Ahh... Kolejne zapytanie...
Autor Wiadomość
zygi1838 Offline
Młody
**




Liczba postów: 19
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#1
Ahh... Kolejne zapytanie...
Mam kolejne zapytanie... czlowiek prosty, nie obyty, wybaczcie z gory jesli jest zbyt banalne i lakoniczne:-) Dzis rozebralem swoja R1 w celu zweryfikowania podzezpolow i serwisu przed sezonem... Okazalo sie ze filtr powietrza jest w oplakanym stanie... Z tego co widze to jeszce oryginal YAMAHY, szukam wlasnie na allegro ale nic z standardowych filtrow nie ma...
znalazlem cusik takiego:
http://allegro.pl/filtr-powietrza-piperc...46158.html

Mial ktos z tym stycznosc? warte to swojej ceny? Do tego pytanie czy przy sportowym filtrze nie trzeba nic regulowac bo widze ze w obudowie filtra jest jakis czujnik... Dzieki z gory za pomoc.
2012-02-25, 09:02 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,665
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#2
RE: Ahh... Kolejne zapytanie...
Ja Ci napiszę tak. Kup oryginalny filtr i będzie do wymiany za powiedzmy 12-15tyś km lub kup K&N i będziesz miał go na stałe, jedynie coroczne wyczyszczenie i po kłopocie.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2012-02-25, 09:07 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
zygi1838 Offline
Młody
**




Liczba postów: 19
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#3
RE: Ahh... Kolejne zapytanie...
Oryginalnego filtra nawet nigdzie nie moge znalezdz... Ta firma tez oferuje ,,wieczne dzialanie". A co z regulacjami? Zakladam i smigam?
2012-02-25, 09:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#4
RE: Ahh... Kolejne zapytanie...
(2012-02-25, 09:08 PM)zygi1838 napisał(a): Oryginalnego filtra nawet nigdzie nie moge znalezdz... Ta firma tez oferuje ,,wieczne dzialanie". A co z regulacjami? Zakladam i smigam?

W przypadku oryginału/zamiennika/KN zakładasz i śmigasz. Oryginał kupisz u dealera Yamahy może będą mieli na stanie może na zamówienie pewnie 2-3dni czekania. W zależności od tego ile planujesz robić kilometrów zastanów się czy wolisz raz wydać na np. KN i później tylko czyścić zalewać olejkiem specjalnym i dalej używać czy wolisz co jakiś czas wydać pieniądze na całkiem nowy filtr, które Ci się będzie po prostu bardziej opłacać
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2012-02-25, 09:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#5
RE: Ahh... Kolejne zapytanie...

2012-02-25, 09:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
zygi1838 Offline
Młody
**




Liczba postów: 19
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#6
RE: Ahh... Kolejne zapytanie...
Znaczy powiem tak, R1 mam do przyslowiowego ,,zapierdalania" po winklach, do turytyki mam fzs 1000, tak ze mysle rocznie R1 do 7tys robic, tak srednio mi wychodzi. Ale jednak skusze sie na ten sportowy filtr. W fzs tez mam k&n i odpukac smigam trzeci sezon i lata jak zloto:-) Tylko chcialem sie upewnic, dlatego ze zmartwil mnie ten czujnik, a kiedys gdzies natchnolem sie na jakims forum na wypowiedz ze przy zakladaniu sportowego filtra trzeba cos przyregulowac... ale wiadomo, co kraj to obyczaj, co uzytkownik to zwyczaj:-)
2012-02-25, 09:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#7
RE: Ahh... Kolejne zapytanie...
Tak naprawdę to nawet jeśli byś zmieniał tłumik też powinno być regulowane ale są to takie małe zmiany że i tak nie odczujesz różnicy w działaniu samego sprzętu. Więc faktycznie jeśli coś jest zmieniane to można regulować ale przy małych zmianach po prostu się nie opłaca wydawać dodatkowych złotówek. Natomiast jeśli zmieniałbyś cały wydech, filtr i co tam jeszcze można to jak najbardziej warto pojechać na regulację przez dobrą firmę, która w tym momencie będzie miała pole żeby ulepszyć jeszcze działanie silnika i wykrzesać z niego dodatkowe koniki. A no i jeśli to byłby gaźnik to wtedy warto podłubać już od razu ale wtryski same w pewnym sensie się regulują w końcu komputery teraz są wszędzie.
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-02-25, 10:13 PM przez malikowy.)
2012-02-25, 10:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
rumian_1989 Offline
Użytkownik
***

Raciąż/Warszawa


Liczba postów: 258
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 2
#8
RE: Ahh... Kolejne zapytanie...
W intermotorsie są na pewno, bo sam kupowałem...
2012-02-25, 11:08 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#9
RE: Ahh... Kolejne zapytanie...
Jak wymieniasz układ wydechowy, cały a nie sale puszki, k&n i PC albo bazzaz czy coś tego typu to wtedy warto regulacje robić a w takim wypadku szkoda kasy. Co do filara to kupuj serie albo k&n. Mi w ASO znajomy proponował serie a nie k&n bo powiedział, ze jest lepszy ale ja i tak kupiłem K&n-a
2012-02-26, 12:03 PM
Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#10
RE: Ahh... Kolejne zapytanie...
a co maja Ci polecic ?Red_icon_tongue przeciez z tego maja kase, na k&nie nie zarobia. Ja zmienilem na k&n i wydaje mi sie ze jest zwawszy, moze dlatego ze moj poprzedni filtr mial ok 20tys prezbiegu xD i po prostu teraz dostaje wiecej powietrza. Zakladaj K&n i smigaj ! Red_icon_smile
Rn19 + Full Alpinestars + Shoei El capitan Red_icon_smile
2012-02-28, 09:25 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#11
RE: Ahh... Kolejne zapytanie...
Ja na ten sezon właśnie zakładam filtr powietrza i oleju K&N. Spory wydatek, mam nadzieje że się opłaci.

2012-02-28, 10:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#12
RE: Ahh... Kolejne zapytanie...
olej to jeszcze pol biedy bo tam w granicach 40zl mozna kupic, najgorzej powietrze bo to juz koszt ok 200zl + zestaw czyszczacy ok 60zl
Rn19 + Full Alpinestars + Shoei El capitan Red_icon_smile
2012-03-01, 09:04 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->