Panowie jak fachowo wyczyścić filtr K&N ?
Autor Wiadomość
Andrzejot Offline
Młody
**




Liczba postów: 24
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
#1
Panowie jak fachowo wyczyścić filtr K&N ?
Witam jak w temacie, chcę przed sezonem ogarnąć moto i chciałbym wiedzieć jak fachowo i skutecznie wyczyścić filtr kn Red_icon_smilePozdro
2012-03-02, 10:41 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#2
RE: Panowie jak fachowo wyczyścić filtr K&N ?
http://allegro.pl/zestaw-do-czyszczenia-...66313.html tam masz napisane jak to zrobić. Najpierw spryskasz filtr środkiem do mycia, odczekasz potem pod bieżącą wodą dokładnie wymyć a na końcu środkiem do nasączania.
2012-03-02, 10:45 AM
Odpowiedz cytując ten post
Andrzejot Offline
Młody
**




Liczba postów: 24
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
#3
RE: Panowie jak fachowo wyczyścić filtr K&N ?
dzieki ! Red_icon_smile
2012-03-02, 11:11 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#4
RE: Panowie jak fachowo wyczyścić filtr K&N ?
trudne nie jest, slyszalem tez ze po z psikaniu tego specjalna pianka mozna go jeszcze pomoczyc w wodzie, potem dokladnie splukac ale bron boze nie szorowac zadnymi szczotkami czy gabkami, pod biezaca woda tylko i wylacznie, potem nasaczasz po kolei kazde zeberko i wio Red_icon_smile
Rn19 + Full Alpinestars + Shoei El capitan Red_icon_smile
2012-03-02, 11:34 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
roman1986 Offline
Konkretny
****

Zach-Pom
R1

Liczba postów: 645
Dołączył: Sep 2011
Reputacja: 2
#5
RE: Panowie jak fachowo wyczyścić filtr K&N ?
Fajnie że ruszyliście ten temat. Właśnie przymierzałem się do czyszczenia filtra, a ktoś kiedyś mi mówił żeby go wyprać!!! Dobrze że nie zdążyłem tego zrobićRed_icon_smile
2012-03-02, 04:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
emilian Offline
Banned




Liczba postów: 56
Dołączył: Sep 2011
#6
RE: Panowie jak fachowo wyczyścić filtr K&N ?
A ja stosuję mniej fachową metodę czyszczenia ciepłą wodą i płynem do naczyń. Suszę i później spryskuję tym środkiem do nasączania filtra K&N. Już tak zrobiłem trzy filtry i nigdy nic złego z nimi się nie stało. A jeden kiedyś miałem naprawdę bardzo zasyfiony i w ten sposób ładnie się doczyścił.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-03-02, 08:38 PM przez emilian.)
2012-03-02, 08:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#7
RE: Panowie jak fachowo wyczyścić filtr K&N ?
plyn do naczyn ma chyba sól w sobie, duzo lepszy jest plyn do czyszczenia k&n - ta siateczka jest tak cieniutka ze nie widac jej uszkodzen a bardzo latwo przerwac. Zestaw czyszczacy kosztuje 50zl i jednak proponowalbym dla bezpieczenstwa silnika stosowac tak jak zaleca producent Red_icon_wink 50 zl na jakies 5-6 myc to jest z 10zl rocznie, smieszna kasaRed_icon_wink
Rn19 + Full Alpinestars + Shoei El capitan Red_icon_smile
2012-03-02, 10:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#8
RE: Panowie jak fachowo wyczyścić filtr K&N ?
Raz na sezon wystarczy Red_icon_wink ale Cieniu ma racje, lepiej domowe sposoby zostawić dla gosposi :p
2012-03-03, 12:14 AM
Odpowiedz cytując ten post
marcinpsk Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 260
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 3
#9
RE: Panowie jak fachowo wyczyścić filtr K&N ?
Najlepiej myc, tzn. psikac tym detergentem do mycha K&N lub innej firmy (wzne zeby byl do mycia filtrow bawelnianych).
Osobiscie zawsze psikam od wewnetrznej strony , poniewaz psikajac od zewnetrznej (od tej, od ktorej sie brud przyczepia) dociskamy go dodatkowo do filtra poniekad. Tak popsikany panel zostawiam na kilka minut zeby scieklo z niego co ma scieknac, pozniej jeszcze raz to samo detergentam. koniec mycia uwienczam lekkim strumieniem z prysznica, pukajac cala powierzchnia filtra delikatie o plaska powierzchnie i wowczas resztki syfu wylatuja.
Na koniec oczywiscie po wyschnieciu konserwacja olejkiem , tym razem od zewnetrznej strony.
2012-03-06, 10:39 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->