Kombinezon Jednoczęściowy czy dwuczęściowy ?
Autor Wiadomość
Lukas95 Offline
PolishBikers
***

Jaraczewo
YAMAHA R1 RN01

Liczba postów: 169
Dołączył: Jul 2017
Reputacja: 1
#1
Kombinezon Jednoczęściowy czy dwuczęściowy ?
Siema chciałbym wiedzieć jaki kombinezon wybrać jednoczęściowy czy dwuczęściowy ? Jakie jest wasze zdanie ?
2018-09-10, 09:58 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#2
RE: Kombinezon Jednoczęściowy czy dwuczęściowy ?
Ja mam oba.
Na codzień praktyczniejszy jest 2pc, bo jak jest jakiś postój to można zdjąć górę. 
1pc jest ponoć bezpieczniejszy i faktycznie coś się w głowie u mnie przestawia. Gdy jadę w 1pc jakoś jadę energicznie heheheheh
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2018-09-10, 10:02 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Chris5s Offline
Młody
**

Warszawa
RN23 2009

Liczba postów: 40
Dołączył: Jun 2017
Reputacja: 0
#3
RE: Kombinezon Jednoczęściowy czy dwuczęściowy ?
Ponoć? Co ma jednoczesciowy czego dwuczesciowy nie ma? Rozwin, bo chętnie sie czegoś dowiem. Jeżeli chodzi Ci o jednolitośc względem spięcia dwuczesciowego - dobrze zrobiony dwuczesciowy jest rownie bezpieczny co jednoczesciowy dobrej firmy. Jednoczesciowy jest bardziej praktyczny na tor, po sesji zdejmujesz całość, chlodzisz sie itd. a dwuczesciowy praktyczniejszy na codzienne wypady. Ja na ten czas mam tylko dwuczesciowy, miałem jedno i jest niewygodny na wypad ze znajomymi ,,na kebaba", jednak na pewno kupię sobie znowu jedno na tor, bo tu wchodzi w grę bardziej psychiczny aspekt i myślę ze o to chodziło Koczisowi. Ja osobiście czułem sie w jednoczesciowym bardziej jako ,,jedność" z motocyklem.
2018-09-10, 10:39 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kamool Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 445
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 1
#4
RE: Kombinezon Jednoczęściowy czy dwuczęściowy ?
Ja jakoś nie ufam zamkowi między kurtką a spodniami... Skóra się tak łatwo nie rozerwie, a zamek tak. A gdyby tak zapomnieć sobie go spiąć? Ja również czuję się lepiej w 1pc
2018-09-10, 11:54 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Lukas95 Offline
PolishBikers
***

Jaraczewo
YAMAHA R1 RN01

Liczba postów: 169
Dołączył: Jul 2017
Reputacja: 1
#5
RE: Kombinezon Jednoczęściowy czy dwuczęściowy ?
Kamool i Koczis ile trzeba położyć za 1pc  Red_icon_cheesygrin ?
2018-09-10, 12:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#6
RE: Kombinezon Jednoczęściowy czy dwuczęściowy ?
(2018-09-10, 11:54 AM)Kamool napisał(a): Ja jakoś nie ufam zamkowi między kurtką a spodniami... Skóra się tak łatwo nie rozerwie, a zamek tak. A gdyby tak zapomnieć sobie go spiąć? Ja również czuję się lepiej w 1pc

jeździć nie cudować.... 
jedno czy dwu ...  Red_icon_tongue2

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2018-09-10, 12:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Pita Offline
Użytkownik
***

Gdynia


Liczba postów: 230
Dołączył: Jul 2017
Reputacja: 0
#7
RE: Kombinezon Jednoczęściowy czy dwuczęściowy ?
Zależy do czego potrzebujesz i jak będziesz go użytkować. Ja uważam ,że śpiochy Red_icon_cheesygrin są najlepsze.


Go Big or Go Home
2018-09-10, 12:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Chris5s Offline
Młody
**

Warszawa
RN23 2009

Liczba postów: 40
Dołączył: Jun 2017
Reputacja: 0
#8
RE: Kombinezon Jednoczęściowy czy dwuczęściowy ?
Jak juz ktos jeździ w 2cz to raczej ma tego świadomość i zapina ten zamek który jest na elastycznym materiale, bardzo rozciagliwym, z kolei ten przykryty skórą. Mój dwuczesciowy sie nie rozerwał jak fikolkowalem później slizgalem na asfalcie.
2018-09-10, 12:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#9
RE: Kombinezon Jednoczęściowy czy dwuczęściowy ?
Moje zdanie że wolę dwuczęsciowy bo w razie czego sobie zdejmuje kurtałkę

2018-09-10, 01:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
#10
RE: Kombinezon Jednoczęściowy czy dwuczęściowy ?
(2018-09-10, 11:54 AM)Kamool napisał(a): Ja jakoś nie ufam zamkowi między kurtką a spodniami... Skóra się tak łatwo nie rozerwie, a zamek tak. A gdyby tak zapomnieć sobie go spiąć? Ja również czuję się lepiej w 1pc

Ja może nie zapomniałem ale nie zapiąłem celowo, i plecy goiły się kilka ładnych dni Red_icon_smile
2018-09-10, 01:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#11
RE: Kombinezon Jednoczęściowy czy dwuczęściowy ?
Sporo osób jeszcze robi tak, że do kurtki skórzanej zakłada np. jeansy "motocyklowe", jak gdzieś po mieście się turla np. do pracy lub do sklepu. Przy 1pc tak się nie da Red_icon_wink.
Zawsze słyszałem, że 1pc jest bezpieczniejszy, w końcu w moto gp tylko takich używają...

2018-09-10, 01:51 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kamool Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 445
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 1
#12
RE: Kombinezon Jednoczęściowy czy dwuczęściowy ?
(2018-09-10, 12:07 PM)Lukas95 napisał(a): Kamool i Koczis ile trzeba położyć za 1pc  Red_icon_cheesygrin ?

Zależy co chcesz, ale na angebotach można w fajnej cenie wyrwać - ostatnio Ixon Pulsar Air za 1050zł z wysyłką.
2018-09-10, 02:02 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#13
RE: Kombinezon Jednoczęściowy czy dwuczęściowy ?
Gzie takie dają Red_icon_smile ?

A tak w temacie to ABSOLUTNIE nie jest to to samo ... dwu częściowy jest mniej bezpieczny, jest cięższy .. a argument że na torze lepszy jednoczęściowy bo ściągam całość i się chłodzę to mnie zabił Red_icon_smile .. Ściągałeś kiedyś jednoczęściowy a dwuczęściowy - co jest łatwej zdjąć co ?? Co to by był za problem zdjąć na torze kurtkę i potem spodnie .. a tak to skakanie na jednej nodze z wiszącymi z tyłu rękawami .. ILU ludzi łazi ze zdjętym do połowy i im rękawy dynadają przy dupie wkurwiając bo ani siąść ani nic .. a wolą tylko tyle zdjąć i się z tym użerać niż dostać wkurwu zdejmując w całości tego kondoma ..
JEDNOCZĘŚCIOWY jest kombinezonem WYGODNIEJSZYM przy składaniach, szybkich ruchach, bezpieczniejszym przy ślizgach bo NIE POSIADA nic coby zahaczyło o wystające elementy moto w trakcie wirowania razem z maszyną czy z innymi w koło .. niema pasa co krepuje ruchy i nie zachodzi w tym miejscy jeden płat skóry za drugi mówiąc obrazowo itd ..
Tak że ... mniej wygody ale więcej ruchów i bezpieczeństwa - JEDNOczęściowy .. więcej wygody, mniej ruchów, większe ryzyko zaczepienia - rozprucia - DWUczęściowy ..
2018-09-10, 07:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#14
RE: Kombinezon Jednoczęściowy czy dwuczęściowy ?
Tylko jednoczęściowy. Obecnie mam dwu i niebawem kupuje jednoczęściowy . Jeśli cenisz sobie bezpieczenstwo ponad wszystko to nie ma nad czym sie zastanawiac tylko od razu szukac jednoczesciowy. Potem na drugim planie sa aspekty funkcjonalne itp. Red_icon_smile
2018-09-10, 07:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Lukas95 Offline
PolishBikers
***

Jaraczewo
YAMAHA R1 RN01

Liczba postów: 169
Dołączył: Jul 2017
Reputacja: 1
#15
RE: Kombinezon Jednoczęściowy czy dwuczęściowy ?
(2018-09-10, 02:02 PM)Kamool napisał(a):
(2018-09-10, 12:07 PM)Lukas95 napisał(a): Kamool i Koczis ile trzeba położyć za 1pc  Red_icon_cheesygrin ?

Zależy co chcesz, ale na angebotach można w fajnej cenie wyrwać - ostatnio Ixon Pulsar Air za 1050zł z wysyłką.

W grę wchodzi marka tylko Alpinestars albo Dainese Red_icon_smile
2018-09-10, 10:09 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Chris5s Offline
Młody
**

Warszawa
RN23 2009

Liczba postów: 40
Dołączył: Jun 2017
Reputacja: 0
#16
RE: Kombinezon Jednoczęściowy czy dwuczęściowy ?
(2018-09-10, 07:12 PM)A.S. napisał(a): a argument że na torze lepszy jednoczęściowy bo ściągam całość i się chłodzę to mnie zabił Red_icon_smile ..  
Ja yebie... To nie jest argument za jednoczęściowym kombinezonem... napisałem o praktyczności, bo na torze albo go ściągam całego...

(2018-09-10, 07:12 PM)A.S. napisał(a): Ściągałeś kiedyś jednoczęściowy a dwuczęściowy - co jest łatwej zdjąć co ?? Co to by był za problem zdjąć na torze kurtkę i potem spodnie .. a tak to skakanie na jednej nodze z wiszącymi z tyłu rękawami .. ILU ludzi łazi ze zdjętym do połowy i im rękawy dynadają przy dupie wkurwiając bo ani siąść ani nic ..

...albo się właśnie wkurwiam z wiszącymi rękawami. Napisałem też, że dwuczęściowy jest bardziej praktyczny na ,,co dzień''. Lepiej się czułem z 1cz. kombinezonem na torze a wygodniej z 2cz. na drodze.

Wydawało mi się, że napisałem jasno.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-09-10, 10:14 PM przez Chris5s.)
2018-09-10, 10:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Lukas95 Offline
PolishBikers
***

Jaraczewo
YAMAHA R1 RN01

Liczba postów: 169
Dołączył: Jul 2017
Reputacja: 1
#17
RE: Kombinezon Jednoczęściowy czy dwuczęściowy ?
(2018-09-10, 07:16 PM)bart napisał(a): Tylko jednoczęściowy. Obecnie mam dwu i niebawem kupuje jednoczęściowy . Jeśli cenisz sobie bezpieczenstwo ponad wszystko to nie ma nad czym sie zastanawiac tylko od razu szukac jednoczesciowy. Potem na drugim planie sa aspekty funkcjonalne itp. Red_icon_smile

Mam jednoczęściowy sprzedam tanio ale chce inny kupić ale no jedni mówią że jednoczęsciowy gorszy drudzy że lepszy i tak samo z dwuczęściowym więc chce poznać zdanie innych z forum co sądzą który lepszy ale wiem już że to będzie jednoczęsciowy raczej Red_icon_smile
A co powiecie na Arlen Ness jednoczęściowy ? nowe modele widziałem już 4tys prawie trzeba dać ale coś za coś
2018-09-10, 10:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
stachu_r1 Offline
Użytkownik
***

Rzeszów
rn20

Liczba postów: 217
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 3
#18
RE: Kombinezon Jednoczęściowy czy dwuczęściowy ?
Alpinestars strasznie popsuł się z jakością. Mam 5-6 letni model gp pro 2pc, najeżdżane na nim 30 tyś i juz po paru pierwszych miesiącach zaczely odchodzić napisy alpinstars bo żeby obniżyć koszty są to teraz "naprasowanki" a nie jak dawniej pełny naszywany napis. Co do jakości skóry to jest dobra, zrobiło się tylko parę otarc na spodniach gdzie stykają się z moto. Jak będę w domu to porobie pare fot i wrzucę. Dużym plusem tego kombiaka są 2 kieszenie od zewnątrz na brzuchu i 2 od środka gdzie na drogę wiadomo zawsze się przyda troche miejsca żeby upchać telefon i portfel.
2018-09-11, 10:34 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#19
RE: Kombinezon Jednoczęściowy czy dwuczęściowy ?
(2018-09-11, 10:34 AM)stachu_r1 napisał(a): Alpinestars strasznie popsuł się z jakością. Mam 5-6 letni model gp pro 2pc, najeżdżane na nim 30 tyś i juz po paru pierwszych miesiącach zaczely odchodzić napisy alpinstars bo żeby obniżyć koszty są to teraz "naprasowanki" a nie jak dawniej pełny naszywany napis. Co do jakości skóry to jest dobra, zrobiło się tylko parę otarc na spodniach gdzie stykają się z moto. Jak będę w domu to porobie pare fot i wrzucę. Dużym plusem tego kombiaka są 2 kieszenie od zewnątrz na brzuchu i 2 od środka gdzie na drogę wiadomo zawsze się przyda troche miejsca żeby upchać telefon i portfel.

Mam identyczny Red_icon_smile zgadzam sie pod każdym względem. 
Ja swój przed upływem 2 lat oddałem na gwarancji, bo kilka nitek zaczęło wystawać ze szwów i właśnie te napisy się strasznie pozdzierały. Szwy poprawili, a napisy uznali, że to zwykłe zużycie.

Niestety alpina strasznie na jakości zjechała - rękawice (gp pro) i buty smx plusy też oddałem na gwarancje i zwrócili mi kase Red_icon_wink

2018-09-11, 11:44 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
PrzemekR Offline
Użytkownik
***

Września / Poznań
GSX-R 1000R L7

Liczba postów: 216
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
#20
RE: Kombinezon Jednoczęściowy czy dwuczęściowy ?
Ja tylko 2 częściowy, bo spodnie muszę mieć o 2 rozmiary mniejsze niż kurtkę, także 1PC nie wchodzi w grę. Bezsprzecznie 2PC jest wygodniejszy na co dzień, bo możesz narzucić tylko kurtkę i do tego jeansy i lekkie buty jak lecisz na krótko albo w miasto, no a 1PC na to się nie nadaje. Zgadzam się z przedmówcami że na torowanie only 1PC  Red_icon_cool amen  Red_icon_smoke
..:: To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące ::..
2018-09-11, 12:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->