RN19 code22 problem
Autor Wiadomość
svist Offline
Młody
**




Liczba postów: 17
Dołączył: Jul 2018
Reputacja: 0
#1
RN19 code22 problem
Witam, mam problem z kodem 22 i kontrolką check engine, chodzi o air temperature sensor. Co jakis czas zapalała mi sie kontrolka check engine pozniej samoistnie znikała. Przeczysciłem styki na czujniku temperatury powietrza i nic to nie dało. Jak wchodze w tryb diagnostyczny nr 5 wyswietla mi sie temperatura -30. Zamówiłem drugi czujnik i jest to samo. Od wczoraj wgl nie chce znikac błąd - wczesniej tylko co jakis czas sie zapalała kontrolka. Powiedzcie proszę jak to sprawdzić na przwodach bo z elektryki jestem troche zielony.
Z wiring diagramu wynika ze kabel od czujnika brazowo biały powinien isc wiązką bezposrednio do komputera? sprawdzałem miernikiem i nie ma przejscia Red_icon_sad
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-10-04, 09:27 AM przez svist.)
2018-10-04, 09:23 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#2
RE: RN19 code22 problem
(2018-10-04, 09:23 AM)svist napisał(a): Witam, mam problem z kodem 22 i kontrolką check engine, chodzi o air temperature sensor. Co jakis czas zapalała mi sie kontrolka check engine pozniej samoistnie znikała. Przeczysciłem styki na czujniku temperatury powietrza i nic to nie dało. Jak wchodze w tryb diagnostyczny nr 5 wyswietla mi sie temperatura -30. Zamówiłem drugi czujnik i jest to samo. Od wczoraj wgl nie chce znikac błąd - wczesniej tylko co jakis czas sie zapalała kontrolka. Powiedzcie proszę jak to sprawdzić na przwodach bo z elektryki jestem troche zielony.
Z wiring diagramu wynika ze kabel od czujnika brazowo biały powinien isc wiązką bezposrednio do komputera? sprawdzałem miernikiem i nie ma przejscia Red_icon_sad

czujnik 33, wyjście z niego to jest brązowo-biały
i jeśli chcesz go sprawdzić to najlepiej pierw sprawdź, czy masz napięcie wejściowe niebiesko czarny, 12V
jeśli jest,
 to potem sprawdź czy wychodzi z niego napięcie, powinno być 0-5V 
sprawdzaj bez rozpinania kostki, musisz sobie poradzić z wsadzeniem końcówek miernika "pod kostkę".
jak będziesz mieć pomiar to napisz co tam  wyszło i podziałamy dalej....
p.s jedna końcówka miernika pod kabel w kostce, druga do minusa na aku  Red_icon_tongue2
   

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-10-04, 10:37 AM przez simon68.)
2018-10-04, 10:34 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
svist Offline
Młody
**




Liczba postów: 17
Dołączył: Jul 2018
Reputacja: 0
#3
RE: RN19 code22 problem
ok dzieki, bede sprawdzał dzis te napiecia
2018-10-04, 10:52 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#4
RE: RN19 code22 problem
(2018-10-04, 10:52 AM)svist napisał(a): ok dzieki, bede sprawdzał dzis te napiecia

i coś na sprawdzał????

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2018-10-08, 03:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
svist Offline
Młody
**




Liczba postów: 17
Dołączył: Jul 2018
Reputacja: 0
#5
RE: RN19 code22 problem
juz wszystko ok, niebieski kabel gdzies we wtyczce nie łączył (urwał sie jak chciałem pomierzyc napięcia) Po wlutowaniu we wtyczke nowych końcówek problem zniknął Red_icon_smile
2018-10-10, 07:02 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->