Hamulec przód - problem.
Autor Wiadomość
TheDoctor85 Offline
Użytkownik
***

Rybnik
RN04

Liczba postów: 367
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
#1
Hamulec przód - problem.
Witam.
Mam pewien problem z hamulcem a mianowicie.
Wyciągając moto z busa wyrwałem z pompy Brembo klamkę w drugą stronę, urwała się w środku taka aluminiowa podkładka co trzyma popychacz tłoczka. Z racji braku dostępności części od strzała poprosiłem kumpla o dotoczenie a ja przy okazji rozebrałem pompę, wyczyściłem i złożyłem.
Wszystko zamontowane i odpowietrzone, przez pompę przelałem cały zbiorniczek jak i przez zaciski. Wszystko pięknie działa ale tylko na zimno. Po przejażdżce hamulec zaczyna trzymać bardzo mocno, jak ściągnę zacisk to za cholere nie mogę cofnąć tłoczków. Jak tylko odkręcę odpowietrznik to tłoczki ładnie się chowają. Jak heble ostygną to też wraca do normy.
Ma ktoś jakiś pomysł co i jak by tam jeszcze sprawdzić?
Dziś po pracy postaram się wrzucić pompę oryginalną i zobaczę jak to się zachowa...
2018-05-28, 12:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#2
RE: Hamulec przód - problem.
Nie działa taka mała dziurka Red_icon_tongue .. którą płyn wraca .. rozbierz .. obczaj i pewnie zakumasz co jest nie tak .. Tak miałem z tylnym ..
2018-05-28, 06:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
TheDoctor85 Offline
Użytkownik
***

Rybnik
RN04

Liczba postów: 367
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
#3
RE: Hamulec przód - problem.
To że płyn nie wraca to fakt. Ale okazało się że ta podkładka co kumpel toczył to powinna mieć miejsce na kulkę z elementu popychającego tłoczek a nie ma i tłoczek w ustawieniu fabrycznym był 2-3mm głębiej. Seger osadzony jest natomiast w pierścieniu który można wkręcić lub wykręcić. Wczoraj już nie byo czasu na testy, może dziś założę zobaczę czy pomogło.
2018-05-29, 10:35 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->