[RN09] trzęsące się koło/zawieszenie przednie
Autor Wiadomość
n8n Offline
Młody
**




Liczba postów: 15
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 0
#1
[RN09] trzęsące się koło/zawieszenie przednie
Czołem rycerze! Red_icon_smile

Mam kolejny problem, mianowicie w mojej srebrno-rdzawej strzale pojawia się trzęsienie w momencie zwalniania, lub podczas dotaczania się do świateł.
Pojawił się jak jeździłem ze swoją drugą połówką przez jakiś czas i podejrzewam, że to po prostu zbyt wysokie obciążenie, a wygląda to tak, że przednie koło wpada w wibracje - wydaje mi się - poziome (przód-tył - patrząc z perspektywy kierowcy), coś jak shimmy, tylko trochę inne... w internecie nie znalazłem nic na tę konkretną przypadłość, więc pytania brzmią:

1. Czy ktoś miał podobny problem?
2. Czy wiecie jak sobie z tym poradzić?
3. Jeśli 2 = tak, to jaki jest szacunkowy koszt i czy da się to naprawić we własnym zakresie?
4. Czy poza tym, że to strasznie irytuje, grozi jakimiś konsekwencjami, w postaci, powiedzmy, urwania się przedniego koła i wbiciem lag w ziemię powodując natychmiastowe zatrzymanie i śmierć? Red_icon_tongue

Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi i dobrze, że sezon ma się ku końcowi, może uda mi się wyszykować złomka na kolejny Red_icon_smile

LWG!
2018-10-19, 09:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#2
RE: [RN09] trzęsące się koło/zawieszenie przednie
nie sądzę że to przez jazdę z 2 osobą bo jest do tego moto przystosowany i może maks 270 kg wozić czyli musielibyście ważyć po 140 kg żeby coś się stało. no chyba że coś już wyeksploatowane jest i wyszło dopiero teraz. może łożysko główki ramy. może za małe ciśnienia miałeś w oponach bo z pasażerem z tyłu 2.9 powinno być

2018-10-20, 10:34 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tazz Offline
Konkretny
****

Mielec
Gsxr k8

Liczba postów: 637
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 2
#3
RE: [RN09] trzęsące się koło/zawieszenie przednie
Opona moze siada
2018-10-20, 01:44 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Resix Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 4
Dołączył: Oct 2018
Reputacja: 0
#4
RE: [RN09] trzęsące się koło/zawieszenie przednie
ja przy wyższych prędkościach powyżej 100mph mam drganie na kierownicy, podobno przez opone Red_icon_smile
2018-10-21, 09:59 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
n8n Offline
Młody
**




Liczba postów: 15
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 0
#5
RE: [RN09] trzęsące się koło/zawieszenie przednie
Zaczęło się jak zacząłem żonę do pracy odwozić, wcześniej tego nie było, dlatego podejrzewam, że może się przedni zawias "zmęczył", ciśnienie w oponach mam w porządku, same opony też dobre, początkowo podejrzewałem, że tarcze są podatne na "fading", ale to nie to, bo nawet nie hamuję dotaczając się do świateł :/ ciężka sprawa, będę miał to na oku w przyszłym sezonie, bo w tym już raczej nie polatam Red_icon_smile

LWG!
2018-10-21, 06:44 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#6
RE: [RN09] trzęsące się koło/zawieszenie przednie
Wymiana oleju w lagach nie zaszkodzi. Skontroluj łożysko w kole. Jak będzies miał okazję to niech Ci kolega na stopce uniesie moto tak żeby przód był w górze i poszarp kołem przód-tył

2018-10-22, 09:13 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
n8n Offline
Młody
**




Liczba postów: 15
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 0
#7
RE: [RN09] trzęsące się koło/zawieszenie przednie
Dzięki za odpowiedzi, niestety nawet mechanik nie wie o co chodzi, pokombinował i przez jakiś czas nie było tej sytuacji, ale wróciło, na szczęście zdarza się rzadziej Red_icon_smile

Pozdrawiam!
2019-05-09, 10:24 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bzyczek_15 Offline
Młody
**




Liczba postów: 18
Dołączył: Jun 2017
Reputacja: 0
#8
RE: [RN09] trzęsące się koło/zawieszenie przednie
pytanie co pokombinował? nie wpadłeś w jakaś dziurę? mi pojawiły się podobne objawy po tym jak przeleciałem za szybko przez torowisko. Raz były delikatne wibracje raz nie było. W weekend majowy leciałem przez remontowany odcinek i znowu podbiłem koło na niespasowanym asfalcie i wibracje powróciły. Oponę mam do wymiany więc koła nie ściągałem do wyważenia (czekam na nową oponę) - taki zabieg nie jest jakoś zabójczo drogi więc może zacznij od tego? przy okazji sprawdzisz łożyska
2019-05-10, 08:38 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#9
RE: [RN09] trzęsące się koło/zawieszenie przednie
pytanie masz to tylko w chwili gdy nacisniesz na hamulec?
po rozpedzeniu się jest spokojnie i znów wraca przy hamowaniu??

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2019-05-10, 09:03 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->