Ustawienie zawiechy
Autor Wiadomość
Smokthc Offline
Użytkownik
***

Sokołów Podlaski
rn12&rf900

Liczba postów: 324
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#1
Ustawienie zawiechy
Miałem wymieniane uszczelniacze w lagach i teraz przod jest twardy jak.... Gdzie znajdę jakiegoś człowieka ktòry by mi to ustawił pode mnie? Bo ja nie mam o tym zielonego pojecia. Najlepiej ktos kto mieszka do 100km od wawy i nie kosi jak za zboże.
2017-05-31, 03:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kris86 Offline
Stary :P
***

WG
R1 RN12

Liczba postów: 336
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 3
#2
RE: Ustawienie zawiechy
Jakim olejem zalałeś zawieche? Bo jakoś nie mogę się zdecydować...

2017-05-31, 03:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Smokthc Offline
Użytkownik
***

Sokołów Podlaski
rn12&rf900

Liczba postów: 324
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#3
RE: Ustawienie zawiechy
Ja wstawiłem do mechanika ktory serwisuje moja r1 od kad ja mam i nie wnikalem on cos chyba mowil ze 10w . Ale jakiej marki to nie mam pojecia.
2017-05-31, 03:33 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kovu29 Offline
Młody
**


ZX-10R

Liczba postów: 45
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 0
#4
RE: Ustawienie zawiechy
W Wawie masz http://ltd34.pl/uslugi/weryfikacja-regulacja , nie wiem jak cenowo ale za samo ustawienie SAGa nie powinno być fortuny.
2017-05-31, 05:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#5
RE: Ustawienie zawiechy
Oj te mechaniki Red_icon_sad .. rozbierasz zawieszenie to spisujesz na kartce jakie klient miał ustawienia .. Składasz i klikasz/kręcisz jak było ... ale jeśli jest jak było a twarda to oliwa dupa .. Polecam LM 5W .. chyba że sporo sporo jazdy we dwoje i ogólnie pacjent ciężki ponad 100 kg a nie chce springów ruszać to 10W ...
2017-06-01, 07:12 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#6
RE: Ustawienie zawiechy
Panowie takie pytanie mam Red_icon_wink, w Rn19 serwisówka podaje, że jest 28 kliknięć siły odbicia, ja u siebie naliczyłem 35, tak samo w tylnym amortyzatorze siła dobicia to 20 kliknięć mam chyba 32.
Powiem, że trochę zgłupiałem, może ktoś sprawdzić u siebie jak to u niego wygląda w tym modelu ?
Poprzedni właściciel ustawił tak twardo, że jak zacząłem sprawdzać to były 3 kliknięcia w kierunku maksymalnie twarde, ustawiłem w serii (10) plus 2 kliknięcia na twarde i zauważyłem, że na drodze nie utwardzonej dziurawej czuć teraz jak by był luz w główce ramy, sprawdzam i jest wszystko ok z główką, czyżby za miękko i to powoduje taką prace zawieszenia ? Z góry dziękuję za wskazówki, no i prośba o sprawdzenie ilości kliknięć w RN19 tak jak napisałem Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2018-06-16, 01:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#7
RE: Ustawienie zawiechy
10 na plus to ustawienie na komfort jesli masz zakres 28. Pytanie podstawowe jaka waga rajdera i jakie preferencje stylu jazdy . Ja w swoim mam w stali 15 stopniowej (jak dobrze pamietam ) na +10 bodajze . Na pewno na twardo ale nie na kamien.
2018-06-16, 03:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#8
RE: Ustawienie zawiechy
no nie koniecznie Bart, gdyż jest to 10 kliknięć od maksymalnej twardości, czyli 18 kliknięć zostaje do miękkiego ustawienia Red_icon_wink seria jest ustawiona pod raidera około 80 kg, ja w pełnym stroju pewnie ze 105/110 kg będę ważył Red_icon_wink Na twardo też jest nie za dobrze, gdyż wtedy zawieszenie nie pracuje optymalnie w złożeniu Red_icon_wink Preferencje swoje znam i wiem, że coś jest nie tak, dlatego pytam Red_icon_wink
Bardzo mi zależy by ktoś sprawdził ilość kliknięć bo to mnie bardzo nurtuje Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-06-16, 05:04 PM przez żaba.)
2018-06-16, 05:02 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#9
RE: Ustawienie zawiechy
No długo by tłumaczyć .. ale liczba kliknięć zależy od tego jak złoży się amor tzn. korek dokładniej mówiąc ..
Zasadniczo nie powinno być to tak składane że "jak wyszło" no ale .....
Teraz nie da się określić dokładnie co i jak jest ... wskazania z serwisówki są teraz z dupy ..
Rozebrać, złożyć poprawnie, zmierzyć czy poziom oliwy jest prawidłowy .. potem na spokojnie dalej Red_icon_smile
2018-06-16, 10:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#10
RE: Ustawienie zawiechy
Ok poradziłem sobie, dzięki Robot za długą i fajną dyskusję hehe Red_icon_cheesygrin Mam nadzieję, że posprawdzałeś wszystko u siebie i jest git Red_icon_wink
Panowie kolejne pytanie odnośnie zawieszeń, czy ma ktoś namiary na dobrą i uczciwą firmę która wyregulowała by mi zawieszenie pod moją wagę? może ktoś wie jakie to są koszta ? interesuje mnie tył i przód Red_icon_wink Jeśli mogę prosić o konkrety to będe wdzięczny Red_icon_smile
Sag w poprzedniej R1 ustawiłem sobie sam z pomocą kolegi, lecz teraz chcę to zrobić u profesjonalisty Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2018-08-09, 10:33 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#11
RE: Ustawienie zawiechy
Zawieszenie ustawia się pod wagę za pomocą SPRĘŻYN .. Jeśli na gotowo ( kombi, kask, buty, rekawice ) ważysz więcej niż 75-80 kg to żaden profesjonalista nic ci nie ustawi na seryjnym springu.. Jeżeli weźmie kasę to cię oszuka .. może coś zaworowaniem pokręcić żeby wyrównać pracę góra-dół ale bazą JAKICHKOLWIEK ustawień zawieszenia u człowieka który wie co robi jest dobór sprężyn pod wagę .. a potem dopiero jakiekolwiek zmiany ...
ALE >> jeżeli mieścisz się w tym zakresie, nooo nawet w zakresie 75-85 kg w pełnym ubraniu no to git .. Do tego, pełen zbiornik paliwa ( no chyba że masz zawsze połowę albo jak ja rezerwa + 5 litrów) i wtedy dopiero na ustawienia ..
A jaki SAG ustawiłeś w poprzedniej ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-08-12, 09:30 AM przez A.S..)
2018-08-12, 09:29 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#12
RE: Ustawienie zawiechy
Niestety nie mieszczę się w limicie i zdaje sobie sprawę, że bez zmiany sprężyn się nie obejdzie dlatego moje pytanie o koszta takiej zabawy i o uczciwego fachowca Red_icon_wink, mam zamiar trochę pojeździć tą R1 więc myślę, że to będzie dobra inwestycja Red_icon_wink
No właśnie taki sag jak piszą by ustawić samemu Red_icon_cheesygrin, jednak RN09 miałem 8lat więc znałem ten motocykl bardzo dobrze i jeździło mi się nią rewelacyjnie w zakrętach, RN19 się dopiero uczę i w mocnych złożeniach nie czuję się tak komfortowo jak na poprzedniczce dlatego pomysł by zrobić to dobrze Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2018-08-12, 09:41 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#13
RE: Ustawienie zawiechy
Bardziej chodziło mi o wartość SAG-u jaka ustawiłeś Red_icon_smile .. Droga - inny, Sport - inny ..
Ja startowałem od tych ustawień ( jeśli chodzi o resztę ) :
https://www.sportrider.com/tech/suggeste...utm_source=
2018-08-12, 09:59 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tomierłan Offline
Konkretny
****

Śląsk SRC
Blue RN22 10'

Liczba postów: 591
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 1
#14
RE: Ustawienie zawiechy
A co mi doradzicie ?!? Waga 105 + ubranie z 15 razem 120kg. Mam takie rondo koło siebie gdzie testuję ile można pojechać w złożeniu. Przedtem miałem przód ustawiony na 3 kreski i w złożeniu 75km/h teraz mam na 4 kreski i 85km/h na spokojnie. Tyle że przy hamowaniu a nie są to hamowania ostre jak na Brnie opaska na dole ( lewe i praww pokrętło były ustawione w pośrodku kliknięc a teraz dołożylem po 2 kliknięcia).  Da radę jeszcze coś z tym zrobić. Drugie zdjęcie jest jsk opaska po hamowaniu.


Załączone pliki Obrazki
       
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-08-12, 03:35 PM przez Tomierłan.)
2018-08-12, 03:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#15
RE: Ustawienie zawiechy
Trza było gadać że cuś nie tak Red_icon_tongue ..
Sytuacja jest taka że po zluzowaniu sprężyn zawieszenie bardziej się składa ( pracuje niżej ) przez co motocykl chętniej skręca - bardziej ciasno - bo niżej opada przód i wyostrza kąt główki ramy ..
Niestety zawieszenie nie pracuje po środku przy twojej wadze, a dodatkowo zluzowanie napięcia wstępnego pogarsza sprawę ... Przy małych prędkościach i gazie w zakręcie coś tam jest lepiej ..ale przy mocnym hamowaniu lipa :/ ... czy jest jakaś rada ? Raczej nie, bo cokolwiek zrobisz będzie dupa ..
Wkręcisz napięcie i wysuniesz lagi to zmusisz zawieszenie do pracy wyżej ale przesuniesz masę na przód i wyjdzie na jedno ... hydraulika nie służy do utwardzenia zawieszenia Red_icon_wink a do regulacji szybkości jego pracy .. Jedyne co możesz zrobić dolać oleju do lag .. To uchroni cie przed uderzaniem hamulca hydraulicznego w dno kielicha, pozwoli podnieść koniec pracy zawiechy o kilka mm ... tylko czy to ma sens ? Czy to coś da na dużym torze ? Kiedy zawieszenie sie "skończy" opona przejmuje całą siłę hamowania .. co wtedy będzie ?
2018-08-12, 03:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#16
RE: Ustawienie zawiechy
jakieś namiary ? ktoś coś wie ? Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2018-08-12, 07:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->