ale tu nadarza się okazja więc pasowałoby coś sprzedać... :/ Chociaż jak wspomniałem ojcu o tym to powiedział, że jak uda się kupić to żebym nie sprzedawał Yamahy bo fajna jest i dbam o nią mocno i tak coraz bardziej przekonuje się do tego co powiedział żeby nawet jak uda się kupić Suzuki to zostawić sobie jąRed_icon_cheesygrin
Kuba do kupna tego Suzuki jeszcze bardzo daleka droga i nie ma pewności czy nawet uda się go wylicytować Red_icon_wink A tak jak napisałem coraz poważniej zastanawiam się nad tym żeby jak wypali zostawić R1 u siebie Red_icon_smile
Ale co by się nie działo to forum i tak nie opuszczę bo takich pozytywnych Wariatów jak tutaj to nie ma nigdzie i za bardzo Was wszystkich lubię i szanuje Red_icon_smile


We włosach wiatr, w oczach łzy na liczniku czterdzieści trzyRed_icon_cheesygrin
2019-01-06, 08:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#5
RE: GSXR L2 z USA :)
Okazje nie istnieją ... wiec kasy wyjdzie na pewno dużo więcej niż wstępnie liczysz .. ale moto fajne ..
2019-01-06, 09:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
misiek84 Offline
Wariat
*****

Kałuszyn
R1 RN12

Liczba postów: 1,351
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 2
#6
RE: GSXR L2 z USA :)
(2019-01-06, 09:05 PM)A.S. napisał(a): Okazje nie istnieją ... wiec kasy wyjdzie na pewno dużo więcej niż wstępnie liczysz .. ale moto fajne ..

Jutro będę wstępnie wiedział jaki jest koszt transportu i opłat i wtedy założę sobie jakiś budżet ile planuje zapłacić za niego i jak uda się go wylicytować w tej kasie to będzie git i go łyknę a jeśli nie to mówi się trudno i niech ktoś inny nim śmiga Red_icon_winkMam czym jeździć więc nie jest to takie pilne Red_icon_cheesygrin Ale nie powiem ten model Suzuki mega mi się podoba więc bardzo chętnie bym go przytulił Red_icon_cheesygrin


We włosach wiatr, w oczach łzy na liczniku czterdzieści trzyRed_icon_cheesygrin
2019-01-06, 09:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
mattig93 Offline
Młody
**

Słupsk
RN12

Liczba postów: 82
Dołączył: Jun 2018
Reputacja: 0
#7
RE: GSXR L2 z USA :)
Trzymam kciuki, aby wszystko poszło po Twojej myśli Red_icon_smile
2019-01-06, 09:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
misiek84 Offline
Wariat
*****

Kałuszyn
R1 RN12

Liczba postów: 1,351
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 2
#8
RE: GSXR L2 z USA :)
(2019-01-06, 09:31 PM)mattig93 napisał(a): Trzymam kciuki, aby wszystko poszło po Twojej myśli Red_icon_smile

Przydadzą się Red_icon_cheesygrin Dzięki za miłe słowa Red_icon_smile


We włosach wiatr, w oczach łzy na liczniku czterdzieści trzyRed_icon_cheesygrin
2019-01-06, 09:55 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#9
RE: GSXR L2 z USA :)
Takie uszkodzenia to nie uszkodzenia Misiek Red_icon_wink Jeśli się opłaca to niema się co zastanawiać Red_icon_wink
R1, wiadomo najlepsze, więc bym nie sprzedawał Red_icon_cheesygrin Powodzenia w licytacji Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2019-01-07, 09:47 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
PatrykNSR Offline
Dzida
***

Staszów
SC59 2014 Black

Liczba postów: 193
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
#10
RE: GSXR L2 z USA :)
Słuchaj siędzę w temacie sprowadzania aut z USA, sam obecnie jeżdżę bmw f30 sprowadzoną z USA i powiem Ci, że temat motocykli przez m.in większe cło i wysokie koszty transportu w USA jest nieopłacalny. Do tego ceny na aukcjach za gixa są wysokie.

https://www.iaai.com/Vehicle?itemID=2886...ecent=True

Ten gix pójdzie w okolicy 5k dolców (wg. moich obserwacji) i temat staje się nieopłacalny jak doliczysz koszty aukcyjne, koszty transportu w USA, cło, vat, koszty portowe, koszty tranportu w Polsce, tłumaczenia, rejestracja itp.
2019-01-07, 01:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Robot Offline
ja tu tylko sprzątam ;P
***

Szczecin
RN22

Liczba postów: 400
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 11
#11
RE: GSXR L2 z USA :)
(2019-01-06, 09:25 PM)misiek84 napisał(a):
(2019-01-06, 09:05 PM)A.S. napisał(a): Okazje nie istnieją ... wiec kasy wyjdzie na pewno dużo więcej niż wstępnie liczysz .. ale moto fajne ..

Jutro będę wstępnie wiedział jaki jest koszt transportu i opłat i wtedy założę sobie jakiś budżet ile planuje zapłacić za niego i jak uda się go wylicytować w tej kasie to będzie git i go łyknę a jeśli nie to mówi się trudno i niech ktoś inny nim śmiga Red_icon_winkMam czym jeździć więc nie jest to takie pilne Red_icon_cheesygrin Ale nie powiem ten model Suzuki mega mi się podoba więc bardzo chętnie bym go przytulił Red_icon_cheesygrin
Myślę że plan dobry - zawsze to nowsze Moto, tylko szkoda że nie R1 hehe - ale rozumiem...(kasa kasa , mi jej też brakowało - bo tak, to stały by już dwa konie Red_icon_smile)
Trzymam kciuki Misiek Red_icon_smile

Ps.Może Ci się odwidzi i jednak zalicytujesz jakąś i erkę-emkę hehehe Red_icon_smile




Wysłane z mojego S8 przy użyciu Tapatalka
2019-01-07, 01:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#12
RE: GSXR L2 z USA :)
(2019-01-07, 01:15 PM)Robot napisał(a):
(2019-01-06, 09:25 PM)misiek84 napisał(a):
(2019-01-06, 09:05 PM)A.S. napisał(a): Okazje nie istnieją ... wiec kasy wyjdzie na pewno dużo więcej niż wstępnie liczysz .. ale moto fajne ..

Jutro będę wstępnie wiedział jaki jest koszt transportu i opłat i wtedy założę sobie jakiś budżet ile planuje zapłacić za niego i jak uda się go wylicytować w tej kasie to będzie git i go łyknę a jeśli nie to mówi się trudno i niech ktoś inny nim śmiga Red_icon_winkMam czym jeździć więc nie jest to takie pilne Red_icon_cheesygrin Ale nie powiem ten model Suzuki mega mi się podoba więc bardzo chętnie bym go przytulił Red_icon_cheesygrin
Myślę że plan dobry - zawsze to nowsze Moto, tylko szkoda że nie R1 hehe - ale rozumiem...(kasa kasa , mi jej też brakowało - bo tak, to stały by już dwa konie Red_icon_smile)
Trzymam kciuki Misiek Red_icon_smile

Ps.Może Ci się odwidzi i jednak zalicytujesz jakąś i erkę-emkę hehehe Red_icon_smile  




Wysłane z mojego S8 przy użyciu Tapatalka

ale Misiek zabawi się w handlarza, Panie to nowe nie bite sprzeda i kupi nowe R1  Red_icon_tongue2

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2019-01-07, 01:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Robot Offline
ja tu tylko sprzątam ;P
***

Szczecin
RN22

Liczba postów: 400
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 11
#13
GSXR L2 z USA :)
Aaa... hehehe można i tak Red_icon_cheesygrin

Wysłane z mojego S8 przy użyciu Tapatalka
2019-01-07, 01:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tazz Offline
Konkretny
****

Mielec
Gsxr k8

Liczba postów: 637
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 2
#14
RE: GSXR L2 z USA :)
No dobra tylko ciekaw jestem za ile chcesz kupic pytam w prost jezeli to taka okazja po ile chodza tam w USA
2019-01-07, 04:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
misiek84 Offline
Wariat
*****

Kałuszyn
R1 RN12

Liczba postów: 1,351
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 2
#15
RE: GSXR L2 z USA :)
Dzięki chłopaki Red_icon_smile
Mariusz moja R1 mi się bardzo podobuje i jakby przyszło mi ją sprzedać to naprawdę z wielkim bólem Red_icon_smile

Robot no właśnie najgorsza ta kasa bo jakbym miał jej tyle co bym chciał mieć to wcale bym się nie zastanawiał tylko pojechał do salonu Yamahy na ul Połczyńską do Wawy i wyjechał nówką maszyną Red_icon_cheesygrin

Patryk dzięki za informację bo są cenne Red_icon_smile No faktycznie jakby poszedł w cenie ok 5000$ to trochę lipa bo to prawie 20 000zł + transport + wszystkie pozostałe opłaty + naprawa to cena wyjdzie podobna jak za egzemplarz w PL którego nie trzeba brać trochę w ciemno...
No nic poczekam aż ten człowiek powie ile będą wynosiły wszystkie dodatkowe koszty i wtedy powiem żeby licytował taką kwotę żeby po przyjeździe do PL wyniósł mnie jakieś rozsądne pieniądze bo wtedy jeszcze miałoby to sens a w innym przypadku najwyżej niech ktoś inny go wylicytuje Red_icon_cheesygrin  

A mam jeszcze takie pytanie. Zdjęcia są słabej jakości ale spójrzcie na ostatniej fotce bo odnoszę wrażenie, że lagi nie idą w linii prostej czy mi się tylko tak wydaje? Tzn przy górnej półce są jakby trochę "odgięte" do tyłu względem dolnej części przy zaciskach... Lepszej jakości są zdjęcia z linku który Patryk wrzucił to tam będzie lepiej widać Red_icon_smile


We włosach wiatr, w oczach łzy na liczniku czterdzieści trzyRed_icon_cheesygrin
2019-01-07, 07:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#16
RE: GSXR L2 z USA :)
Gizu nam czy tam MI, udowadniał że się bardzo opłaca ew. dużo lepiej jest brać z USA więc powinien ci tu kolaborat wstawić, ale dla mnie "trochę w ciemno" to można zagadać do koleżanki z prośbą o LODA .. a takie kupowanie to jest MOCNO w ciemno ..
Do warsztatu przyjeżdża kilka miesięcznie takich rodzynków z aukcji AXY czy innych ubezpieczani ( głównie Austria i Szwajcaria ) i to co przychodzi to jest DRAMAT !!! Ostatnia Africa z 2017 roku poszła na złom - BO NIC się zrobić nie dało z niej :/ .. rama, silnik, zawiecha - szrot... a ze zdjęć to wyglądała jak po zaliczeniu krzaków !!! Owszem OPIS był że silnik uszkodzony i rama i plastiki, ale qrwa >> RAMA z rurek, przekoszona, powgniatana, połamana ( po rozrywana ) w chuj pod plastikami, silnik z dziurą od dołu a zdjęcie rozbitego dekla z lewej >> SZOK !! .. Ja bym się BARDZO bał .. ale ja na starość no to bojaźliwy jestem Red_icon_wink ..
2019-01-07, 08:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bystry10 Offline
Krystian
***

F J R-1
RN04 FJR1300

Liczba postów: 402
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
#17
RE: GSXR L2 z USA :)
A ja powiem tak- Nie brał bym w ciemno! Wiadomo przecież nie od dziś ,że pojazdy sprowadzane z USA w 99% są po poważnych kolizjach! Jednak jest jeden plus- p nr VIN można sprawdzić czy pojazd został wycofany z eksploatacji czy nadaje się nadal do "Użytkowania" 
Więc sprawdź dokładnie po Nr.VIN czy nie został ten motocykl całkowicie wycofany bez możliwości rejestracji w USA no i przy okazji poszukaj dobrze zdjęć po wypadku, kolizji jakie są na 100% zrobione przez ubezpieczanię!  
Nie warto polować na takie okazje bo można się nieźle naciąć! 
Nie mniej jednak, życzę Ci Powodzenia i żebym się mylił w tym wszystkim o czym napisałem. Obyś Trafił na swój Wymarzony Egzemplarz :-)
"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" 
2019-01-07, 08:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
PatrykNSR Offline
Dzida
***

Staszów
SC59 2014 Black

Liczba postów: 193
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
#18
RE: GSXR L2 z USA :)
Misiek84 to ile jest opłat to gośc nie jest i nie będzie Ci w stanie powiedzieć do momentu zakupu. Oczywiście jest w stanie określić koszt transportu w USA, opłat aukcyjnych, koszt transportu w PL, kontenera itp. Natomiast opłaty jest to odpowiedni % od zakupu, więc im taniej go kupisz tym mniej opłaty wyjdą.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-01-08, 11:42 AM przez PatrykNSR.)
2019-01-08, 11:42 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
misiek84 Offline
Wariat
*****

Kałuszyn
R1 RN12

Liczba postów: 1,351
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 2
#19
RE: GSXR L2 z USA :)
Także tego Red_icon_cheesygrin W weekend odbyła się aukcja wyżej wymienionego Gixera ale niestety nie udało mi się go wylicytować... :\ Tzn pewnie by się udało ale został sprzedany za 4350$ więc po opłaceniu wszystkich dodatkowych kosztów wyszłoby ok 27 000zł... Doszedłem do wniosku, że pasuje bo po koniecznych naprawach różnica nie byłaby tak strasznie duża niż moto kupione na Polskim rynku które mógłbym sobie pojechać obejrzeć, pomacać, przejechać się a tutaj byłby zakup w ciemno i tak do końca nie wiadomo czy oprócz uszkodzeń widocznych na zdjęciach pozostała reszta jest ok... I kolejna sprawa moja R1 bardzo mi się podobuje i sporo dodatków do niej dołożyłem i naprawdę jakbym miał ją sprzedać to naprawdę z wielkim bólem serca bo dosłownie zawsze jak na nią patrzę i jeżdżę to pojawia się u mnie banan na twarzy więc mam dla Was dobra wiadomość Red_icon_smile Pozostaje na forum jako pełnoprawny użytkownik ponieważ zostaję przy Yamasze Red_icon_cheesygrin I druga sprawa doszedłem do wniosku, że mam trochę innych wydatków na głowie i aktualnie motocykl kosztujący w granicach 35 000zł nie jest mi bardzo potrzebny i mój na moje potrzeby wystarcza mi w 100% Red_icon_smile Red_icon_smile Red_icon_smile Nie mniej jednak nowemu właścicielowi tego Gixera życzę wszystkiego najlepszego i niech maszyna sprawuje się idealnie i bezawaryjnie i żeby jedynymi wadami tego motocykla były tylko te widoczne na zdjęciu Red_icon_smile


We włosach wiatr, w oczach łzy na liczniku czterdzieści trzyRed_icon_cheesygrin
2019-03-26, 10:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#20
RE: GSXR L2 z USA :)
I to jest jedyna słuszna decyzja Red_icon_smile
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2019-03-26, 10:37 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->