Yamaha R1 RN19 problem ze skrzynią shift shaft
Autor Wiadomość
blaku636 Offline
Młody
**




Liczba postów: 16
Dołączył: Sep 2018
Reputacja: 0
#1
Yamaha R1 RN19 problem ze skrzynią shift shaft
Wczoraj zaliczylem ostra jazde i dzis pojawil sie problem ze skrzynią biegow.

Poczatkowo nie moglem wbic 1 dojezdzajac do skrzyzowania, pozniej redukcja kazdego z biegow stala sie prawie niemozliwa, a biegi w gore wchodzily z wielkim bolem. Finalnie po zatrzymaniu, reka udalo mi sie wbic 2 i tak wrocic do domu. Jak widac na filmiku wystajacy trzpien z silnika ma totalny luz. Dzisiaj zdjalem kosz sprzeglowy i z tego co wywnioskowalem jest problem z shift shaftem mianowica sprezyna jest moim zdaniem wygieta niech ktos rzuci okiem na filmik i moze cos mi doradzi 

https://www.youtube.com/watch?v=svkxENavxPU

https://www.youtube.com/watch?v=GiuYR5sP_Hg

z gory dzieki za pomoc
2018-09-08, 11:08 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
samotnyy Offline
Chyba Ty
***

Olsztyn/Mannheim
RN09

Liczba postów: 347
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 3
#2
RE: Yamaha R1 RN19 problem ze skrzynią shift shaft
"Wczoraj zaliczylem ostra jazde i dzis pojawil sie problem ze skrzynią biegow.

Poczatkowo nie moglem wbic 1 dojezdzajac do skrzyzowania, pozniej redukcja kazdego z biegow stala sie prawie niemozliwa, a biegi w gore wchodzily z wielkim bolem. Finalnie po zatrzymaniu, reka udalo mi sie wbic 2 i tak wrocic do domu. Jak widac na filmiku wystajacy trzpien z silnika ma totalny luz. Dzisiaj zdjalem kosz sprzeglowy i z tego co wywnioskowalem jest problem z shift shaftem mianowica sprezyna jest moim zdaniem wygieta niech ktos rzuci okiem na filmik i moze cos mi doradzi

https://www.youtube.com/watch?v=svkxENavxPU

https://www.youtube.com/watch?v=GiuYR5sP_Hg

z gory dzieki za pomoc"

Nie ma za co Red_icon_cheesygrin
-

"Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale"
2018-09-08, 01:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tazz Offline
Konkretny
****

Mielec
Gsxr k8

Liczba postów: 637
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 2
#3
RE: Yamaha R1 RN19 problem ze skrzynią shift shaft
No dziwne a cos nie strzelilo w czasie jazdy?
2018-09-09, 08:58 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
blaku636 Offline
Młody
**




Liczba postów: 16
Dołączył: Sep 2018
Reputacja: 0
#4
RE: Yamaha R1 RN19 problem ze skrzynią shift shaft
nic nie slyszalem.. wyciagnalem calego shift shafta po czym sprezynka ( shift shaft spring ) pekla mi w rekach. zamowilem juz nowke w aso i zobaczymy co bedzie sie dzialo. ma ktos filmik jak ten mechanizm powinnien pracowac ? tak jak tu https://www.youtube.com/watch?v=GiuYR5sP_Hg
2018-09-09, 07:44 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kamool Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 445
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 1
#5
RE: Yamaha R1 RN19 problem ze skrzynią shift shaft
Po prostu sprężynka powinno go utrzymywać w centralnej pozycji
2018-09-10, 06:52 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Przemo Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 121
Dołączył: Apr 2017
Reputacja: 0
#6
RE: Yamaha R1 RN19 problem ze skrzynią shift shaft
witaj blaku.u mnie było to samo. co prawda w rn01 jest to troche inaczej zrobione ale działa tak samo.też tak jak u ciebie po ostrej jeżdzie niebyło redukcji''.okazało się że pękła ta sprężynka.po zespawaniu jej było git, ale na chwile.w końcu wymieniłem cały ten elemęt na nowy używany oczywiście. i już jest ok.
2018-09-10, 07:15 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Przemo Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 121
Dołączył: Apr 2017
Reputacja: 0
#7
RE: Yamaha R1 RN19 problem ze skrzynią shift shaft
tzn ten trzpień co wystaje z silnika razem z tym wybierakiem i sprężyną.niewiem poco kosz ściągałeś bo u mnie wystarczyło odkręcić mały dekielek z boku silnika ito całe wychodziło.może u ciebie jest inaczej.Na pewno u ciebie ten wybierak chodzi żle.za duży luz.sprężynka to jedno ale za nią są takie małe kły co przełanczają biegi jak są wyrobione to też chujnia jest.Ale nie przejmuj się facet co mi sprzedawał ten wybierak mówił że to typowa usterka w r1-dynkach.
2018-09-10, 07:23 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
blaku636 Offline
Młody
**




Liczba postów: 16
Dołączył: Sep 2018
Reputacja: 0
#8
RE: Yamaha R1 RN19 problem ze skrzynią shift shaft
(2018-09-10, 07:23 AM)Przemo napisał(a): tzn ten trzpień co wystaje z silnika razem z tym wybierakiem i sprężyną.niewiem poco kosz ściągałeś bo u mnie wystarczyło odkręcić mały dekielek z boku silnika ito całe wychodziło.może u ciebie jest inaczej.Na pewno u ciebie ten wybierak chodzi żle.za duży luz.sprężynka to jedno ale za nią są takie małe kły co przełanczają biegi jak są wyrobione to też chujnia jest.Ale nie przejmuj się facet co mi sprzedawał ten wybierak mówił że to typowa usterka w r1-dynkach.

Witam, problem z wybierakiem rozwiazany faktycznie wystarczylo zalozyc nowa sprezynke i znow biegi zaczely wchodzic jak trzeba [Obrazek: smile.png] Z tym, ze przy skladaniu pojawil sie kolejny problem z ktorym nie moge sobie poradzic. Kosz sprzeglowy zlozylem dokladnie tak jak rozlozylem, wszystko w tej samej kolejnosci zgodnie z serwisowka. Po zalaniu silnika olejem i pierwszym odpaleniu z pokrywy sprzegla wydobywa sie gigantyczny halas jak na zalaczonym video. Caly dzien z tym walczylem rozkladalem 3 razy kosz sprzeglowy i efekt ten sam. Problem znika dopiero po zdjeciu pokrywy sprzegla. Zna moze ktos jakiegos magika z okolic gdanska z wiedza lub sam wie co jest grane ? 

https://www.youtube.com/watch?v=edPH35Ui1j4
2018-09-14, 06:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#9
RE: Yamaha R1 RN19 problem ze skrzynią shift shaft
OMG !!!!! Coś musisz źle składać .. serwisówka i heja .. Nie zgadnę co ale oby nic nie padło od tych prób ..
2018-09-14, 08:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kamool Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 445
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 1
#10
RE: Yamaha R1 RN19 problem ze skrzynią shift shaft
Czy przy zakładaniu kosza sprzęgłowego dobrze trafiłeś wycięciami w koszu na te wycięcia na kole zębatym napędu pompy? Może zaszedł Ci ząb na ząb, skręciłeś jako tako, a jak się obraca to ma taki ogromny luz... Ale czy to możliwe..?
2018-09-14, 09:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
blaku636 Offline
Młody
**




Liczba postów: 16
Dołączył: Sep 2018
Reputacja: 0
#11
RE: Yamaha R1 RN19 problem ze skrzynią shift shaft
(2018-09-14, 09:04 PM)Kamool napisał(a): Czy przy zakładaniu kosza sprzęgłowego dobrze trafiłeś wycięciami w koszu na te wycięcia na kole zębatym napędu pompy? Może zaszedł Ci ząb na ząb, skręciłeś jako tako, a jak się obraca to ma taki ogromny luz... Ale czy to możliwe..?


Dokladnie tak jak napisales nie trafilem wycieciem w koszu na wyciecie na kole zebatym napedu pompy. Wszystko zlozone dziala cycy dzieki za pomoc. Pozdrawiam Red_icon_cheesygrin
2018-09-15, 07:58 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kamool Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 445
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 1
#12
RE: Yamaha R1 RN19 problem ze skrzynią shift shaft
Tadaaaaaa... Miejmy nadzieję, że z resztą wszystko w porządku Red_icon_smile Śmigaj Red_icon_wink
2018-09-15, 08:24 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#13
RE: Yamaha R1 RN19 problem ze skrzynią shift shaft
Czyli moto chodziło bez oleju podczas tych prób ?
2018-09-16, 05:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->