Wypad w Alpy
Autor Wiadomość
Grzegorz86 Offline
Wariat
*****

Wrocław
RN12

Liczba postów: 1,217
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 2
#1
Wypad w Alpy
Taką trasę kombinuję pod koniec lipca z kolegą z pracy: https://goo.gl/CBwN3p Trasa jest w ogólnym zarysie, myślę, że będziemy chcieli bardziej wjechać w alpejskie przełęcze. No i właśnie tu prośba do tych co byli i widzieli: co sobie darować, na co położyć nacisk, co warto, a co nie. Póki co jadę ja i kolega na R1200GS, jak ktoś chce dołączyć to lista otwarta ale od razu piszę tempo turystyczne Red_icon_tongue
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-06-26, 08:09 PM przez Grzegorz86.)
2018-06-26, 08:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Grzegorz86 Offline
Wariat
*****

Wrocław
RN12

Liczba postów: 1,217
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 2
#2
RE: Wypad w Alpy
Mały update, trasa będzie "zapożyczona" z tej stronki https://mototrasa.pl/przelecze-alpejskie-sierpien-2018/ zastanawiamy się nad dołączeniem do nich chyba, że znajdą się chętni na taką trasę turystyczną.
2018-06-27, 09:26 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
maciek_yz Offline
maciek_yz
***

Warszawa


Liczba postów: 143
Dołączył: May 2017
Reputacja: 0
#3
RE: Wypad w Alpy
Fajna sprawa.
Mi chodzi po głowie sella ronda na motocyklu. Chciałbym pojechać busem na 3-4 dni. Pojeździć w koło, a później zgarnąć z lotniska rodzinę i razem spędzić kilka dni nad Gardą. Taki kompromis Red_icon_smile

Gdybyś chciał, to mogę pomóc w wysyłce motocykla do Bergamo. Jedzie na specjalnej palecie. Ty dolatujesz samolotem i odbierasz motocykl z magazynu i jeździsz...
2018-06-27, 10:51 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Grzegorz86 Offline
Wariat
*****

Wrocław
RN12

Liczba postów: 1,217
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 2
#4
RE: Wypad w Alpy
Spoko, dzięki ale wolę tam dotrzeć na moto Red_icon_smile
2018-06-27, 01:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Szejn Offline
Użytkownik
***

Wrocław
RN20

Liczba postów: 162
Dołączył: Jun 2017
Reputacja: 0
#5
RE: Wypad w Alpy
Maciek ja w tym roku zrobiłem sella ronde na nartach Red_icon_cheesygrin polecam haha
2018-06-27, 02:48 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#6
RE: Wypad w Alpy
Grześ, jak nie macie podopinanych tematów w Alpach, to zmieńcie trasę na Rumunię
https://www.google.pl/maps/place/Transf%...24.6250337
Normalnie ... kosmos jakiś! Jechałem tamtędy 2 tygodnie temu i moim skromnym zdaniem Alpy blado wypadają przy Karpatach i widokach jakie oferują. Asfalt super, winkle superrrrrr
Wejdź na street view i sam zobacz!
Nawet "leśne ssaki" stoją i tu, i tam ... Red_icon_cheesygrin

P.s. Z tym asfaltem przesadziłem, bo sa słabe kawałki, ale kto tam patrzy pod koło Red_icon_banana
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-06-27, 07:23 PM przez shogun_zag.)
2018-06-27, 06:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#7
RE: Wypad w Alpy
(2018-06-27, 06:47 PM)shogun_zag napisał(a): Grześ, jak nie macie podopinanych tematów w Alpach, to zmieńcie trasę na Rumunię
https://www.google.pl/maps/place/Transf%...24.6250337
Normalnie ... kosmos jakiś! Jechałem tamtędy 2 tygodnie temu i moim skromnym zdaniem Alpy blado wypadają przy Karpatach i widokach jakie oferują. Asfalt super, winkle superrrrrr
Wejdź na street view i sam zobacz!
Nawet "leśne ssaki" stoją i tu, i tam ... Red_icon_cheesygrin

P.s. Z tym asfaltem przesadziłem, bo sa słabe kawałki, ale kto tam patrzy pod koło Red_icon_banana

Nie do końca się zgodzę, przejechałem całą rumunię i bułgarie dwa lata temu Red_icon_wink

Transalpina lepsza jest od transfogarskiej, chociaż obie są zajebiste Red_icon_wink. Tylko jeden problem jest - poza tymi trasami to nic więcej ciekawego tam nie ma Red_icon_tongue W lata są tam tłumy i pełno puszek, które jadą 20 km/h więc nie poszalejesz.

W Alpach jeszcze nie byłem, ale słyszałem, że jest tam więcej rzeczy do zobaczenia.

Co do asfaltu - w rumunii przebiłem tylną oponę i skrzywiłem rant przedniej felgi Red_icon_tongue

2018-06-28, 07:39 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Grzegorz86 Offline
Wariat
*****

Wrocław
RN12

Liczba postów: 1,217
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 2
#8
RE: Wypad w Alpy
Dzięki Panowie za sugestie ale ostatecznie, podłączamy się do tamtej wycieczki. Będzie raźniej w takiej grupie a i nie trzeba kombinować z noclegami, ubezpieczeniem itp. Jak by ktoś był chętny to jest jeszcze wolne ostatnie miejsce.
2018-06-29, 07:30 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#9
RE: Wypad w Alpy
@griosek ... Alpy, jak Alpy, ale Rumunia mnie zachwyciła. Kraj biedny, ale przepiękny i pewnie dla tego omijany szerokim łukiem ... choć widać sporo nowego asfaltu

@Grześ ... szerokiej drogi i liczę na jakąś forumowy pamiętnik z wyprawy. O obowiązkowych fotach nie wspominam Red_icon_cool
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2018-06-29, 09:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->